CHCEM centrálne zamykanie na DO ...AKO NA TO ??? LANOS

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
lanosak-SB
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 23, 2012 16:09

CHCEM centrálne zamykanie na DO ...AKO NA TO ??? LANOS

Příspěvek od lanosak-SB »

Zdravím hoši ....mám centrál od výroby ,bez alarmu ...ale len na kľúč ...
Chcem si dokúpiť diaľkové ovládanie ,tú sadu ( ovládače ,Riadiaca jednotka + káble )

Niekde som čítal ,že stačí kúpiť len tú sadu ..inde zase ,že treba aj servo motorček pretože tam je len spínač ,ktorý posiela signál ostatným dverám pri odomknutí aby sa odomkli aj ostatné ..

Viete niekto poradiť ?
CHcem aby ,fičal centrál na DO na mojom Lanosovi ,ale aj na kľúč ...

Bude mi stačiť kúpiť len tú "sadu" diaľkového ovládania ?

Nemám tušák ...poraďte kto s tým má skúsenosť ,
Reklama
 

Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCEM centrálne zamykanie na DO ...AKO NA TO ??? LANOS

Příspěvek od xidex »

Nejsem mechanik, delal jsem si tohle na Leganze a tam slo jen o vymenu RJ dalky za nejakou z ebaye, tzn. motorek ve dverich ridice byl.
Laicky a zjednodusene (predem se omlouvam za pripadne nepresnosti) - central je ovladany relatkem. Najdi si servisni manual (nekde se tu bude valet, popr o nej nekoho popros, ja ho mam v compu, ale jsem jeste 14 dni mimo domov), najdi (obvykle v necem jako wiring diagram)ktery relatko to je a zkus mu dat impulz k zavreni/otevreni. Pokud se Ti odemknou/zamknou i dvere ridice, mas vyhrano a je to celkem jednoduche - nekde se chytnes jednotkou dalky na draty, co to rele spousti a hotovo (plus pripadne blinkry, pokud chces, aby auto blikalo). Pokud se dvere neodemknou/nezamknou, nejspis tam ten motorek neni a budes ho muset koupit, nejak ho napasovat do ridicovych dveri a dodelat kabelaz mezi relatkem a timhle motorkem.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: CHCEM centrálne zamykanie na DO ...AKO NA TO ??? LANOS

Příspěvek od Blue Lanos »

AK je central od novoty tak v soferovych dverach motorcek nebude urcite. Ja som ho tam nemal tiez. Central na DO som mal dorabany ale po 15r. sa pokazili obe "klucenky" a teraz mam central na kluc ako od novoty zase :x Vedel by niekto poradit ci je sanca aby k RJ od centralu pasovala nejaka ina klucenka alebo je nejaka, ktora sa da nastavovat? Nechce sa mi menit aj RJ ked staci iba DO :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: CHCEM centrálne zamykanie na DO ...AKO NA TO ??? LANOS

Příspěvek od xidex »

Blue Lanos - tohle dost tezko rict, nejlepsi bude pohledat na ebayi a pokud tam budou nejaky, co vypadaji stejne, jako ta Tvoje, mohlo by to fungovat. Na moji nejlevnejsi RJ z ebaye (kolem 200Kc i se dvema klicenkama) bylo uvnitr programovaci tlacitko, tzn. otevrit RJ, zmacknout ho a pak na obou dalkach postupne stisknout tlacitko zamknuti.
Ja bych asi zvolil postup koupit RJ s klicenkama kolem tech 200Kc (ebay, aliexpress nebo asi to bude prodavat i nekdo na Slovensku, ale pravdepodobne draz) a bud se je podari sparovat a nebo bude romanticke odpoledne s pajkou a multimetrem :-)
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Odpovědět

Zpět na „LANOS“