Lanos spotřeba,ventily

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Macoušek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 28, 2016 11:05

Lanos spotřeba,ventily

Příspěvek od Macoušek »

Zdravím!
Mám Lanose 1.4 8V. 124xxx najeto
Mám obrovský problém se spotřebou.Není vůbec problém jezdit za 13-14 litrů na 100 a za jakýchkoliv podmínek.Ať už jezdím normálně nebo to ženu,furt to žere jak tank a pod těch 12 se není možné dostat.Dnes jsem potkal známého který má úplně stejný model jako já.Říkal mi, že jemu to žere maximálně do 7mi litrů.Když jsem poslouchal jeho motor,tak měl klidný čistý zvuk.
U mého auta je slyšet cvrkání a celkově podivný zvuk,při chodu motoru.Někdo mi říkal že by to mohli být ventily. Na tu obrovskou spotřebu jsem zase četl o lambda sondě.A jestly se kříží oba problémy dohromady mohlo by to být zdroj všech mích problémů.Co si o tom myslíte vy ? Jakožto student peníze netisknu a na ukrmení toho hladovýho prasete moc peněz nemám.Děkuji :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos spotřeba,ventily

Příspěvek od Petr S. »

Macoušek píše:Zdravím!
Mám Lanose 1.4 8V. 124xxx najeto
Mám obrovský problém se spotřebou.Není vůbec problém jezdit za 13-14 litrů na 100 a za jakýchkoliv podmínek.Ať už jezdím normálně nebo to ženu,furt to žere jak tank a pod těch 12 se není možné dostat.Dnes jsem potkal známého který má úplně stejný model jako já.Říkal mi, že jemu to žere maximálně do 7mi litrů.Když jsem poslouchal jeho motor,tak měl klidný čistý zvuk.
U mého auta je slyšet cvrkání a celkově podivný zvuk,při chodu motoru.Někdo mi říkal že by to mohli být ventily. Na tu obrovskou spotřebu jsem zase četl o lambda sondě.A jestly se kříží oba problémy dohromady mohlo by to být zdroj všech mích problémů.Co si o tom myslíte vy ? Jakožto student peníze netisknu a na ukrmení toho hladovýho prasete moc peněz nemám.Děkuji :-)
Vyměn Lambda sondu. Ventily že by cvakali? Tak při nastartování můžou cvakat chvilku,ale pak už ne. Ještě můžeš mít prasklé parohy na výfuku to dělá podobný zvuk.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos spotřeba,ventily

Příspěvek od xidex »

Jak pise Petr S., pravdepodobne lambda. Motor bezi a taha dobre studeny i teply? Vstriky nepropousti, nemas problem se startovanim? Jinak 7 litrum bych u Lanose veril pri hodne klidny jizde na okresce, muj zere jak tank (mam 1,5), ale plyn, takze je to tak trochu jedno. Realne spis tech 8-9. Cvakat muze tak max minutu po nastartovani.

Pokud mas nekoho s uni diagnostikou, zkusit precist, jak se ta lambda chova. Ale Lanos, aspon ten muj, nema OBD2, takze tou hrackou za 200 z ebaye to fakt nejde, ani kdyz si koupis redukci se spravnym konektorem a cinsky prodejce tvrdi, ze to precte i RJ aut s karburatorem.

Jeste pak muzes zkusit tu lambdu odpojit, u Lanose je dobre pristupna z motoru, pokud to pak nebude zrat vic, mas slusnou pravdepodobnost, ze je to ona.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Odpovědět

Zpět na „LANOS“