Dvierka do nádrže

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivko
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 13, 2005 09:41
Bydliště: Martin, SK
Kontaktovat uživatele:

Dvierka do nádrže

Příspěvek od Ivko »

Prosím o radu.
Chcem sa opýtať, či je to normálne, že tie dvierka pod ktorými je hrdlo do nádrže držia tak nejako biedne. Oni sa tvária ako zavreté, ale stačí aby som s nimi pohýbal trochu dolu, a sú otvorené. Takže nie je žiadny problém sa dostať do nádrže, poneváč výčko nie je na kľúčik.
Tak neviem, či tam mám niečo odlomené, alebo povolené - je tam zlý prístup.
:?:
Dá sa to nejako rozobrať?
Poprípade dá sa dokúpiť zamykateľné víčko??
Ďakujem.
Lanos 1.5 S r.v.2000, 5dv, super red, centrál, imm
Reklama
 

Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

tak ked sa ti hybu samotne dvierka tak asi budu zle uchytene. pozri sa na to a sam uvidis kde je chyba.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Ivko
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 13, 2005 09:41
Bydliště: Martin, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivko »

mrk píše:tak ked sa ti hybu samotne dvierka tak asi budu zle uchytene. pozri sa na to a sam uvidis kde je chyba.
No veď práveže na nich som nič nevidel. Oni sú len z plastu (aspoň mi to tak pripadá), také nič moc, ale upevnenie je v pohode. Skôr sa hýbe ten zámok čo je na karosérii. Lenže k nemu sa nedá moc dobre dostať, len tak po hmate.
Lanos 1.5 S r.v.2000, 5dv, super red, centrál, imm
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Ivko píše:
mrk píše:tak ked sa ti hybu samotne dvierka tak asi budu zle uchytene. pozri sa na to a sam uvidis kde je chyba.
No veď práveže na nich som nič nevidel. Oni sú len z plastu (aspoň mi to tak pripadá), také nič moc, ale upevnenie je v pohode. Skôr sa hýbe ten zámok čo je na karosérii. Lenže k nemu sa nedá moc dobre dostať, len tak po hmate.
Jo to budes mit asi volny v tej kastli, pac me to drzi jak svina, asi ti to malo zapada , zkus ten mechanismus vysunout vic ven a utahnout. Mne to tam drzi tak, ze kdyz to otevru, tak to vicko krasne vyskoci, no radost podivat :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Ivko
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 13, 2005 09:41
Bydliště: Martin, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivko »

Akri píše: Jo to budes mit asi volny v tej kastli, pac me to drzi jak svina, asi ti to malo zapada , zkus ten mechanismus vysunout vic ven a utahnout. Mne to tam drzi tak, ze kdyz to otevru, tak to vicko krasne vyskoci, no radost podivat :D
A prosím ťa ako sa to dá rozobrať-dotiahnuť? :?:
Ja som sa k tomu skúšal dostať len cez ten priestor kde býva zdvihák, ale to len tak po hmate. Je najký lepší prístup?? Treba zhodiť plasty??
Lanos 1.5 S r.v.2000, 5dv, super red, centrál, imm
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Ivko píše:
Akri píše: Jo to budes mit asi volny v tej kastli, pac me to drzi jak svina, asi ti to malo zapada , zkus ten mechanismus vysunout vic ven a utahnout. Mne to tam drzi tak, ze kdyz to otevru, tak to vicko krasne vyskoci, no radost podivat :D
A prosím ťa ako sa to dá rozobrať-dotiahnuť? :?:
Ja som sa k tomu skúšal dostať len cez ten priestor kde býva zdvihák, ale to len tak po hmate. Je najký lepší prístup?? Treba zhodiť plasty??
To nevim, mrknu po nedeli, ja ted nemel auto doma :idea:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Ivko
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 13, 2005 09:41
Bydliště: Martin, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivko »

Akri píše: To nevim, mrknu po nedeli, ja ted nemel auto doma :idea:
Mne sa to už podarilo rozobrať, zistil som, že to držia len také výstupky z plastu, ktoré zvonku zatlačíš (teda celý ten akože zámok) a naspäť to nejde. Ale je to celé také voľné a hýbe sa to.
Ale keď som pozeral katalóg dielov, tak tam bol tento kus na priskrutkovanie. Ale ja tam žiadnu dieru nemám. :evil:
Takže sa skúsim niekde pozrieť po novom kuse a uvidím.
A nevieš porsím ťa ako je to s výčkom na zamykanie?? Dá sa to kúpiť aby to pasovalo?
Lanos 1.5 S r.v.2000, 5dv, super red, centrál, imm
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Ivko píše:
Akri píše: To nevim, mrknu po nedeli, ja ted nemel auto doma :idea:
Mne sa to už podarilo rozobrať, zistil som, že to držia len také výstupky z plastu, ktoré zvonku zatlačíš (teda celý ten akože zámok) a naspäť to nejde. Ale je to celé také voľné a hýbe sa to.
Ale keď som pozeral katalóg dielov, tak tam bol tento kus na priskrutkovanie. Ale ja tam žiadnu dieru nemám. :evil:
Takže sa skúsim niekde pozrieť po novom kuse a uvidím.
A nevieš porsím ťa ako je to s výčkom na zamykanie?? Dá sa to kúpiť aby to pasovalo?
jasne koukni na www.autodilykrc.cz tam ho maji v nabidce, takze existuje!! ;)
Obrázek
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Pozor existují dva druhy těhle zámků palivového víka jinak to musí normálně držet zavřené a dostat se k tomu dá jedině po sundání bočních plastů v kufru a i pak se to strašně špatně vyndavá ale možná máš ulomený vnitřek toho zámku a proto to jakoby moc nedrží a teoreticky by se tam měla dát použít uzamykatelná zátka z felicie ;)
Uživatelský avatar
Ivko
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 13, 2005 09:41
Bydliště: Martin, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivko »

petrm píše:Pozor existují dva druhy těhle zámků palivového víka jinak to musí normálně držet zavřené a dostat se k tomu dá jedině po sundání bočních plastů v kufru a i pak se to strašně špatně vyndavá ale možná máš ulomený vnitřek toho zámku a proto to jakoby moc nedrží a teoreticky by se tam měla dát použít uzamykatelná zátka z felicie ;)
No veď práve, ako som už písal. Podľa katalógu by to malo byť prišrobované o kasňu, ale mne to drží len na takých západkach z plastu. On celý ten zámok je vlastne s plastu a sú na ňom také výstupky, ktoré z vonku zatlačíš, a naspäť to nejde zvonku vybrať. Ja som tam z kufra okolo zdviháku nejak napchal ruku, postláčal tie západky a zámku vybral. Ale nezdalo sa mi tam nič odlomené. Len keď to je na kasni, tak je to volné.
Takže záver taký, že sa skúsim tu v okolí pozrieť po tom zámku, a keď nič tak kúpim tú zátku na kľúčik.
Lanos 1.5 S r.v.2000, 5dv, super red, centrál, imm
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Nic jiného ti nezbývá ;)
Odpovědět

Zpět na „LANOS“