Výměna žárovky u Captivy 2009

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: Výměna žárovky u Captivy 2009

Příspěvek od dandy2004 »

Hanzy píše:Už?
Ještě ne, jsem říkal, že venku mrzne a nerad bych ten plast zlomil :-)
Reklama
 

dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: Výměna žárovky u Captivy 2009

Příspěvek od dandy2004 »

Hanzy píše:Už?
Hele, tak už :D Ale musím říct, že ten systém, že s emusí vyndat celé světlo je pěkně na palici. Pak jsem tam to světlo zpátky lícoval podle blatníku, tak snad to sedí a nebude to svítít do oblak.
Akorát jsem to dělal jen šroubovákem a klíčem desítkou, no a co čert nechtěl, když jsem utahoval klíčem to světlo, tak hádejte, no jasně, klíč mi spadl dolu :o Zkoušel jsem se tam dostal, ale nedostal jsme se na něj a ani nešel ničím postrčit, tak tam zůstal. No snad nevyskočí do motoru, musí vydržet cca rok do výměny oleje, to ho v servisu snad vyndat, pokud do té doby nevypadne ;)
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Výměna žárovky u Captivy 2009

Příspěvek od mzprx »

Ja som si po druhej vymene ziarovy urobil do toho krytu diery o priemere cca. 5cm nad tymi skrytymi srobami. A padanie srobov vyriesil zmagnetizovany "orech" na nastrckovom kluci. Vymena je pohodlna a rychla. To, ze su tie ziarovky bez servisu nevymenitelne je urcite zamer konstrukterov, aby mali servisy pracu. Cim novsie auto, tym je to dokonalejsie skomplikovane. -P :oops:
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: Výměna žárovky u Captivy 2009

Příspěvek od dandy2004 »

Ahoj, tak jen navážu na téma, které jsem otevřel.
Vyměnit žárovku už umím, fakt se člověk nesmí s... s těma plastovejma čudlíkama v krytu :D
Ale teď mám otázku, jak často měníte žárovky? Já teď zjistil, že už mi zase odešla ta, co jsem tady v zimě řešil. Mezitím jsem už před měsícem měnil i na druhém světle. A když jsem světlo namontoval zpátky, tak jsem zjistil, že odešla zrovna i parkovačka, na tu jsem už ale dlabal :oops:
Je normální, že ta žárovka vydrží tak půl roku? Nebo mám někde něco nakoplého v elektrice? Vše ale jinak funguje ok.
Díkes.
JTR
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 26, 2012 15:11

Re: Výměna žárovky u Captivy 2009

Příspěvek od JTR »

U starého modelu Captivy jsem měnil hlavní žárovky cca po roce. Nový model má denní svícení a tak výměna zatím byla 1x (oba reflektory) za 4 roky. Osobně bych zkusil jiného výrobce žárovek a nemusí být drahá značková. Do elektriky bych nehrabal.
Uživatelský avatar
Rolet
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 15, 2011 18:16
Bydliště: Ba

Re: Výměna žárovky u Captivy 2009

Příspěvek od Rolet »

201604021_110248.jpg
201604021_105253.jpg
Ahoj Captiváci, tak to sa teším, dnes som zistil že mi nesvieti ľavý tlmený. Neviem či je to náhoda, ale včera som mal auto v servise kde mi menili na ľavej strane predného kola ložisko. Dnes som nestihol volať servis či to náhodou nemajú na rováši oni.

Tak nie, nepokazili nič, bola vypálená žiarovka. Bol som prekvapený ako ľahko som ju vymenil, podstatne lepšie ako na Lacetti.
Tie umelo hmotné skrutky jednu po druhej som dal do konzervy vytiahol aj tie somariny čo sú v nich zaskrutkované, treba dať pozor pri odnímaná toho platového krytu, v strede je zasunutý kolíkom do masky, treba to tam trochu nadvihnúť. Desinou som odskrutkoval reflektor uvoľnil sponu a vymenil žiarovku.
Opačne som to zmontoval. Kupodivu to svieti a to som panelákový automechanik či ako to tu boli hanebne nazvaný tzv. kutilovia. :lol:
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“