kolisaju otacky

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
cipro
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 15, 2015 18:35

kolisaju otacky

Příspěvek od cipro »

dobry.kupil som sprej na cistenie klapky a vstrekov pozrel navod na youtube.vsteko fajn motor akoby niekto vymenil.Krasne ide do otacok.ale odvtedy nejde dobre volnobeh.raz 2000 raz 900.otacok.ide jak kosacka.aj som kalibroval.v servise ze vsetko ok.nema niekto podobnu skusenost ze kde je ten figel?motor 1.6 benzin rok 2007.dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kolisaju otacky

Příspěvek od Petr S. »

cipro píše:dobry.kupil som sprej na cistenie klapky a vstrekov pozrel navod na youtube.vsteko fajn motor akoby niekto vymenil.Krasne ide do otacok.ale odvtedy nejde dobre volnobeh.raz 2000 raz 900.otacok.ide jak kosacka.aj som kalibroval.v servise ze vsetko ok.nema niekto podobnu skusenost ze kde je ten figel?motor 1.6 benzin rok 2007.dakujem
Krokový motorek,nic jiného mě nenapadá.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: kolisaju otacky

Příspěvek od vagascan »

Lacetti 1.6 16V
Momentalne sa pasujem s rovnakym problemom.

- pri volnobehu mi kolisali otacky cca o 100 ot/min - ako kedy
- vymena sviecok - nepomohlo
-dal som vycistit klapku - este horsie
- pocas jazdy pri preradovani, ked zoslapnem spojku , otacky vyskocia aj o 800 ot/min, niekedy menej.
- vada kolisania otacok na volnobehu ostala neodstranena

Co vcul?? Za kazdu radu budem neskonale vdacny.
Vramci BA pozyvam na pivo -i
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: kolisaju otacky

Příspěvek od Richard »

No nám u Tacumy motor 2,0 na volnoběh žil svým vlastním životem- chvíli 800 pak najednou 2000 na křižovatkách třeba 3000, pak zas 800. Čím to bylo nevím přesně, ale udělali jsme toto: Rozebrali očistili a nakonzervovali vazelínou všechny kostřící body v motoru včetně vývodů baterie, všechny konektory viditelné i skoro neviditelné, co jsme na motoru našli, jsme několikrát rozpojili a znovu secvakli...... od té doby otáčky drží na cca 800 a ani se nehnou..... s krokovým motorkem jsme vůbec nic dosud nedělali.....

Je to to nejjednodušší a nejlevnější co můžeš udělat a může to pomoct, pokud ne budeš muset hledat dál....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: kolisaju otacky

Příspěvek od vagascan »

Problem sa nevyriesil ani vycistenim klapky. Doriesil som situaciu s kolisajucim otackami, ktore sa mi zhorsili po vycisteni klapky - v servise mi ju nenakalibrovali a odkazali ma na kupu novej. V druhom servise - teraz uz autorizovanom mi ju krasne nastavili cet RJ.

No otacky na volnobehu si poskakuju sem tam o tych 100 ot/s

Skusim vymenit kable ku svieckam.

Dalsa moznost falosny vzduch - to neviem ako vyriesim na parkovisku pred bytovkou :/

Richard - vdaka za radu ak budem v garazi, pustim sa aj do tohoto.
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“