Problem v elektrice?

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
RadaR
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 22, 2014 18:30
Bydliště: Teplice

Problem v elektrice?

Příspěvek od RadaR »

Zdravim panove

pritelkne si koupila daewoo lacetti 1.4 16V 2004 cca pred 3-4 tydny. Po dvou dnech (jeklikoz je zacatecnik) prejela pres obrubnik u penny a jak se prehoupla auto lezelo na brise prave na tom obrubniku (predkem) cca kousek za kolama. Auto jsme netahaly za provaz aby se neco neurvalo ale zvedli ho heverem a dal jsem pod kola cihly abych mohl vycouvat po svych. Hodinu na to jsem ji vezl tim autem k doktorovi a po 10km se rozsvitila kontrolka check engine. Udelal jsem diagnostiku a hodilo mi to chybu:

P0172 system too rich bank 1

auto nechtelo za plynem mirny kopec a musel jsem podrazovat a vic jak 80km\h jsem nemohl jet jako by vynechaval jeden valec. Obcas kdyz to proslapnu tak auto jezdi jako hovado a obcas ne. Bohuzel jsem do ted na to auto nemel cas, byl jsem do vecera v praci. Tipuji ze tato zavada nema souvislost s "nehodou" co jsem psal vyse. (jen souhra nahod?)

Dnes jsem jel k nasim na dvorek auto si pritelkyne umyla a vnitrek vystrikala cocpit sprayem. Tim zacal druhy problem. Chteli jsme odjet domu a nemohl jsem nastartovat. Motor se tocil ale nechytl. Dal jsem zpatecku a motor pres spojku chytl na prvni prevaleni. Dal jsem neutral (nebo jinou rychlost krom zpatecky) a chtel jsem motor vypnout. Vytahl jsem klicek zhasli budiky ale co se nestalo, motor bezel dal. Chcipl az kdyz jsem opet pres spojku hodil jen couvaci kvalt. S autem jsem odjel domu pac pritelkni nebylo dobre (je těhotná) a celou cestu cca 15km jelo v pohode az na ten prvni prvni problem s plynem. Chci parkovat a auto zase nemuzu vypnout jinak nez otocit klicek a kopnout tam zpatecku.

Takze vy moje hlavicky chytre co s autem? Problem c.1 chci zkusit vresit novyma svickama a pal. filtrem. ale co s druhym problemem? Pockam do zitra az auto radne vyschne zda problem nezmizi. Ale pokud ne, co s tim? Diagnostika mi je v tomto problemu prd platna, nic noveho mi neukaze.

Prosim chlapci co mam zkusit/udelat? mel jsem ruzne problemy se svymi auty (octavia1, fabia1) ale takova perlicka se mi stala prvne.

Diky za pripadne rady, RadaR

:PP:

// tak problem se pres noc nevyresil. Opravdu nikdo netusite co se a kde se co mohlo stat? :?
Škoda Fabia r.v. 2003 modrá základní 1,2 MPI 40kW AWY
Daewoo Lacetti r.v. 2004 modrá metalíza 1.4 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
RadaR
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 22, 2014 18:30
Bydliště: Teplice

Re: Problem v elektrice?

Příspěvek od RadaR »

Takze zavada odstranena. Zkousela pry zadni odstrik a pry nestrikal ale jen malinko tekl. Takze zavada bude zrejme nekde cestou od motoru k patym dverim. Auto mezitim zrejme vyschlo a vse je ok.
Škoda Fabia r.v. 2003 modrá základní 1,2 MPI 40kW AWY
Daewoo Lacetti r.v. 2004 modrá metalíza 1.4 16V
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Problem v elektrice?

Příspěvek od Honza K. »

Co jsem tak vyčetl dříve, často praská hadička u pantů pátých dveří a teče to pak do elektroinstalace... Tak tam by asi stálo za to začít...
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Uživatelský avatar
RadaR
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 22, 2014 18:30
Bydliště: Teplice

Re: Problem v elektrice?

Příspěvek od RadaR »

dobre diky za tip -i :PP:
Škoda Fabia r.v. 2003 modrá základní 1,2 MPI 40kW AWY
Daewoo Lacetti r.v. 2004 modrá metalíza 1.4 16V
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Problem v elektrice?

Příspěvek od Jura »

K problému č. 1: mohl by teoreticky souviset s posazením auta na obrubník (1/únik výfuk plynů z poškození přední trubky nebo vlnovce nebo 2/ přisávání vzduchu do výfuku před 2. lambdu nebo 3/ poškozená zadní lambda nabo 4/ problém přední lambdy).
Pokud to nebude ani jedno z toho a závada se už nikdy neobjeví, bude to jen dobře.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
RadaR
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 22, 2014 18:30
Bydliště: Teplice

Re: Problem v elektrice?

Příspěvek od RadaR »

dobre diky, postavim na najezdy a podivam se
Škoda Fabia r.v. 2003 modrá základní 1,2 MPI 40kW AWY
Daewoo Lacetti r.v. 2004 modrá metalíza 1.4 16V
ladanf
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 31, 2015 16:52

Re: Problem v elektrice?

Příspěvek od ladanf »

Zdar chlapi,před chvílí se mi projevil na mém lacetti 1,6,05,lpg.stejný problém s elektrikou,jak jste to dořešili?Dík za info,Ladan.
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“