Klepkanie plastových lopatiek

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
sabother
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 07, 2014 21:48

Klepkanie plastových lopatiek

Příspěvek od sabother »

Nazdar. Vyskytol sa mi problem. Pri jazde začalo nezvyčajne hučať a šúchať to koliečko čo je znázornené na obrázku. Potom začali klepkať akokeby plastové lopatky. Robí to hneď po naštartovaní. Mám nubiru 1.6 16v r.v. 1998.
Přílohy
111.jpg
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepkanie plastových lopatiek

Příspěvek od Vlasta »

Na tom obrázku není nic pořádně vidět. Ale jestli je to pomocná kladka přes kterou vede řemen akternátoru, tak na nic nečekej a namontuj novou. Mě praskla 200km od domova a stálo mě to téměř 4000,-Kč za kladku, řemen a čidlo kliky které sebou vzal řemen.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
sabother
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 07, 2014 21:48

Re: Klepkanie plastových lopatiek

Příspěvek od sabother »

To bolo stiahnute z netu. Foto som nemal pri sebe. No vyzera to ako pomocna kladka. Asi tam bude servo čerpadlo. Ano ten remeň ide aj cez alternátor. Nachadza sa to hned pod termostatom.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Klepkanie plastových lopatiek

Příspěvek od Richard »

Nahoře je podle mě servo, vzadu je alternátor, vpředu dole je klimakompresor a mezi tím je myslím jedna vodící kladka a napínák...... tou vodící kladkou si nejsem jistej, nedávno jsem se hrabal do santa fe tak v tom mám hokej
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
sabother
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 07, 2014 21:48

Re: Klepkanie plastových lopatiek

Příspěvek od sabother »

Presne ako píšeš. Vpredu je servo, vzadu je alternator, klimu nemam tam je len take velke koliesko. A medzi servom a tym velkym kolieskom je napinacia kladka. Ozaj ta sa má aj otačať, alebo je to pevne a remeň sa po nej len šúcha?
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Klepkanie plastových lopatiek

Příspěvek od Richard »

Určitě se kladka napínáku musí volně otáčet a nesmí při otáčení nijak chrastit !!!!! nemůže stát a řemen se po ní klouzat!!!! Někde na foru je zde vyfoceno, jak vyměnit v kladce ložisko , myslím že se nýty odvrtají jsou tam tuším 3 kladka se rozdělá na 2 půlky a ložisko co je mezi nima se vymění za cca 50,- Kladka se pak nenýtuje ale dají se tam 3 šroubky M6 se samojistícíma maticema..... to však má cenu udělat jen když napínák správně funguje a má ještě sílu napínat.
Když budeš mít řemen dole omrkni ložiska všude kde se co točí ...... ušetří to další práci
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepkanie plastových lopatiek

Příspěvek od Vlasta »

Mě ta plastová čás odpadla z ložiska. Začala se na něm plandat, spadl řemen a utrhl čidlo na klice. Stalo se to za poklidné jízdy a bez varování. Auto najednou chcíplo, rozsvítil se check a bylo hotovo. To vše v polích a na každou stranu 10km do nejbližší vsi. :(
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
sabother
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 07, 2014 21:48

Re: Klepkanie plastových lopatiek

Příspěvek od sabother »

Ozaj. Dá sa demontovať servo čerpadlo bez vyberania motora? Lebo v príručke Jak na to písali niečo o vyberaní motora. :(
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Klepkanie plastových lopatiek

Příspěvek od Richard »

Podle mě ano, a místa tam může okolo být docela dost, určitě je na motor jen přichycené není s ním jinak spojené než tím řemenem a hadicema, hledal bych nějaké šrouby co ho drží na bloku motoru a samozřejmě sundat řemen ;-)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
sabother
Příspěvky: 16
Registrován: pon črc 07, 2014 21:48

Re: Klepkanie plastových lopatiek

Příspěvek od sabother »

Zahada vyriesena. Je to ta spodna vodiaca kladka. Kedze nemam klimu tak je tam len plastove koliecko. A v nom mam vybite lozisko. Hrkoce to ako kostlivec na bicykli.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“