lanos motor nejde do otáček

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
jindra.koutny
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 13, 2015 18:09

lanos motor nejde do otáček

Příspěvek od jindra.koutny »

Motor u Lanose nejde do otáček,hltí se,dusí,po sešlápnutí plynu na podlahu střílí do výfuku,nevíte někdo čím by to mohlo být? :(
Reklama
 

kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: lanos motor nejde do otáček

Příspěvek od kesko »

Podobné príznaky som mal na Lanose, keď odišlo palivové čerpadlo, nedávalo dostatok paliva. Po výmene všetko OK.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: lanos motor nejde do otáček

Příspěvek od johns »

Najprv nas uistite ze mate riadne vymenene spotrebne diely podla servisnych intervalov, vzduchovy, palivovy filter, sviecky, vyfuk priechodny, ci sa v blizkej minulosti nieco na aute robilo a ako vznikol problem, zo dna na den alebo sa to prejavovalo postupne, ako startuje, ako ide na volnobeh, spotreba atd... Pricin moze byt viac, preto sa mozeme len domnievat a vylucovat, ale na to ste napisali primalo informacii...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
jindra.koutny
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 13, 2015 18:09

Re: lanos motor nejde do otáček

Příspěvek od jindra.koutny »

stalo se to skoro po dvou letech co ho mám,svíčky,kabely,map senzor,vzduchový filtr vyměněn,i ta hadice na sání je vyměněna,sání by mělo být těsné a v pořádku, jen nechápu že někdy to nastartuje naprosto v pořádku a jde i do otáček normálně,ale to zřídka kdy,převládá stav že to nejde do otáček.Absolutně si s tím nevím rady,nemůže to třeba být těsnění pod hlavou fouklý?
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: lanos motor nejde do otáček

Příspěvek od xidex »

A když už se zvedne nad 1500, tak pak do otáček jde, nebo stejně ne? Když přidáváš plyn lehce, tak jde a když na něj šlápneš pořádně, tak dělá tohle?
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: lanos motor nejde do otáček

Příspěvek od johns »

Pokial sa to deje sporadicky, je velmi pravdepodobne ze ide o problem elektrickeho charakteru, zly spoj, zalomeny alebo zaoxidovany konektor, zle ukostrenie atd... Staci ze sa uvolni alebo vytrasie nejaky konektor a vznikne problem, inokedy je kontakt dobry a motor slape ako ma... Ak motor aj na volnobeh ide nepravidelne alebo "tazkopadne" vyskusal by som pohybovat kabelazou, poklepavat po konektoroch ci sa zmeni zvuk alebo chod motora, prestreknut pripadne ocistit kontakty, konektory, ukostrenia, proste skusat a vylucovat... a samozrejme komunikovat a pisat sem svoje poznatky...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Odpovědět

Zpět na „LANOS“