Průsak oleje z vany u vypouštěcího šroubu

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Průsak oleje z vany u vypouštěcího šroubu

Příspěvek od dandy2004 »

Ahoj, minulý týden jsme byl na výměně oleje. O víkendu jsem si všiml, že pod autem se dělá klasická olejová loužička.
Dnes na to v servisu koukali a teče to asi z vany v tom místě, kde je vypouštěcí šroub. Ale skrz něj to není. Prosakuje to z těla vany cca 2mm nad tím šroubem.
Ta vana je ještě ze spodní části jakoby něčím navařená nějaká další vrstva, tepelná nebo nevím co. Tak jestli ta vrsta prosakuje?
Máte někdo zkušenosti čím to může být? Dá se vana nějak zavařit nebo to je na novou? Bude to asi něco fakt malého, zatím to jen kape a louže je malá. Nějaký den s tím ještě ujedu, než zajedu do orig servisu, aby to omrkli. Zatím zjišťuju jestli jste se s tím někdo nesetkali.
A druhá otázka, nemá tam být ještě krycí plast pod vanou? Přijde mi, že tam chybí, ale nevím. Zepředu z nárazníku je, ale ten končí před vanou. Samotná vana už krytá není. Jsem se ptal v servisu, jestli ho tam nezapomněli vrátit, ale prej tam nic nebylo a ani tam nejde nic uchytit :-)
Díky za reakce a rady.
Captiva 2009 2.0 D, Automat
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Průsak oleje z vany u vypouštěcího šroubu

Příspěvek od Petr S. »

dandy2004 píše:Ahoj, minulý týden jsme byl na výměně oleje. O víkendu jsem si všiml, že pod autem se dělá klasická olejová loužička.
Dnes na to v servisu koukali a teče to asi z vany v tom místě, kde je vypouštěcí šroub. Ale skrz něj to není. Prosakuje to z těla vany cca 2mm nad tím šroubem.
Ta vana je ještě ze spodní části jakoby něčím navařená nějaká další vrstva, tepelná nebo nevím co. Tak jestli ta vrsta prosakuje?
Máte někdo zkušenosti čím to může být? Dá se vana nějak zavařit nebo to je na novou? Bude to asi něco fakt malého, zatím to jen kape a louže je malá. Nějaký den s tím ještě ujedu, než zajedu do orig servisu, aby to omrkli. Zatím zjišťuju jestli jste se s tím někdo nesetkali.
A druhá otázka, nemá tam být ještě krycí plast pod vanou? Přijde mi, že tam chybí, ale nevím. Zepředu z nárazníku je, ale ten končí před vanou. Samotná vana už krytá není. Jsem se ptal v servisu, jestli ho tam nezapomněli vrátit, ale prej tam nic nebylo a ani tam nejde nic uchytit :-)
Díky za reakce a rady.
Captiva 2009 2.0 D, Automat
Asi pánové nevyměnili měděnou úpodložku pod výpustním šroubem. :shock:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: Průsak oleje z vany u vypouštěcího šroubu

Příspěvek od dandy2004 »

Nene, to právě píšu, že skrz ten šroub to neteče.
Uživatelský avatar
linkin1
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 17, 2015 10:59
Bydliště: Děčín

Re: Průsak oleje z vany u vypouštěcího šroubu

Příspěvek od linkin1 »

U mého auta jsem měl to samé. Dával jsem nový olej a nechal starý šroub i s těsněním. Říkal jsem si - to dotáhnu a bude to ok. Nebylo. Musel jsem koupit nový šroub i s těsněním. A teď ani kapka. Ten olej jak vzlíná tak to vypadá, že kape jinde, ale je to od šroubu a těsnění..
Chevrolet Spark r.v.2011 / 1.0i / 50kW
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: Průsak oleje z vany u vypouštěcího šroubu

Příspěvek od dandy2004 »

Tak aktuální info ze dneška je, že je skutečně prasklá vana nad tím šroubem. A v Chevroletu říkali, že to je tím, že při utahování šroubu to narvali na krev a tím ten hliník prasknul :-(
No supr. Zítra jedu do servisu, kde ten olej měnili, ale moc šancí tomu nedávám. Buď mudou férový a nějak se domluvíme, že to nějak společně dáme dohromady anebo mne čeká shénění nové vany. A asi víme, jak se vana bez motoru dobře shání, takže spíš koupě nové :-( Nemáte někdo jednu přebývající? :-)
Uživatelský avatar
linkin1
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 17, 2015 10:59
Bydliště: Děčín

Re: Průsak oleje z vany u vypouštěcího šroubu

Příspěvek od linkin1 »

http://www.czdrafel.cz/

Tady ji jistě budou mít a velmi rychle dodají! Pán je velmi vstřícný..

(ještě mě napadlo..vypustit olej počkat až to úplně vykape a pak odmastit a zalepit nějakým silikonem. Ale asi je to jen dočasné řešení)
Chevrolet Spark r.v.2011 / 1.0i / 50kW
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: Průsak oleje z vany u vypouštěcího šroubu

Příspěvek od dandy2004 »

Tak zatím jsme se domluvili, že tu vanu sundaj a zkusej nechat někde zavařit. Snad to klapne.
Uživatelský avatar
linkin1
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 17, 2015 10:59
Bydliště: Děčín

Re: Průsak oleje z vany u vypouštěcího šroubu

Příspěvek od linkin1 »

Tak sláva..zavařit by to mělo jít. Ať to dobře dopadne.
Chevrolet Spark r.v.2011 / 1.0i / 50kW
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: Průsak oleje z vany u vypouštěcího šroubu

Příspěvek od dandy2004 »

Další posun v kauze :-)
Po sundání vany zjistili, že už byla nějak opravovaná. Byl prý asi stržený výpustní šroub a tak byla díra vyvrtaná a daná tam nějaká zátka, do které se znovu zašrouboval ten šroub. A jak to povolili, tak to asi nějak povolilo celé a pak to už netěsnilo. Nějak to zalepili nebo co, já nevím, ale hlavní je, že to zatím neteče. Uvidím za pár dnů. Tak držte palce :-)
Uživatelský avatar
linkin1
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 17, 2015 10:59
Bydliště: Děčín

Re: Průsak oleje z vany u vypouštěcího šroubu

Příspěvek od linkin1 »

Hlavně, že je hotovo!
Chevrolet Spark r.v.2011 / 1.0i / 50kW
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“