Koupě Matizu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Luigy87
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 15, 2017 12:27

Koupě Matizu

Příspěvek od Luigy87 »

Zdravím, jsem dnes novým členem. Mám pro manželku vybraného Matizka 0,8. Manželka má obavy že auto nemá posilovač. A má strach že to při svých 150 cm a 50 kilech to neotoci. Můžeme mi prosím napsat jestli je otáčení bez posilovače těžké a na co Matizek trpí a na co bych si mel dát pri koupi dát pozor. Je to rok 2001 a socialni vybava. Předem děkuji. :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Matizu

Příspěvek od alvin »

Nie v pohode, ľahko sa toči, je to podobné asi ako SEAT Ibiza 1,4 bez posilovača, generácia 1993-8,absenciu posilovača cítiť trošku pri točení na mieste, trošku haklivou častou je spojkové lanko,treba ho nastaviť tak,aby sa nikde neotieralo,inak ja prederie (pri vyšliapnutí spojky nesmie byť počuť nijaký zvuk), slabou stránkou sú aj vonkajšie prahy (korózia), ale nedám naň dopustiť, hoc mal som ho len 3 roky, stále naň spomínam
Přílohy
sunkovnik 1.jpg
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Koupě Matizu

Příspěvek od rudla »

Kde si to alvine fotil?
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
hanýsek starší
Příspěvky: 46
Registrován: pon lis 17, 2014 17:52

Re: Koupě Matizu

Příspěvek od hanýsek starší »

Doporučuji model 2001 a mladší po faceliftu. Jde hlavně i o elektronické zapalování. Posilovač není špatný, měli jsem jeden rok 0,8l bez a nyní rok a čtvrt 1l s posilovačem Žena si to nemůže vynachválit, hlavně manévrování u obchodních domů a couvání. Při nákupu bych dal pozor i na stav přední nápravy (ramena - bouchání) a vůle čepů. Některé kusy mají zvlněné přední kotouče, kope to pak do pedálu a výměna je docela komplikovaná.
Jako druhé auto a ježdění pro ženu mohu vřele doporučit.
Luigy87
Příspěvky: 2
Registrován: sob dub 15, 2017 12:27

Re: Koupě Matizu

Příspěvek od Luigy87 »

Děkuji za infomrace
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“