znovuzrození nexie

Ukažte ostatním vaše auto. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, Jajuska95

Odpovědět
Jorjo
Příspěvky: 7
Registrován: sob bře 14, 2015 13:18
Bydliště: Brno

znovuzrození nexie

Příspěvek od Jorjo »

Zdravím všechny fóristy :D,
je mi 20 a zdědil jsem naše staré auto, které je v rodině takřka 17let. Je to první auto, na které si pamatuju, takže k němu mám silnou citovou vazbu :). Posledních několik měsíců jen stálo, jelikož sem neměl možnost a prostředky na to, abych se o něj staral. Bohužel to nebyla zrovna krátká doba, ale i přesto chytlo napoprvé a brblá si jak za mlada :D. Nevím sice proč, ale nikdo z rodiny neměl potřebu se o něj starat a piplat ho jako miláčka, což se na něm taky na pár místech podepsalo. Ovšem já takový nejsem a to auto miluju :D ,takže nynější plán je dát autíčko do pořádku.
Jsem student, takže financí není moc ,ale pujde to. Zase do toho nechci narvat desítky tisíc, protože přiznejme si...víme co. Budu rád, když se v něm budu nějaký ten rok ještě vozit :). Budu sem dávat fotky co vše se změnilo a opravilo , ale vhledem k možnostem to nebude asi žádný boom
web.jpg
Reklama
 

Uživatelský avatar
dusan orban
Příspěvky: 182
Registrován: pát lis 20, 2009 20:37
Bydliště: BRATISLVA SLOVENSKO

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od dusan orban »

-i
tak držim palce :D pojde to
Tacuma 1.6 16V lpg leganza 2.0 lpg Nubira vagon 1.6 lpg
Espero 1.5 16V lpg (opustilo nas!
Orby
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od Petr S. »

A když se tu porozhlédneš tak určitě najdeš pár věcí na prodej za pár korun.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Jorjo
Příspěvky: 7
Registrován: sob bře 14, 2015 13:18
Bydliště: Brno

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od Jorjo »

díky :), naštěstí se i na různých bazarech dá sehnat dost věcí za dobrý peníze. Nyní brousím a tmelím nějaké zrezlé místa, problém bude asi s barvou, do které se určitě netrefim :D , jelikož pár dílů z karoserie bylo kdysi měněno kvůli havárce a má tak na každém místě trochu jiný odstín. Přední nárazník asi budu měnit komplet. Jsou dvě možnosti, buď koupit z auta na ND nebo to zbrousit a nahodit si barvu a lak sám. Ale jelikož jsem v této barvě sem zatím nesehnal, tak sem se rozhlížel po stříbrným nebo černým a nabídli mi neporušenej za pár stovek. Takže v přepočtu na koupenou barvu a lak + práce to vyjde asi líp. Přijde mi, že uplně jiná barva bude lepší než 10 odstínů červené... Nejvíc sem si lámal hlavu s pravým blatníkem, kterej byl zrovna kdysi měněnej a loupe se mu lak po celé délce. Barva pod ním sice zůstala, ale totálně ztratila odstín, tak sem se rozhodl ,že přes to hodim folii stickers bomb :D. Vím ,že to není pro každého, ale já se na tom autě chci vyřádit. Protože kdy jindy, když ne teď :D. Kdybych někdy byl generální ředitel evrobanky, tak budu muset jezdit naleštěnou limuzínou a o takových úleťárnách si mužu nechat zdát :mrgreen: Ale ještě to není definitvní rozhodnutí. Přece jen uvažuju o všech variantách :PP: . Narazil sem i na web kde měli asi 6 odstínů červené folie, ale nemohl sem rozhodnout, která by byla nejpodobnější. Mám z toho hlavu jak balon někdy :D
Jorjo
Příspěvky: 7
Registrován: sob bře 14, 2015 13:18
Bydliště: Brno

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od Jorjo »

Tak jsem nakonec našel folii která by mohla mít takřka stejnej odstín http://www.top-autofolie.cz/autofolie-o ... ohneda.htm zbude mi toho docela dost ,tak tím potáhnu asi i zrdcátka, který už maj taky to nejlepší za sebou. Ty sem chtěl teda dávat do černé, aby to ladilo případně s tím novým nárazníkem...ale myslim ,že takhle to bude vypadat možná i líp. Jinak jsem dnes dodělal vnitřek dveří u řidiře , silikon, tmel, základovka. Teď ještě sehnat finální barvu :). Fotky pak dodám. Taky jsem zjistil, že nefunguje klakson...dodnes mě nenapadlo ho vyzkoušet :D . Tak sem je oddělal a vzal domů. Kontakt by měl být good, takže chyba bude nejspíš v nich.

btw. auto zatím nemám v místě bydliště, takže hlavní práce probíhá o víkendech :D ,ale do měsíce by to snad už mohlo být jinak
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od Petr S. »

Jorjo píše:Tak jsem nakonec našel folii která by mohla mít takřka stejnej odstín http://www.top-autofolie.cz/autofolie-o ... ohneda.htm zbude mi toho docela dost ,tak tím potáhnu asi i zrdcátka, který už maj taky to nejlepší za sebou. Ty sem chtěl teda dávat do černé, aby to ladilo případně s tím novým nárazníkem...ale myslim ,že takhle to bude vypadat možná i líp. Jinak jsem dnes dodělal vnitřek dveří u řidiře , silikon, tmel, základovka. Teď ještě sehnat finální barvu :). Fotky pak dodám. Taky jsem zjistil, že nefunguje klakson...dodnes mě nenapadlo ho vyzkoušet :D . Tak sem je oddělal a vzal domů. Kontakt by měl být good, takže chyba bude nejspíš v nich.

btw. auto zatím nemám v místě bydliště, takže hlavní práce probíhá o víkendech :D ,ale do měsíce by to snad už mohlo být jinak
A nenapadlo tě to nechat stříknout plastidipem? Vyjde to na 10-12tis. za celé auto. Jo a dej si do popisu odkud jsi. :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Jorjo
Příspěvky: 7
Registrován: sob bře 14, 2015 13:18
Bydliště: Brno

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od Jorjo »

samozřejmě že jsem o tom přemýšlel, ale snažim se stát nohama na zemi :D. Jako to auto, ikdyž bych moc chtěl, není ve stavu kdy by se vyplatilo do něj dát jen za plastidip 12 litrů :D, ještě když si to všechno musím platit ze svýho a studentský výdělky nejsou nic moc . Ty peníze radši ušetřim na nový. Já tomu drobečkovi jen oddaluji jeho nevyhnutelný konec, aby odtud odešel se ctí :D
Naposledy upravil(a) Jorjo dne ned čer 28, 2015 20:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od ladinek »

Není rozumnější namíchat barvu a spravit lak jen lokálně než na to lepit nějakej igelit?
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Jorjo
Příspěvky: 7
Registrován: sob bře 14, 2015 13:18
Bydliště: Brno

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od Jorjo »

tu folii kupuju kvuli tomu blatníku, takhle se to celý loupe. Říkal sem si ,že přetáhnout ten jeden díl bude cesta nejměnšího odporu. Každopádně díky za jakékoli názory, rady a kritiky. Tím vším se jenom učím :D
Přílohy
IMG_20150425_184522.jpg
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od ladinek »

Přebrus ten blatník lehce 500-800 smirkem a stříkni to čistým lakem, ono se to slije,sjednotí, neprobrus to. Na folii se v... To nemá smysl a drží to vodu. Zamř se na rezavý místa, olej, filtry a lak je poslední, vím co říkám, už jsem pár mrtvol oživoval, ženská ti skočí na charisma ne na Nexii i když :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Jorjo
Příspěvky: 7
Registrován: sob bře 14, 2015 13:18
Bydliště: Brno

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od Jorjo »

neboj neřeším jen lak, ostatní důležitější věci jdou zatím bez problémů, tak sem je tu tak nerozepisoval :D. Už sem googlil několikrát tady ten problém s lakem a nabízelo se i tohle řešení, ale má to zase háček :D..tam kde se ten lak odloupl, je ta metalíza totálně na hovno, zežloutlá od slunka nebo já nevim. Když to zaleju novým lakem, tak to tam asi zůstane ty hnusný fleky že ? :D

edit. nebo čekat a shánět blatník v barvě s dobrým lakem :D
Přílohy
IMG_20150426_140805.jpg
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od ladinek »

Ono to ztmavne pod lakem. A folie pracuje s teplem tím pádem se napíná a zkracuje. Takzvaně se prasí :D Pokud nemáš folii za 30 000kč. Já bych to nalakoval ten blatník a folii bych uplně vypustil, to je nesmysl. Počítals kolik peněz bude stát odmaštění celýho auta, zabroušení nerovností, tmel atd pod tu celofolii? Všechno vyleze i přilepená moucha :-) Nebude to pěkný , ale dělej jak uznáš za vhodné , já bych takhle peníze nevyhodil. :PP: A časem křehne trhá se a loupe se, viděl jsem na vlastní oči.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Jorjo
Příspěvky: 7
Registrován: sob bře 14, 2015 13:18
Bydliště: Brno

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od Jorjo »

Celý auto do folie jsem nemyslel, chtěl sem jen ten blatnik :). Ale jeste to teda celý přehodnotim . Samozřejmě si nechám poradit, zas tak tvrdohlavej nejsem :D
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od milosh »

Vitek, pokud bys hledal par info k nexii, tak tu www.nexiaclub.com
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: znovuzrození nexie

Příspěvek od LordMMX »

Ďalší magor na nexie :lol:

aspoň nie som sám ;)

VITAJ :)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“