Vybitá baterie auto nestartuje ani na kabely

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Staggygamer
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 10, 2016 17:17

Vybitá baterie auto nestartuje ani na kabely

Příspěvek od Staggygamer »

Dobrý Den
Mám dotaz jestli nemá někdo náhodou chytrou radu mám na lanosu pár dní vybitou baterii do teď vždy naskočilo alespoň na roztlačení ale dnes konec šlus a nestartuje ani na kabely nějaké rady je to baterii nebo to může být něco víc mám strach že jsem si kabelama rozbil miláčka langoše :? Děkuji za odpovědi
Reklama
 

Staggygamer
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 10, 2016 17:17

Re: Vybitá baterie auto nestartuje ani na kabely

Příspěvek od Staggygamer »

Rád bych ještě dodal že když otočím klíčem tak se na tachometru je vidět hodně slabě že elektřina je zapnutá ale opravdu strašně slabě a jinak auto včera ještě jezdilo a startovalo na roztlačení ale dnes ráno úplně mrtvo
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Vybitá baterie auto nestartuje ani na kabely

Příspěvek od Richard »

asi ti odešla úplně baterka a ty kabely to neutáhnou..... když se startuje přes kabely, měl bys po spojení těch aut nechat to nastartovaný tak 5minut tu tvojí baterku nabíjet a až pak startovat ..... postup při připojení kabelů: spojit plus na baterce na obou autech, pak mínus a ten u aut připojit někam mimo baterku na kostru (oko motoru, nějaké šrouby na motoru , na kastli atd.) je to kvůli jiskření, když se baterka nabíjí dělá se vodík a ten může jiskrou vybuchnout ! proto nikdy nespojovat na baterce mínusy !! vždy vedle.... a odpojovat obráceně
ONI JSOU KABELY A KABELY...... TY ZA 100,- JSOU TAK NA MOTORKU :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Staggygamer
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 10, 2016 17:17

Re: Vybitá baterie auto nestartuje ani na kabely

Příspěvek od Staggygamer »

Děkuji za odpověď kabely jsem měl pujčené z autoservisu takže nevím jestli to nejsou nějaké pochybné, každopádně jelikož je na baterce chytré oko a ukazuje černou vybitou barvu tak usuzuji že je baterka kaput, už jsem jí před cca dvěma dny nabíjel ale po připojení do auta mi baterie nahodila maximálně elektriku v autě a na víc už neměla sílu, takže půjdu pro novou,ohledně toho zapojení kabelů dělal jsem vše co jsi popsal a motor nenastartoval tak mám jen obavu abych těmi kabely nerozbil ještě něco dalšího v autě. děkuju za radu :)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Vybitá baterie auto nestartuje ani na kabely

Příspěvek od Richard »

startování přes kabely by nemělo nic poškodit, jde o to, že baterka pokud je vybitá má velký vnitřní odpor, tedy na to se spotřebuje spoustu výkonu toho druhého auta a na start nezbyde, proto by se měla baterka trochu nabít (těch 5 minut spojení kabelama a mírně zvýšené otáčky motoru) a pak teprv startovat.... ale je to opravdu hodně o kabelech, já mám 2,0 Nubi a se svýma kabelama jsem ji nahodil, ale diesla jsem s nima už nenatočil, zastavil se tu další týpek s autem a vyndal nějaký asi 600A kabely, spojili jsme s Nubi a chytlo to na cvrnk..... mnohokrát jsem Boosterem startoval nový auta co nám přivezli s úplně mrtvou baterkou a chytli okamžitě všechny, ale ten Booster dával tuší 1000A
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybitá baterie auto nestartuje ani na kabely

Příspěvek od ozzman »

btw. štartovaním roztlačením si koleduješ o K.O. katalyzátora a preskočenie rozvodov. Autá s katalyzátorom a rozvodmi riešenými ozubeným remeňom sa zásadne štartujú iba cez káble.
Staggygamer
Příspěvky: 7
Registrován: čtv bře 10, 2016 17:17

Re: Vybitá baterie auto nestartuje ani na kabely

Příspěvek od Staggygamer »

Už nestartuji roztlačením :) baterii jsem už vyměnil a jezdí to jak drak :D ale děkuji za rady :)
Odpovědět

Zpět na „LANOS“