Žárovky

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
atalas
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 20, 2014 10:55
Bydliště: Vyškov

Žárovky

Příspěvek od atalas »

Dobrý den, vlastním lacíka přibližně 3 a půl roku :) i přez štelování náklonu mám pocit že v noci vidím uplný kulový a snad fakt jen 2-3 metry před auto (stejně si stím ještě budu hrát abych to lehounce zvedl). Napříč tomu uvažuji o koupi nějakých silnějších žárovek nejlépe které by napodobovali modré xenonové světlo. :) Našel jsem na netu zatím H7 Philips blue light ultra + a pak OSRAM whiteblue .. avšak na youtube se odstíny i zářivost značně rozcházeli video od videa, a tak proto nemám nějakou představu o skutečnosti. Ocenil bych Vaše poznatky, popřípadě zkušenosti a snějakými žárovkami za dobrý tip budu jen rád. :) :PP:
Chevrolet Lacetti hb rv. 2005 1.6/83kw - variant 2 performance|MRJM tuning|OZ wheels|JBL soundsystem|SIGMA - 60mm|exhaust German HMS-Klappenabgasanlage|
Reklama
 

Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Žárovky

Příspěvek od mzprx »

Nemas ich otocene o 180° ? Ano, skutocne sa to da, mne to raz otocili v servise...
Nezhoreli ti plastove konektory ? Na Lacetti sa to stava, treba ich vymenit za keramicke.
Tie ziarovky s namodralym svetlom svietia este horsie ako obycajne a denne svietenie ich znici behom par tyzdnov. Nema zmysel ich tam davat. Silnejsie ziarovky s vyssim prikonom by uskvarili svetla, ziarovky so standardnym prikonom, ale s vyssou farebnou teplotou (viac modrej zlozky) to dosahuju na ukor zivotnosti.

A navyse, tato tema tu uz je, treba hladat.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Žárovky

Příspěvek od Richard »

nedávej tam nějaký "pseudo xenonový" žárovky, pokud chceš vidět, dej tam osvědčený Osram Nightbreaker plus a budeš spokojen, čím bělejší světlo tím blbějc vidíš za mokra !
Hlavně potkávačky musej svítit na min, 75 m ve směru krajnice ještě dál, pokud ti to svítí jinak a míň je něco špatně - otočená žárovka, nesprávně nasazená žárovka, úplně blbě seřízený světlo.....

Ty H7 se fakt daj do paraboly nacpat v jakýkoli poloze a i když nejsem motoristický analfabet nacpal jsem jednu H7 do Mondea taky blbě.... takže "nic není nemožné" ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
atalas
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 20, 2014 10:55
Bydliště: Vyškov

Re: Žárovky

Příspěvek od atalas »

mzprx píše:Nemas ich otocene o 180° ? Ano, skutocne sa to da, mne to raz otocili v servise...
Nezhoreli ti plastove konektory ? Na Lacetti sa to stava, treba ich vymenit za keramicke.
Tie ziarovky s namodralym svetlom svietia este horsie ako obycajne a denne svietenie ich znici behom par tyzdnov. Nema zmysel ich tam davat. Silnejsie ziarovky s vyssim prikonom by uskvarili svetla, ziarovky so standardnym prikonom, ale s vyssou farebnou teplotou (viac modrej zlozky) to dosahuju na ukor zivotnosti.

A navyse, tato tema tu uz je, treba hladat.
Děkuji mnohokrát za radu, podívám se (zatím jsem měnil pouze nad SPZ a tam ty konektory byly poměrně začernalé a v okrajích se lehce drolili ale zatím nic hrozného) to jsem ani nevěděl že lze vyměnit i za jiný materiál. Jinak co se žárovek týče tak spíše souhlasíte s kolegou a jít do těch Osramů Nightbrakeru? Jinak ano našel jsem toto vlákno v historii, avšak smysl tématu se ubíral trochu jiným směrem, proto jsem volil založit nové. :)
Chevrolet Lacetti hb rv. 2005 1.6/83kw - variant 2 performance|MRJM tuning|OZ wheels|JBL soundsystem|SIGMA - 60mm|exhaust German HMS-Klappenabgasanlage|
Uživatelský avatar
atalas
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 20, 2014 10:55
Bydliště: Vyškov

Re: Žárovky

Příspěvek od atalas »

Richard píše:nedávej tam nějaký "pseudo xenonový" žárovky, pokud chceš vidět, dej tam osvědčený Osram Nightbreaker plus a budeš spokojen, čím bělejší světlo tím blbějc vidíš za mokra !
Hlavně potkávačky musej svítit na min, 75 m ve směru krajnice ještě dál, pokud ti to svítí jinak a míň je něco špatně - otočená žárovka, nesprávně nasazená žárovka, úplně blbě seřízený světlo.....

Ty H7 se fakt daj do paraboly nacpat v jakýkoli poloze a i když nejsem motoristický analfabet nacpal jsem jednu H7 do Mondea taky blbě.... takže "nic není nemožné" ;)
Děkuji za odpověď :) aaha čím bělejší světlo tím za deště horší? Ty Nightbreakery dobré tedy říkáte? lepší než Philips? Noo 75m maximálně s reflexemi ve značkách popřípadě v kvalitnějším nástřiku vozovky, ale reálně vidím tak 10m před vůz, cokoliv nečekaného na vozovce by mě překvapilo .. musím se podívat na to uložení těch žároveček jestli tedy není přepálené nebo jestli je mechanici nedali naopak :) .. jinak v lacetti bývá i servomotorek v náklonu světel .. ten mi však nefunguje ..myslím že si stím někdo někdy hrál a možná proto toto všechno, kdo ví. (na pravém světle jsem měl mapu od nějakého lepidla - pravděpodobně někdo to zkoušel zatěsnit) již jsem zbrousil a zaleštil .. světlo vypadá jako nové, nyní bych se rád obrátil právě na dostatečné osvětlení vozovky a viditelnost :) a pokud bych docílil atraktivnějšího modro-bílého svitu tak bych byl úplně nadšený.

Děkuji za cenné rady :) -i
Chevrolet Lacetti hb rv. 2005 1.6/83kw - variant 2 performance|MRJM tuning|OZ wheels|JBL soundsystem|SIGMA - 60mm|exhaust German HMS-Klappenabgasanlage|
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Žárovky

Příspěvek od Richard »

Jak jsem ti už psal,je třeba použít žárovky které jsou homologované pro provoz na silnicích....
A to nejlepší co se dá sehnat jsou ty Philipsy a Osram, někdy se dají sehnat i tugsramy megalight a tuším i nějaký Lucasy +120% navíc
Všechny tyhle svítí ale zas moc dlouho nevydrží a jsou dražší (sada přes 500)....

Pokud koupíš obyčejné modrý třeba za 100,- budeš asi zklamanej, sice budou svítit bíle ,ale uvidíš prd a hlavně za mokra

Xenony to nejsou a nikdy nebudou, vím co povídám , nyní xenony ve své IX55 mám a je to o něčem jiném
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Žárovky

Příspěvek od mzprx »

Tie Nightbreakery budu asi najlepsia volba.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
atalas
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 20, 2014 10:55
Bydliště: Vyškov

Re: Žárovky

Příspěvek od atalas »

Moc Vám děkuju hoši. :) půjdu do těch Nightbrakeru :) :PP:
Chevrolet Lacetti hb rv. 2005 1.6/83kw - variant 2 performance|MRJM tuning|OZ wheels|JBL soundsystem|SIGMA - 60mm|exhaust German HMS-Klappenabgasanlage|
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Žárovky

Příspěvek od Richard »

Vezmi zrcátko a až vyndáš žárovku pořádně si prohlídni tu patici ve které je žárovka tím pérkem držená, je tam takový zbroušení a výstupek to musí zapadnout do tý patice !!!!! jinak máš ohnisko jinde a svítí to naprd. To pérko co ti žárovku fixuje zacvakneš i když tam žárovka bude blbě !!! Nebývá to úplně kolmo, já to u Fordu měl trochu našikmo, proto ti říkám abys to omrknul tím zrcátkem a pak tu žárovku správně zasunul !!
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“