Koroduju podbehy na Nubire, co moze pomoct?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
ra100
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 25, 2009 11:47

Koroduju podbehy na Nubire, co moze pomoct?

Příspěvek od ra100 »

Ahojte,
Nubira r.v. 1998 - vsetky plechy OK az na podbehy, koroduju a nemozem to zastavit.
Uz som vybrusil hrdzu drôtenou kefou (ale nie az na plechy, len tu najhrubsiu), podklad polyuretanovy 1x, 2x farba a 2x lodny synteticky lak, a po miernej zime zase vykuka miestami korozia.

Ma niekto navod, ako to zastavit? Nerad jazdim na hrdzavej sunke, auto je inak ok motor taha skoro ako novy, ale mi kole oci.
Prosim len prakticke odskusane rady, nie zbytocne filozoficke uvahy, dakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Koroduju podbehy na Nubire, co moze pomoct?

Příspěvek od lomngi »

výmena.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
rolt
Příspěvky: 103
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:31
Bydliště: Bytca

Re: Koroduju podbehy na Nubire, co moze pomoct?

Příspěvek od rolt »

Vybrusit flexou na kov, tam, kde je diera prilepit dusu silikonom, nastriekat zakladnou farbou, 2 x streknut vrchnu, 3x streknut asfaltom. Nezastavis, len podststatne spomalis. Na 2-3 roky mas pokoj. Ak to nedas az na kov, ani to robit nemusis, len vyzualne to bude par mesiacov vyzerat vporiadku.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Koroduju podbehy na Nubire, co moze pomoct?

Příspěvek od ladinek »

Navařit nový, nic jinýho s tím dělat nejde, prznění barvou kitem a vším možným jsou vyhozený peníze a ztrátou času.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
rolt
Příspěvky: 103
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:31
Bydliště: Bytca

Re: Koroduju podbehy na Nubire, co moze pomoct?

Příspěvek od rolt »

No on vie na kolko auto chce, v akom su stave a co je prenho zjazdnejsie. Este pozri v kazdom blatniku mas dieru zaslepenu gumovou zaslepkou. Ci to je vsetko v poriadku a netecie tadial, pripadne nemas vo vnutri stale mokre blato a nehrdzavie aj z vnutra.
ra100
Příspěvky: 18
Registrován: ned říj 25, 2009 11:47

Re: Koroduju podbehy na Nubire, co moze pomoct?

Příspěvek od ra100 »

rolt píše:No on vie na kolko auto chce, v akom su stave a co je prenho zjazdnejsie. Este pozri v kazdom blatniku mas dieru zaslepenu gumovou zaslepkou. Ci to je vsetko v poriadku a netecie tadial, pripadne nemas vo vnutri stale mokre blato a nehrdzavie aj z vnutra.
Zaslepku som nasiel uz predtým, na iných autach som nic take nemal, je mierne hrdzava po okrajoch, ale ked som nasvietil baterkou dovnútra, nevidel som koroziu. Mozno dalej hrdza je tam kde nedovidim, ak boli skorodovane okraje, nejaka voda sa dnu dostala.
Ale napadlo ma, ze by bolo dobre naliat nejaky pouzity motorovy olej dnu, bude chranit plechy zvnutra proti vlhkosti. Kedysi to spravil stryko na S120 cez malu navrtanu dieru, a aj po 15 rokoch podbehy nekorodovali, ine skodovky mali uz davno diery ako emental.

Ale este zvonku musim nejako zastavit ci spomalit to kvitnutie.... len treba pouzit najucinnejsi sposob.
msp
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 06, 2015 10:53

Re: Koroduju podbehy na Nubire, co moze pomoct?

Příspěvek od msp »

Po odstránení hrdze(hrubé a uvolnené častice) , natri očistené plochy Rezolom 2000 minimálne dvakrát(je to kvapalina), doslova vyžerie hrdzu a vytvorí ochranný povrch na plechu,nechaj tomu viac času aby to stihlo zreagovať, potom stačí natrieť farbou. Cena je cca 2,5€/liter .
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: Koroduju podbehy na Nubire, co moze pomoct?

Příspěvek od koniQ »

ahojte,

dnes som si po zime vsimol aj ja zacinajuce kvitnutie na podbehoch, takze to zacnem aj ja riesit, skusim ten rezol a dam vediet ako, a btw, o 3 dni idem na stk som zvedavy co povedia :)
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
Dracco
Příspěvky: 5
Registrován: ned bře 15, 2015 17:53

Re: Koroduju podbehy na Nubire, co moze pomoct?

Příspěvek od Dracco »

ja som nubiru kúpil len nedávno a tiež ma hrdzave podbehy a chystám sa to tiež robiť ale z vlastnej skúsenosti viem ze vyvarat to, potom gitovat a nanovo striekať je úplná strata času a peňazí. Ja tam idem dať plastové podbehy a bude pokoj, ale najskôr však pôvodne podbehy vybrusim a natrem bodyckom aby to pod plastovymy nehnilo

Ono ta hrdza sa vždy vráti a človek tomu nezabráni obzvlášť keď jazdí cez zimu po solenych cestách
Daewoo Nubira SX combi, 1.6 16V 78kw, r.v. 1998
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Koroduju podbehy na Nubire, co moze pomoct?

Příspěvek od ppp »

Volakedy som tiez pouzival body pripravky, ale uz ten hnus nechcem ani vidiet.
Uz pouzivam dvojzlozkovu polyuretanovu farbu od chemolaku. Nie je to ziaden zazrak, ale prahy nasvacane touto farbou nemaju ani skrabanec, body popraskalo. Zadne lemy na espere som zosmoklil z plechov codomdal, trochu preblafol eoxidovym tmelom so sklenym vlaknom, ale slo to nadraka, po zarobeni mi po minute tmel stuhol tak ze sa uz s nim nedalo nic robit. Takze to vyzera blbo, ale na krasu auto nejazdi :). Tmel isiel uz na zakladnu polyuretanovu farbu, na to dalsia a vrchna. Dnes ma auto po dvoch slanych sezonach a zadne lemy bez bublinky a bez hrdzavych stekancov. Lenze ja som ich vysekal uplne, vsetko co malo na sebe akukolvek hrdzu islo prec, vytrhal som aj ten spongiovy samolepiaci hnus, ktory medzi oboma plastami zadnych lemov zadrziaval vodu a potom som to osetril zvnutra rezistinom ako sa najlepsie dalo, kedze som este vtedy nemal pistol na dutiny.
Bohuzial kvitne vsade inde. Najma na lavom prednom blatniku, ktory nie je original a osetreny je zvnutra bohuzial prave pomocou body 950. A na dverach, ktore su otukane od kamienkov ako keby boli cvicnym tercom. A este veko kufra a ktovie kde vsade.
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroduju podbehy na Nubire, co moze pomoct?

Příspěvek od ozzman »

Ak to chceš zastaviť nadobro a poctivo:
1. kúpiť náhradné podbehy (ak sa dajú zohnať), ak sa nedajú zohnať tak z vhodného plechu naohýbať požadovaný profil
2. vyrezať hnilé von
3. nové "natupo" navariť COčkou a zvary zrovnať a pocínovať (viac tu: http://cs.jaguar-club.net/clanek/cinova ... k-na-to-21)
4. naniesť kvalitnú základovú farbu (ideálne dvojzložka epoxid), nechať vyzrieť min 24. hod.
5. naniesť PES tmel, vybrúsiť do hladka a znova zopakovať bod č. 4
6. Nastriekať min. 2 vrstvy vrchnej farby (dvojzložková PUR alebo kvalitný akrylát)
7. medzi jednotlivými vrstvami je nutné dodržať predpísané technologické prestávky
8. dutiny zvnútra ošetriť nástrekom alebo vyliatím vhodného antikorózneho prípravku napr Rezistin ML, alebo hocičo iné na dutiny napr. od Presto, Wurth, Starline...
9. po vyzretí farby nastriekať transparentný lak (2 vrstvy)
10. po vyzretí laku (min. 2-3 týždne) preleštiť do vysokého lesku
11. pripraviť auto na výstavu veteránov - lebo kým predchádzajúce body zrealizuješ už sa daný voz ním stane :lol:
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“