blika kontrolka pohonu vsech kol

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od dandy2004 »

Cau draci, dnes jsme jeli po dalnici a najednou zacala blikat kontrolka pohonu vsech kol a rozsvitila se i kontrolka ABS, kontrolka vypnuteho ESC, kontrolka aktivniho ECS, kontrolka regulace rychlosti s kopce DSC. Auto ale dal jelo normalne. Jestli ale jel na pohon vsech nebo ne , to jsem nepoznal.
Pri jizde docela prselo, tak treba neco navlhlo, ale tezko rict. Zastavil jsem i a znovu nastartoval, ale porad stejne.
dokazete nekdo poradit? Mel to uz nekdo? Popripade nejakej servis v praze a okoli by se hodil. Bsl jsem pri koupi auta u Dojacka, ale.casem jsem zjistil, ze mne tam asi pekne podojili :-D
je to Captiva 2,0 automat r.v. 2009. Najeto 35 tis.
Diky moc za rady a tipy ;-)
Reklama
 

JTR
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 26, 2012 15:11

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od JTR »

já osobně jezdím do servisu Chevrolet Kladno Křesina (i když jsem z Prahy). Zatím 100% spokojenost.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od mzprx »

Ked odide snimac rychlosti otacania na niektorom kolese, tak sa pri prvom aktivovani ABS, ESP, alebo TCS rozsvietia vsetky kontrolky a vydrzia tak zvycajne az do servisu...
A v tom dazdi nejaky ten preklz (rozdiel otacok medzi kolesami) mohol nastat.
Ze vraj typicka zavada... :?
Ta kontrolka 4x4 by s tym tiez mohla mat suvis.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od dandy2004 »

mzprx píše:Ked odide snimac rychlosti otacania na niektorom kolese, tak sa pri prvom aktivovani ABS, ESP, alebo TCS rozsvietia vsetky kontrolky a vydrzia tak zvycajne az do servisu...
A v tom dazdi nejaky ten preklz (rozdiel otacok medzi kolesami) mohol nastat.
Ze vraj typicka zavada... :?
Ta kontrolka 4x4 by s tym tiez mohla mat suvis.
Hmmm, uvidím. Tajně jsem doufal, že to po odstávce zase naskočí, ale včera ani dnes nic, pořád bliká a svítí. Takže budu muset do servisu, ale to stihnu až někdy v týdnu.
Jízdě to asi nijak nevadí, že? Auto jelo normálně, jen mám pocit, že nemá takový odpich, ale to si asi jen vsugerovávám, že když netáhne jedna náprava, tak to jede líněji :-)
A pak ještě dotaz, když je z toho teď dvoukolka, která náprava je funkční? Asi blbej dotaz, ale fakt nevím jak poznat, jaká náprava mne táhne. Tipuju u korejce přední, ale můžu jen tipovat.
Po servisu dám vědět čím to bylo.
JTR
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 26, 2012 15:11

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od JTR »

"jen mám pocit, že nemá takový odpich, ale to si asi jen vsugerovávám, že když netáhne jedna náprava, tak to jede líněji :-)"
pokud se nepletu, tak Captiva není "pravá"4x4, pouze se při prokluzu přední nápravy se připojuje zadní! To se rozjíždíš tak, že se ti protáčejí kola? -i
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od dandy2004 »

No vždyť píšu, že ani nevím, kdy mi jaká náprava táhne :-) A jestli je to stálá 4 kolka nebo ne, to taky nevím, jestli to je v manuálu, tak ty zásadně nečtu :-) Jsem uživatel auta, jezdím a užívám si jízdu :P Ale myslel jsem, že 4 kola jsou pořád v záběru, tak aspoň vidím, že jen při prokluzu, což se u tohohle tanku stane asi fakt jen na sněhu a ledu :-)
JTR
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 26, 2012 15:11

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od JTR »

nepsal si někde, že si vyučenej automechanik?? :shock: To že si měl problém s výměnou žárovky, tak to jsem ještě rozdejchal, ALE že vyučenej automechanik neví zda má 4x4 nebo jenom připojitelnou zadní nápravu, tak to opravdu ale opravdu nechápu!!! To auto ti někdo dal nebo si ho kupoval? Ten učňák to bylo něco ve stylu práv v Plzni?? Nebo si děláš prdel !! -P
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od mzprx »

Captiva ma staly pohon prednej napravy a zadna sa pripaja cez elektromagneticku spojku.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od dandy2004 »

JTR píše:nepsal si někde, že si vyučenej automechanik?? :shock: To že si měl problém s výměnou žárovky, tak to jsem ještě rozdejchal, ALE že vyučenej automechanik neví zda má 4x4 nebo jenom připojitelnou zadní nápravu, tak to opravdu ale opravdu nechápu!!! To auto ti někdo dal nebo si ho kupoval? Ten učňák to bylo něco ve stylu práv v Plzni?? Nebo si děláš prdel !! -P
No jestli tě to tak rozčílilo, tak sorry, ale já se učil na škodovkách 120, favoritech, žigulících a nakonec na autobusech. Takže tam jsem toho fakt moc nepochitil a od té doby se auta "trochu" zlepšila a kdo do toho aspoň trochu nedělá, tak tomu nerozumí. Takže ano, omlouvám se ti pane nejlepší, ale fakt nevím jak za jízdy poznám, jestli mi tahá předek, zadek nebo všechno najednou. A nerozčiluj se, na světě jsou horší věci :-)
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od dandy2004 »

mzprx píše:Captiva ma staly pohon prednej napravy a zadna sa pripaja cez elektromagneticku spojku.
Jo díky moc za info, už si to budu pamatovat :-) takže zadek se připojí pouze při prokluzu předních kol? Manuál i automat tedy v tomto funguje stejně? Myslel jsem, že to je stálý pohon všech kol, a že kdyby to bylo jen s předkem, že bych našel někde spínač sepnutí stálého pohonu všech kol. No nic, už vím.

Každopádně k mému problému mám další věc.
Dnes jsem nastartoval a už nesvítila chyba pohonu všech ko, ale jen ABS a ty protiskluzy. Po rozjezdu vše zhaslo. Tak jsme si řekli supr, auto nás vyškolilo a něco asi jen navlhlo. Dojeli jsme na oběd a po cestě z restaurace se to zase najednou rozsvítilo jako včera :-( Zajel jse i do myčky a nechal to celé umýt i s podvozkem, ale nic. Takže to bude opravdu na ten servis a diagnostiku.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od Richard »

nejjednodušší je diagnostika a ta by měla říct, nebo aspoň naznačit, kde je problém, systémy ABS, ESC, TCS, 4X4 mají společné senzory, tak třeba poškozený kroužek, nebo náboj s ložiskem se senzorem ABS se projeví na všech těchto systémech. Dle mě nějaký senzor na kole, kabeláž, konektor, ale jak jsem napsal diagnostika ti řekne víc.......
a k tomu 4X4 , u zadního diferáku je elekromagnetická spojka, která ti v případě prokluzu předního kola automaticky připojí zadek, některý auta mají tlačítka či přepínače např. 4WD look, 2WD, AUTO a v případě jejich zapnutí se připojí zadek natvrdo, nebo taky nezapojí v případě 2WD nikdy, ale myslím, že Captiva nemá mezinápravové diferenciály, tak nemá ani stálý pohon 4X4 a ta zadní el. spojka vlastně zařídí, že se systém bez mezinápravových diferenciálů nepoškodí a pracuje zcela dle trakčních potřeb....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
JTR
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 26, 2012 15:11

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od JTR »

dandy2004: jistě nejsem nejlepší, ale ty jako automechanik a vlastnit auto o kterém nic nevíš a ani tě to nezajímá, tak to je síla. Já jsem "elektrikář" (né vyučenej o to je to horší v praktickém životě) a také hodně dlouho (poznám i elektronky), ale abych tápal zda v autě je třeba dynamo nebo alternátor, jaké napětí má akumulátor, tak to bych se studem propadnul!!! Tvoje hrubé neznalosti bych toleroval u vyučeného kuchaře nebo nějaké blbé ženské !!!
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od dandy2004 »

Richard píše:nejjednodušší je diagnostika a ta by měla říct, nebo aspoň naznačit, kde je problém, systémy ABS, ESC, TCS, 4X4 mají společné senzory, tak třeba poškozený kroužek, nebo náboj s ložiskem se senzorem ABS se projeví na všech těchto systémech. Dle mě nějaký senzor na kole, kabeláž, konektor, ale jak jsem napsal diagnostika ti řekne víc.......
a k tomu 4X4 , u zadního diferáku je elekromagnetická spojka, která ti v případě prokluzu předního kola automaticky připojí zadek, některý auta mají tlačítka či přepínače např. 4WD look, 2WD, AUTO a v případě jejich zapnutí se připojí zadek natvrdo, nebo taky nezapojí v případě 2WD nikdy, ale myslím, že Captiva nemá mezinápravové diferenciály, tak nemá ani stálý pohon 4X4 a ta zadní el. spojka vlastně zařídí, že se systém bez mezinápravových diferenciálů nepoškodí a pracuje zcela dle trakčních potřeb....
Díky moc za vysvětlení -i . Jakmile budu vědět, co s tím bylo, tak dám info.
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od dandy2004 »

Aktuální info :!:
Na zítra je auto objednané do servisu. Dle technika po telefonu to vypadá na vadné čidlo u některého kola jak jste tady říkali, údajně to tam mění dost často.
Tak zítra budu vědět víc a bude i přesné info o kolik jsem lehčí ;)
dandy2004
Příspěvky: 69
Registrován: úte srp 05, 2014 23:43

Re: blika kontrolka pohonu vsech kol

Příspěvek od dandy2004 »

Tak dnes bylo auto v servisu, sice už tři dny kontrolky nesvítily, ale pro klid se nechala vyměnit. Bylo to pravé zadní kolo a čidlo ABS i s výměnou a diagnostikou necelé 3.500,-
Takže si myslím, že pěkná cena :lol:
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“