dialkove svetla vypnu stretavacie?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
semsej
Příspěvky: 22
Registrován: pát bře 18, 2005 19:36
Kontaktovat uživatele:

dialkove svetla vypnu stretavacie?

Příspěvek od semsej »

Ahojte.
Mam Espero len par dni, uz som sa aj pochvalil v prispevku NOVY MAJITEL!

Na predoslom aute Volve 440 a aj mnohych inych autach sa pri zapnuti dialkovych svetiel nevypli stretavacie, naopak. Svietili stretavacie a pridali sa este aj dialkove.

Na mojom Espere po vymene ziaroviek v dialkovych svetlach za 100W sa pri pusteni dialkovych vypnu stretavacie a svietia iba dialkove. Svietia sice ovela dalej ako stretavacie, ale chcel by som vediet, ci je to v poriadku.

Nevsimol som si totiz, ci sa stretavacie vypinali aj pri originalnych 55W ziarovkach, a menit ich naspat sa mi teda nechce... Je to celkom narocne :-)

Diky, Miro
Reklama
 

Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

Ejha... Na to som nikdy nemyslel. O chvilu zbehnem na parkovisko a vyskusam. ;)
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

Uz som tu. Po zapnuti dialkovych svetiel sa stretavacie vypnu. Takze to mas OK. Inac tie 100W ziarovky su fajne :lol:
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo to je normální stav že se přepnou a svítí jen dálková žárovka to je standart ;)
mekky
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 18, 2004 12:03
Bydliště: Skalica, SK

Příspěvek od mekky »

Mam taku otazku k teme...., viem ze sa stretavacie svetla vypnu pri zapnuti dialkovych, ale nebolo by mozno od veci spravit to tak, ze by svietili popri dialkovych aj stretavacky, skusal som to a je to podla mna zasadny rozdiel v kvalite osvetlenia cesty pri dialkovych svetlach (pri stretavackach sa s tym velmo neda co robit...) :(

Mozno by to bol liek na tie skvele lampy na esperku, len ci to vydrzi elektrika, atd ... to skor otazka na nejakeho fachmana
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Většinou to přepíná páčka u volantu(ona rozpojí ten okruh s potkávačkama)ale myslim že by to mohlo jít upravit tak aby nezhasly.Kabely to vydrží.Jen to chce elektrikáře a propojit to relátkem.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Vyskusaj dat svetelny signal- vtedy sa mi zda ze svietia vsetky svetla.
Inak ked sme mali daciu, tam prepinalo dialkove / stretavacie ako na esprese a ked sme ho generalkovali,tak sme to prerabali cez relatka aby pri dialkacoch svietili svetky 4 svetla (tam to malo vyznam,lebo tam boli H4)
Ale dalo by sa to velmi jednoducho prerobit.
Ak viem dobre svetla idu cez relatka. Stacilo by prepojit cez diodu z dialkoveho relatka na ovladanie (cievku) relatka stretavaciek. (Ta dioda by tam bola aby si nemal spatny signal pri stretavackach na dialkove)
Vela zabavy (relatka by mali byt na podblatniku v tej ciernej skrinke)

PS: Zozen si niekoho s tenkymi prstami :-) )
goror
Příspěvky: 587
Registrován: čtv úno 03, 2005 13:06
Bydliště: kezmarok

Příspěvek od goror »

Sato píše:Uz som tu. Po zapnuti dialkovych svetiel sa stretavacie vypnu. Takze to mas OK. Inac tie 100W ziarovky su fajne :lol:
su fajn ale do stretavaciek ich nedavajte vydrzia vam pol roka a potom skapu ,dost sa hreju hlavne ked jazdite so zapnutymi svetlami a stojite dlhsiu dobu na semaforoch
Espero 1,5 16v 74kw DOHC,tmavo modra met.,kridlo, folie, elektrony 7*15 Bravury 195/50R15 ET 27,
sportovy filter+vyfuk,chiptuning,podvozok gsi+kayaba
petrklm
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 04, 2004 14:36
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrklm »

Asi bych se smířil s tím, že potkávačky zhasnou - už takhle tam hřeje 100W a dalších 50W - aby to nebylo moc na plastový paraboly a nebo přední plast světla. Oboje mi svítilo originálně na Sieře, ale tam byly skla parabol opravdu skleněný...
Daewoo Espero 2,0l - už nemám
Lincoln Town Car 5,0l
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

petrklm píše:Asi bych se smířil s tím, že potkávačky zhasnou - už takhle tam hřeje 100W a dalších 50W - aby to nebylo moc na plastový paraboly a nebo přední plast světla. Oboje mi svítilo originálně na Sieře, ale tam byly skla parabol opravdu skleněný...
Nájde sa niekto, kto to skúsi na tom svojom, či to vzdrží? Ja si myslím že hej, lebo diaľkáče nesvietia skoro vôbec, len občas, ale mohol by to niekto najprv skúsiť... :lol:
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
goror
Příspěvky: 587
Registrován: čtv úno 03, 2005 13:06
Bydliště: kezmarok

Příspěvek od goror »

ono to vydrzi ,ja som to mal na svojom prepojene,lenze teraz som kupil tie osramky+50percent,takze uz to mam tak ako predtym,
pretoze momentalne jazdim s dialkovymi
Espero 1,5 16v 74kw DOHC,tmavo modra met.,kridlo, folie, elektrony 7*15 Bravury 195/50R15 ET 27,
sportovy filter+vyfuk,chiptuning,podvozok gsi+kayaba
Kiko
Příspěvky: 110
Registrován: pát bře 25, 2005 15:08
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Kiko »

No, tak ja som si to schvalne vyskušal, ale mne sa pri zapnuti "ďalkovych" - "stretavacie" nevypinaju?!
Kiko
Příspěvky: 110
Registrován: pát bře 25, 2005 15:08
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Kiko »

No, tak ja som si to schvalne vyskušal, ale mne sa pri zapnuti "ďalkovych" - "stretavacie" nevypinaju?!
mekky
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 18, 2004 12:03
Bydliště: Skalica, SK

Příspěvek od mekky »

Kiko píše:No, tak ja som si to schvalne vyskušal, ale mne sa pri zapnuti "ďalkovych" - "stretavacie" nevypinaju?!
to mas akoze seriovku alebo upravene ???
uz som videl viac esperiek ale ani jedno nemalo takto spravene svetla...
tulo
Příspěvky: 59
Registrován: pon led 31, 2005 18:50

Příspěvek od tulo »

Stretavacky sa po zapnuti dialkovych vypinaju standardne. Ja osobne by som sa s prerabkami moc netrapil. Dajte si do dialkovych 100watky a stretavacky su vam v tom pripade zbytocne. Inak skusal som aj taku vec ze som stiahol svetla uplne dole a jazdil som so zapnutymi dialkovymi (100W!) a z hadam 30 vodicov mi blikli iba 2 ktori si asi neboli na istom co mam zapnute. Takze 100W dialkove na espere mozu byt prijemnejsie ako xenony na bavore. P.S. Bez akejkolvek deformacie parabol takze len smelo do toho
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“