Led denne svietenie

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od frezzi »

Vlastne ked nato pozerám, tak stačiť budu 2 RELE, jedno bude spínať stretávačky , a druhe parkoavčky :PP: pardon za opravu -i ako napísal vyššie Honza
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

Ok,kúpim 2ks 4 polové relé.
Vytiahnem RJ a vymením tieto relé?
Hotovo?
Přílohy
mGmrzfaoT0Rg3gekB5TMbCQ.jpg
mGmrzfaoT0Rg3gekB5TMbCQ.jpg (6.02 KiB) Zobrazeno 2173 x
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od frezzi »

Takze takto vyzera ta Rj K9?ked ju vytiahnes odpojis tym cele podsvietenia auta takze vytahovat ju nebudes len musis z nej odpojit vodice ktore tu pisal honza a prepojit ich cez nove rele
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

HONZA,FREZZI,LOMNGI:

ĎAKUJEM VÁM!

Naozaj ste mi veľmi pomohli a určite aj ostatným majiteľom T300,ktorí tu písali na začiatku.
Ste machri a určite to niekto podľa Vášho návodu spraví-nejaký šikovný elektrikár určite ;)
Mal som mesiac dovolenky /piloti hovoria,aby si naše gule oddýchli od kozmického žiarenia/. V pondelok idem do práce,zastavím sa v Chevy. Spýtam sa a napíšem ešte raz náckom,či by neboli taký láskavý a dali súhlas pre Chevy. Keď to nepomôže,tak pôjdem za auto elektrikárom a poviem,nech to spraví tak,ako ste to vymysleli.
Ak to bude fungovať,tak držím slovo!!! Už len kvôli tým hajz....om z Chevy,lebo nič nevedia....a to sú taký neochotný na celom svete!!! Mám info z fóra už asi z celého sveta.

Ja elektrike nerozumiem a nechcem vyradiť celé auto a ešte nech niekde zhorí. Aveo T300 je niečo ako Airbus :lol: Lietajúci počítač ;)
Aby som sa do toho pustil,to by ste mi museli rozpísať asi na 3 strany a to veľmi "po lopate". Otvoríš kapotu,vľavo hore nájdeš.... a pod. -P

Tak uvidíme a ešte raz ĎAKUJEM, že ste obetovali svoj čas!
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

frezzi píše:Takze takto vyzera ta Rj K9?ked ju vytiahnes odpojis tym cele podsvietenia auta takze vytahovat ju nebudes len musis z nej odpojit vodice ktore tu pisal honza a prepojit ich cez nove rele

...kedy prídeš? :lol:

Keby to bolo ako som to pochopil,že: povyťahujem káble,nasuniem relé a zasuniem späť,tak sa do toho pustím,ale ....
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od frezzi »

Rado sa stalo,snad som pomohol,a co sa tyka tomu ze sa do toho sam bojis uplne chapem kazdy ma nadanie na nieco ine ja som zase analfabet do pocitacov :mrgreen: ,opytaj sa este raz a ak nie tak snad to nejako zvladneme ze napiseme presny postup :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od honza72 »

Chlapi pozor. Nic se nebude z jednotky K9 vytahovat! Pouze se musí její výstupy, které vedou do příslušných světel z X4 a X5 konektoru ROZPOJIT. Tím světla zhasnou, bez zásahu do ŘJ a jejího programu. Jakoby někdo odpojil kable. Pak může std. instalovaný LED DRL modul svítit, protože nebude mít napětí z obrysovek, resp. potkávaček, takže zapne. Až bude potřeba svítit potkávačkama === musí se opět propojit rozpojené výstupní obvody z K9 na konektorech X4 a X5. Tím začnou světla svítit, dle programu auta a přídavné DRL zhasnou. Takže do K9 nelézt! Jen nevím, nevím, ale myslím si, že auto bude hlásit na palubním displeji chybu, že nesvítí světla, obrysovky, apod. Jen tak, beze změny SW to nejde očůrat. ŘJ ví moc dobře, co má fungovat a jak.
Každopádně nejlepší řešení je OFF v programu ŘJ auta. Což je asi vééélký problém pro Chevy servis.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od frezzi »

Ved presne to som napísal, K9 ostane tak ako je bez zásahu, len tie vodiče treba vytiahnuť, čím sa rozpoja ako píšeš,to je jasné :PP: ...čiže vystupne vodiče stretávačiek a obrysoviek vyberie, tým nebudu mať signál od RJ, už len stači vymyslieť ako by ich znovu prepojil prepínačom svetiel nie ? ....ako si už spomínal pomocou RELE, ale nato potrebuje zistiť ako spína prepínač svetiel a a natiahnuť vodiče do RELE aby ním mohol spínať svetlá manuálne a nie automaticky nie ? ....ak teda predpokladám dobre , kedže signál z RJ bude mať, ten však odkloníme dodatočním RELE a to už len stači vedieť ako spínať...a čo sa týka tej chyby bude sveitiť len kontrolka nie ? .....alebo to bude neičo viac ?
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

Príbeh má pokračovanie :evil:

Pri prvej návšteve mi Chevy nemohol vypnúť svetlá,lebo nedostali povolenie od nemcov /to som tu už písal/,tak som im povedal,že napíšem na info linku,aby im to povolili.

Dobrý deň!

Na základe našho tel.rozhovoru,vám posielam e-mail.

Mám Chevrolet Aveo LT /2012/ 1.2.63kW VIN: XXX, ktoré po naštartovaní automaticky rozsvieti stretávacie svetlá. Na otočnom spínači zap. a vypnutia svetiel viem iba "upraviť" denný a nočný režim. Rozdiel je iba v tom,že v nočnom režime sa podsvieti ovládací panel /rádio,klimatizácia a pod.+volant/.
Domontovali mi DRL prídavné svetlá,ktoré sa zapnú vtedy,ak sa vypne automatické rozsvietenie svetiel. To znamená,že by som počas dňa nesvietil stretávacími svetlami H7,ale DRL /LED/,ktoré som dal namontovať.

Bol som v autorizovanom servise /remesloservis Nitra/,ale ten mi toto automatické rozsvecovanie svetiel nevedel deaktivovať,lebo nedostali povolenie z cenrály GM v nemecku. Týmto vás prosím,aby ste kolegom v nemecku vysvetlili situáciu,kvôli ktorej to žiadam,lebo servis s nimi podľa ich vyjadrenia nevie komunikovať. Okrem toho automatické zapnutie svetiel pri štarte nepovažujem za povinné denné svietenie. Ide mi len o samotný úkon RJ,ktorý rozsvieti stretávacie svetlá pri štarte.

Ďakujem!

ODPOVEĎ:

Dobrý den, pane ......,



Váš dotaz byl předán, poté co obdržíme vyjádření, tak Vás budeme kontaktovat.


Děkujeme



S pozdravem a přáním hezkého dne



Darina Benešová

Zákaznický servis spol. Chevrolet

Email: cac.chevrolet@teleperformance.cz



ĎAKUJEM!


ODPOVEĎ:

Dobrý den, pane..........,



Obrátil jste se na nás ohledně deaktivace denního svícení u Vašeho vozu Chevrolet Aveo.



Celá záležitost byla prověřena s tím, že dealer Remesloservis po zadání daného požadavku na naši centrálu obdržel informaci, že zařízení nelze deaktivovat z důvodu, že se jedná o GM Europe – bezpečnostní prvek.



Nelze deaktivovat denní svícení na vozidle, pokud je provozováno v zemi, kde je denní svícení uzákoněné.



Děkujeme



S pozdravem a přáním hezkého dne



Darina Benešová

Zákaznický servis spol. Chevrolet

Email: cac.chevrolet@teleperformance.cz


Ďakujem,ale toto som vám už vysvetlil v prvom e-maile. To ste nemuseli zisťovať.
Neviete im to v centrále GM nejako vysvetliť? Chcem deaktivovať továrenske,lebo som domontoval LED denné. Viete mi poslať kontakt na niekoho,kto to má na starosti? Veď im to môžem vysvetliť aj ja,pošlem im fotky,certifikáty,všetko čo treba.

ODPOVEĎ:

Dobrý den, pane .......,



Vaši záležitost prověříme a budeme Vás informovat.



Děkujeme



S pozdravem a přáním hezkého dne



Darina Benešová

Teamleader

Zákaznický servis Chevrolet CaS

Email: cac.chevrolet@teleperformance.cz


Nehnevajte sa,ale ktorej časti mojej vety ste nerozumeli?
Chápem jazykovú bariéru a tak si môžeme písať v AJ,ak je to pre Vás jednoduchšie.
Prosím vás viete mi poslať ten kontakt do nemecka,aby som požiadal o tú deaktiváciu?

ODPOVEĎ:

Dobrý den, pane ....,



Požádáme Vás o informaci, v jakém autorizovaném servise jste situaci již řešil?



Děkujeme za upřesnění



S pozdravem a přáním hezkého dne



Darina Benešová

Zákaznický servis spol. Chevrolet

Email: cac.chevrolet@teleperformance.cz



Prepáčte,ale...beriete niečo? Prestante s tým...


XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Potom zavolali z remesloservisu v NR,aby som dnes prišiel na diagnostiku. Ok,tak som prišiel s tým,že sa to načíta a opäť požiada do nemecka tak,ako sme sa dohodli.
Tak som prišiel a ..... oznámili mi,že už mi to nemôžu spraviť,lebo som sa SŤAŹOVAL!!!!! A chceli mi pomôcť s tým,že to ešte raz vyžiadajú,ale keď som sa sťažoval,tak aby som to riešil zase cez centrálu.
Dohodli sme sa,že ich o to požiadam a sami mi povedali,že tak mám spraviť,lebo zákazník má väčší vplyv ako servis.

TOTO ČO JE??????????????????????

Niekedy sa čudujem sám sebe,ako si viem zachovať chladnú hlavu v takej situácii a že tam nikto nedostal po hube hneď,ako ma tam dotiahli a povedali,že som prišiel zbytočne. Vraj keď mi volal p.Havran /predajca/,tak p.Dudáš /vedúci servisu/mu ešte neoznámil,že nemám prísť.


Skúsim nejaké chip tuning firmy,lebo keď sa hrabú v RJ,tak oni budú asi nejbližšie k riešeniu.
Keď vedia stáčať km,chipovať,prepisovať,deaktivovať....
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od frezzi »

kalvária -P a tu máš prístup, a potom že ma byť človek mílý, ked by aj chcel ale to sa nedá....tak snáď ti niečo poradia oni -i
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od xwing »

Kriste to su ko*ti :shock:
Prosim Ta, chod rovno do toho Nemecka a vybav si to osobne, lebo v tomto Slovakistane je to ako u debilov.
By ma zaujimalo, keby si tomu servisu ponukol tich 1000 co slubujes, ci by zacali kmitat :D
Drzim palce.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Scorpion.11 »

Aj,aj je to tak jak jsem psal, že Chevrolet se nebude v tom angažovat a zbytečně si dělat práci a problémy -P
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

Mal si pravdu,ale chcel som ísť najprv normálnou cestou,ale vidím,že normálne je vyhnúť sa Chevy.
Neva,už to dorieším a ďalší bude mať jednoduchú cestu.
Iba si to tu prečíta a pôjde hneď tam,kam treba.
Čakám na odpoveď od chipológov :)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Scorpion.11 »

Držím palce ať se zadaří a vše dořeší ke spokojenosti -i :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Led denne svietenie

Příspěvek od Boeing737 »

Diky!
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“