Led denne svietenie

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

Odpoveď som dostal:

Hello,

Your car is very tricky to install an HID system on. The Chevy sonic has the daytime running lights and the headlights in the same bulb. This setup is not compatible with any HID kits. However, you can make HID's work by tapping into the parking lights to power the relay harness. Basically how it works you leave the factory headlight plugs disconnected on both the driver and passenger sides. Instead of connecting the relay harness to the factory headlight plug, you have to connect it to the + and - wires of the parking light bulb. Since the Parking light bulb functions as a turn signal as well, you have to make sure you select only the parking light wire (that does not blink)

With this step you install the HID system like normal with the bulbs and the ballasts. But the relay harness is turned on by the parking light instead of the DRL/headlight. This works well and eliminates problems. The only think to consider is you will not have any daytime running lights. When you turn on your headlights or parking lights, then the HID's will come on. Most customers are ok with this.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

A toto?

Mám Spark 1.0 r.v. 2011. Namontoval jsem na něj Led světla na denní svícení. Chtěl jsem vyblokovat aut. rozvěcení světel, ale v Chevroletu mi řekli že to diagnosticky nejde, stáhli mi z auta soft, poslali do států, zda njde upravit- odpověď z USA: Nee : :cry:

Na vašem fóru jsem našel tento návod od Baryka:

Automatické zapínání denního svícení je zapojeno takto. Z čidla kontroly tlaku oleje jde drát na vstup elektronického spínače, který spíná relé a přes kontakty relé jsou sepnuty světla denního svícení. Po nastartování motoru na čidlo kontrolky tlaku oleje působí tlak, který se vytvoří v olejovém okruhu mazání, čidlo odpojí kontakt od kostry vozidla (-), zhasne kontrolka oleje v palubní desce a rozsvítí se denní světla. Chceš-li automatické spínání světel vyřadit z činnosti musíš tento drát odpojit.
Když chceš stát se zapnutým motorem, tak aby nesvítila tlumená světla, stačí přepnout páčku pod volanten do polohy parkovačky.

Problám je že, návod je z roku 2010 a ani na s.z. mi Baryk neodpovídá.

Chtěl bych podrobnější radu, kde najdu ten vodič (nejlépe před tím spínačem). Mám trochu strach abych, nevyřadil kontrolku mazání a nezpůsobil nějakou chybovou hlášku. Schéma asi neseženu.

Předem děkuji za Vaše rady, případně pomoc (Jsem z Brna). :)

Edit: V Chevroletu řekli že by to možná nějak vyřešili, ale že by to možná dýl trvalo a oni mají za hod. el.práce skoro 1100,- kč. A já jsem inv.dúchodce :cry: ...
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

Dostal som ešte takúto odpoveď:

Pripojíš prvý výstup na kábel od stretávačiek a druhý na DRL. Ak sa naštartuje auto, tak sa ti zapnú len DRL, relé na stretávačky je rozpojené. Páčka od svetla je v nulovej polohe. Ak zapneš páčku do polohy parkovačiek alebo stretávacích svetiel(stred, alebo doprava), tak relé dostane 12V impulz a rozpojí DRL, ktoré nesmú svietiť, pokiaľ svieti čokoľvek iné a zopne parkovačky a stretávacie svetlo.Fungovať to musí. Je to len obyčajné 30A relé, ktoré je ovládané palubným napätím 12V. Ja mám pomocou neho riešené DRL na Renaulte. Naštartujem a svietia Ledky z palubnej siete. Ak prepnem na parkovačky, alebo na stretávačky, tak 12V impulz mi zopne relé, odpojí DRL a zapne svetlo. To isté urobíš aj ty, len naopak. Namiesto spínacieho kontaktu napojíš svetlo na
Naposledy upravil(a) Boeing737 dne úte úno 24, 2015 14:26, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

rozopínací. Ak sa ti naštartuje auto, tak 12V zo siete odpojí prívod na svetlo. Fakticky s relátkom premostíš prívod napätia pre svetlo.
Zapojenie:
85 a 86 je ovládanie relé. Je tam + a -. Je jedno ako. Cievka ti vzopne tak či tak - nepomýliš sa :).
30 je spínaný plus od baterky a 87a je pripojené na svetlo(halogén), ak je auto vypnuté.
87 je DRL.
Ak auto naštartuješ tak vzopne relé, rozopne kontakt na 87a a zopne 87 s DRL.
To isté urobíš aj so svetlom s druhým relé, akurát ti to bude robiť to, že 12 voltov, ktoré idú z prepínača svetla, ti bude rozopínať obvod s DRL. Ten totiž nesmie svietiť spolu s parkovačkami a stretávačkami.
Ak nie si elektrikár, tak to nezapájaj sám. Ak povieš hociktorému schopnému autoelektrikárovi, čo
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

chceš, tak ti to zapojí. Relé kúpiš v hociktorom rádioamatérovi za 1€/kus.



Je to trošku také škrabanie sa pravou rukou za ľavým uchom, ale funguje to. Je to len jednoduchá fyzika. Len neviem čo na to povie RJ, ked príde na to, že bola oklamaná. Či nevypíše nejaký chybový kód na základe spätnej väzby od svetiel...
Ale nie som istý tým vypnutím v RJ, že to neide. Ak to neurobia u nás, tak niekde na UK, alebo USA fórach to musí byť popísané, že pod akými nastaveniami to hľadať v diagnostike.
Přílohy
426202_5.jpg
426202_5.jpg (10.25 KiB) Zobrazeno 1899 x
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od pejee »

S tím relé mám zapojené DRL na svém oplu (sice už ani nevím proč ) vyzkoušet to můžeš, možná to bude fungovat
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

A máš tam DRL? Tak možno preto,lebo tie svetlá nemali zabudovanú automatiku.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od pejee »

Jo asi máš recht, mám DRL,byla k nim krabička - automatika, která nefungovala :) ale já můžu hlavní světla vypnout normálně ovladačem. V ČR jsi se nezkoušel ptát u opla, jestli by to deaktivovali?
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

Bola na to zvolávačka a keby si išiel do autorizáku,tak Ti to "opravia" ;)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od frezzi »

áno fungovať by to malo, ja tak mám moje DRL, pretože som zistil že staré Aveo ma asi zle odfiltrovane kolísanie napätia a jednoducho mi LED denne blikalo, tak som kupil rele a dal som denne priamo na baterku cez poistku a teraz keď naštartujem je denne spinane Relem a hľa denne svietia krásne bez blikania :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

Ok,ale ja mám iný problém!
On mi to napísal ako riešenie na deaktiváciu automat.zapnutia svetiel. Mne nič nebliká a DRL majú modul už v sebe zabudovaný.
On mi nepísal v tom zmysle,že sa mi nespínajú svetlá.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od frezzi »

ja viem veľmi dobre v akom zmysle ti to napísal, ja som naražal nato že ja mám tiež riešene spínanie DRL relátkom nič viac....a presne to čo ti napísal ten dotyčný sme ti písali aj my s honzom že jednoducho relatkom premostíš prívod automatickeho spínanie svetiel a že svetlá nebudu spínanie automaticky po naštartovanbí ale prepínačom svetiel.....
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

Ahoj! Volal som elektrikárovi. Pochopil čo chcem,ale voľnzm termín min.3 týždne.
Ja som laik,ale ak by si mal ochotu mi to popísať ako idiotovi ;) tak by som to spravil.
Od DRL sú zapojené tie tri káble. V podstate len dva,lebo jeden je na kostre. Tie dva sú napojené na hlavný zvazok káblov na ktorého konci je veľký konektor,ktorý je vsunutý na miesto vedľa svetiel. Je to vlastne hlavný prívod celého osvetlenia auta a je na oboch stranách.
Tak mám kúpiť to relé ,odpojím baterku a namontujem na miesto,kde je spoj káblov od DRL na tú hlavnú kabeláž? Dodržím zapojenie,len tam bude to relé ako medzikus?

Ok a ďalej som skončil (((
To čo ďalej píšete,tak tomu ja nerozumiem.
Ale keby som to videl,tak ok. Ak by si mi to na tom obrázku vedel zakresliť ako laikovi,že čo kam vedie,tak to by bola pre mňa veľká pomoc!

Ďakujem Ti!
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

Hanbím sa že som otrava,ale vy ste moja jediná nádej a aj pre Aveákov na celom svete :))))
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od frezzi »

čiže našiel si nejaké káble pri prepínači svetiel ? .. čiže ak tomu chápem dobre ked su tri teda dva + kostra tak tie dva je pravé a ľavé svetlo že ? ....aby som bol znovu v obraze posledne dni som tu moc nebol :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“