Kontrolka TCS

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Kontrolka TCS

Příspěvek od Richard »

je fakt, že servisy jsou schopné vypotit hrozný nesmysly, třeba to že je auto starý tedy nic nediagnostikuje :roll: přeci buď to komunikuje, tedy vykecá všechno, nebo ne, jiný stav není pokud je použita originální diagnostika, pokud je nějaká jiná může být problém s některými částmi paměti
(třeba načteš motor, ale nepovede se ABS nebo airbagy)
Jinak na většině aut se kterými jsem jezdil to fungovalo takto: při zapnutí zapalování TCS svítí, po nastartování zhasne, při prokluzu bliká a je to i slyšet-cítit . Pokud stlačíš spínač TCS vypneš ho a svítí ti kontrolka TCS furt. Při dalším startování je systém zas aktivní, tedy předchozí vynucené vypnutí ho vůbec nezajímá ;-)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Kontrolka TCS

Příspěvek od Patrick »

ABS načetli relativně v pohodě, ale akorat ukazovalo to chybu pravého čidla a špatné bylo levé, to se vyměnilo a ABS je funčkní. Ohledně TCS, tak kontrolka mi nesvítí vůbec nikdy, a ani mi TCS nefunguje..nemam to jak a kde řešit, takže zatím neřešim.
Uživatelský avatar
_Mailo_
Příspěvky: 133
Registrován: stř lis 27, 2013 16:59
Bydliště: Dubnica nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka TCS

Příspěvek od _Mailo_ »

Dnes na križovatke v Tr. Teplej bez TCS, ťažké to mali autá :D
JA by som potreboval auto napichnúť na PC, ibaže mám starú verziu s ALDL a nemám s RS232 :cry:
Pri pokuse vyblikať chybu to stále bliká 12 . Za jazdy mi sem-tam vybehne CHECK, ABS mi posvieti sem-tam v lete.
JE pravda, že u nás v servisoch je podpora pre staré Daewoo takmer 0 .
Chevrolet EPICA LS 2.0 24V LPG (2008)
Chevrolet EVANDA CDX 2.0 DOHC LPG (2005)
Daewoo NEXIA GLX 1.5 DOHC (1998) - forever in my heart
Daewoo LEGANZA CDX 2.0 DOHC (1998)
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“