Orlando a LPG

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
mari1300
Příspěvky: 17
Registrován: úte led 31, 2012 13:27

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od mari1300 »

ty hydroštely jsou fajn a řemen , když se ohlídá , taky v pohodě.

Naskytla se možnost koupě ojetého Orlouše s již s přestavbou LPG Lovato, ale bylo mi řečeno jedním bývalým autorizovaným servisem a prodejcem Chevrolet, že zrovna Lovato si s Orlandem moc nerozumí, konkrétní důvod mi již nezdělili a mlžili,asi k tomu mají důvod...

Máte někdo LPG Lovato a jsou s tím nějaké problémy?

Taky mne zarazilo, když jsem se ptal , jak je to se zárukou u nich předělaných aut na LPG a se servisem Chevroletů u nich koupených a jejich garančními zárukami všeobecně (když ukončili jako autorizovaný servis činnost) odpověďeli, cituji:"Rád Vám zodpovím jakékoliv otázky, ale bohužel nevím jaké má sedla nebo zda je stejný motor jako v O. Zafira, my jsme montovali LPG zn. Lovato a moc si s ním nerozumí. Pravidelný servis na vozy Chevrolet můžeme provádět, ale závady v rámci záruky bohužel nevyřešíme"
Reklama
 

dag.bag
Příspěvky: 37
Registrován: pon bře 05, 2012 15:58
Bydliště: Ostrava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od dag.bag »

Zdravim,lovato mam ja v orlikovi.vse funguje jak ma,problem nebyl,ale bohužel u tohodle systemu sviti kontrolka motoru.mají citlivou lambdu a ta paradoxne i když jezdite eko tak hazi chybu.zmenu jsem nepocitoval zadnou ani ve spotrebe takze jezdim nicmene se snazim resit,ale zatím se nedari.
mari1300 píše:ty hydroštely jsou fajn a řemen , když se ohlídá , taky v pohodě.

Naskytla se možnost koupě ojetého Orlouše s již s přestavbou LPG Lovato, ale bylo mi řečeno jedním bývalým autorizovaným servisem Chevrolet, že zrovna Lovato si s Orlandem moc nerozumí, konkrétní důvod mi již nezdělili a mlžili,asi k tomu mají důvod...

Máte někdo LPG Lovato a jsou s tím nějaké problémy?

Taky mne zarazilo, když jsem se ptal , jak je to se zárukou u nich předělaných aut na LPG a se servisem Chevroletů u nich koupených a jejich garančními zárukami všeobecně (když ukončili jako autorizovaný servis činnost) odpověďeli, cituji:"Rád Vám zodpovím jakékoliv otázky, ale bohužel nevím jaké má sedla nebo zda je stejný motor jako v O. Zafira, my jsme montovali LPG zn. Lovato a moc si s ním nerozumí. Pravidelný servis na vozy Chevrolet můžeme provádět, ale závady v rámci záruky bohužel nevyřešíme"
Škoda 120 l,34 000 km
Daewoo Matiz,76 000 km
Renault thalia LPG,103 000 km
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ šedá gunsmokey+LPG 9/2012
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od vasa.prokop »

Kontrolka svítí i mě.

Zajímavé, že do doby, než jsme měl tu poruchu motoru nesvítila a od té doby svítí neustále (možná je to tím, že je tam znovu (a tentokrát pořádně) udělané přimazávání ventilů

na funkci ta kontrolka nemá vliv.

zajímavost č. 2 - sem tam za blíže nespecifikovaných podmínek na chvíli zhasne, ale nikdy nevydržela zhasnutá celý den.

možná by stálo zato ji nějak odpojit.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Laco71 »

To "mari 1300" :

1. Orlando mam zakupené od nova /marec 2013/

to znamena ,že má za sebou 1 rok a 8 mesiacov prevádzky , nabehané 57 000 km
z toho 35 000 km nabehané na LPG ,zatial 100% funkčnost a spolahlivost

system LPG TARTARINI namontovany montážnou firmou LPG , ZARUKU SOM NERIEŠIL
doležite je pre mna jazdit na plyn a šetrit naklady na palivo
primazavanie ventilov som žiadne nedával,nakolko nebolo dokazané,že je to naozaj učinné

k systemu LOVATO sa neviem vyjadriť , podotknem však,že Orlando ma namontované ECU najnovšej generácie, preto aj systém LPG musí byť kompatibilný z touto ECU a musi mať svoju riadiacu jednotku najmenej IV.generácie /sekvenčné vstrekovanie plynnej fázy LPG/

vyladenie práce LPG RJ za pomoci diagnostiky je uplnou samozrejmosťou ,aby system mohol správne fungovať ,hlavne čo sa týka načasovania začiatku vstreku LPG /na milisec. / a tiež dlžky vstreku LPG
práve tieto nastavenia ovplyvńujú vysvietenie oranžovej kontrolky "check motora"
pri spravnom nastavení správnej zmesi LPG , kontrolku NESMIE vysvietit !

2. v Orlande je namontovany motor ECOTEC 1.8 L I-4 VVT (2H0)
http://www.motor-talk.de/forum/aktion/A ... tId=722921
Ano ,je to ten isty motor aky používal Opel, má však niektoré zlepšenia (v texte)
3. neskušal som či sa po sklopení sedačiek do batožinového priestoru vojdu 2 bicykle
ale myslím si,že sa tam vojdu 3 bicykle
Uživatelský avatar
ChOrlando
Příspěvky: 84
Registrován: úte lis 19, 2013 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ChOrlando »

jo a predni sedacka jde sklopit do roviny, ale neni pak uplne stejne jako zadni dve je trochu vis, nic mene treba stafle tam das... jinak mam vyzkouseno dovnitr jsem dal presne 3m dlouhe profily na sadrokarton, ale to uz byly oprene i o palubovku....
Orlando 1.8 Benzin
dag.bag
Příspěvky: 37
Registrován: pon bře 05, 2012 15:58
Bydliště: Ostrava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od dag.bag »

ano konstrukcne je to puvodni motor opel který se delal spoustu let,je pouze inovovan a z puvodnich cca 95 KW ma nyní 104.nekde jsem to cetl,ale o novych motorech si myslim sve a stare drzaky co vydrzeli všechno uz asi nikdy nebudou.


Laco71 píše:To "mari 1300" :

1. Orlando mam zakupené od nova /marec 2013/

to znamena ,že má za sebou 1 rok a 8 mesiacov prevádzky , nabehané 57 000 km
z toho 35 000 km nabehané na LPG ,zatial 100% funkčnost a spolahlivost

system LPG TARTARINI namontovany montážnou firmou LPG , ZARUKU SOM NERIEŠIL
doležite je pre mna jazdit na plyn a šetrit naklady na palivo
primazavanie ventilov som žiadne nedával,nakolko nebolo dokazané,že je to naozaj učinné

k systemu LOVATO sa neviem vyjadriť , podotknem však,že Orlando ma namontované ECU najnovšej generácie, preto aj systém LPG musí byť kompatibilný z touto ECU a musi mať svoju riadiacu jednotku najmenej IV.generácie /sekvenčné vstrekovanie plynnej fázy LPG/

vyladenie práce LPG RJ za pomoci diagnostiky je uplnou samozrejmosťou ,aby system mohol správne fungovať ,hlavne čo sa týka načasovania začiatku vstreku LPG /na milisec. / a tiež dlžky vstreku LPG
práve tieto nastavenia ovplyvńujú vysvietenie oranžovej kontrolky "check motora"
pri spravnom nastavení správnej zmesi LPG , kontrolku NESMIE vysvietit !

2. v Orlande je namontovany motor ECOTEC 1.8 L I-4 VVT (2H0)
http://www.motor-talk.de/forum/aktion/A ... tId=722921
Ano ,je to ten isty motor aky používal Opel, má však niektoré zlepšenia (v texte)
3. neskušal som či sa po sklopení sedačiek do batožinového priestoru vojdu 2 bicykle
ale myslím si,že sa tam vojdu 3 bicykle
Škoda 120 l,34 000 km
Daewoo Matiz,76 000 km
Renault thalia LPG,103 000 km
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ šedá gunsmokey+LPG 9/2012
dag.bag
Příspěvky: 37
Registrován: pon bře 05, 2012 15:58
Bydliště: Ostrava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od dag.bag »

kontrolka mi taky nesvitila minimalne pul roku,tipuju,ze to něco udelalo s lambdou,protože jsem najel urcite 10 tkm apak teprve naskočila.a presne jak rikas,vymazu nebo prestane svitit sama a cca po 50-100 km se opet rozne.asi nejaky cyklus kdy to kontroluje


vasa.prokop píše:Kontrolka svítí i mě.

Zajímavé, že do doby, než jsme měl tu poruchu motoru nesvítila a od té doby svítí neustále (možná je to tím, že je tam znovu (a tentokrát pořádně) udělané přimazávání ventilů

na funkci ta kontrolka nemá vliv.

zajímavost č. 2 - sem tam za blíže nespecifikovaných podmínek na chvíli zhasne, ale nikdy nevydržela zhasnutá celý den.

možná by stálo zato ji nějak odpojit.
Škoda 120 l,34 000 km
Daewoo Matiz,76 000 km
Renault thalia LPG,103 000 km
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ šedá gunsmokey+LPG 9/2012
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od majkii »

mari1300 píše:......
3.
- Vejdou se do kufru(při složených sedačkách 2 nerozložená jízdní kola?
- disponuje auto sklopnou př. sedačkou spolujezdce?(sklopení opěradla do úrovně podlahy= prodloužení rovné ložné plochy-dnes celkem častý a příjemný prvek výrobců).
- Jak hodnotíte celkovou spolehlivost a zpracování auta?

Docela mě zarazilo, že Chevrolet ukončil prodej pro Evropu...(zřejmě Oplácká Lobby, když zjistili, že Orlando může být pro Zafiru vážným konkurentem, na druhou starnu Zafira není špatné auto a ve vnitř bude o dost prostornější-myšlen hlavně kufr.


Díky za objasnění, Marek
Bez zloženia predného kolesa do kufra nedáš dva bicykle, problém je malá výška, po sklopení zadných sedadiel nieje dostatok miesta po strop. Nakladanie bicykla do kufra je do Orla nepraktické a plasty sa rýchlo poškriabu. Ja prepravujem MTB na streche, nie je to tiež pohodlné žiaľ na zadné dvere nosič bol problém pre zadné svetlá a EVČ
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od inza »

S tím LPG je to obecně hodně komplikované. V PL byla přestavba oficiálně povolená a schválená, bylo to i v oficiálních cenících.

U nás to NIKDY nebylo oficiálně schváleno a jako tovární přestavba prodáváno. Tedy je to jen o tom, kde se přestavba dělala, na jaký systém, jak je spolehlivý a kdo to dokáže slušně oservisovat.

Těch aut máme hodně, takže můžu porovnávat:

Oficiálně nepodporovaná přestavba:
1x Prins, přestavba v Brně u vyhlášeného LPG člověka na Prins, v podstatě bez problémům, po cca 40tis se tam kolega stavil na servis :)

Oficiálně (dle Chevrolet) schválení výrobci - BRC, LandiRenzo
Máme hodně aut s LandiRenzo, přestavby u originál servisu, ale pokud pojedu někam jinam do servisu kvůli problému, problém s LPG zdarma nevyřeší (záruku si drží přestavce), záruku na ostatní věci asi ano, na motor také ne, muselo by se to řešit asi přímo s Chevroletem.
Takže pokud budu jezdit k tomu originál servisu, asi se vyřeší jak LPG tak ostatní věci v záruce.

Máme jedno BRC, koupeno jinde, oservisovat u nás v městě prakticky nereálné, všichni dávají ruce pryč právě proto, že LPG nemontovali oni, buďto to neumí a nebo nechtějí platit za "záruku" na LPG.

Takže asi takto - buď počítat s nějakou investicí do LPG ať už je to jakýkoliv systém, nebo to koupit v místě, kde se LPG montovalo ať se tam s tím dá zajet. Systém LPG záleží na míře důvěry v tu kterou značku a na míře ochoty riskovat problémy.

K tomu vjezdy do garáží, případné riziko závady v zahraničí (kde to taky nikdo neopraví).

Ale i tak je to lepší než cukání motoru, vypalování DPF a ne nijak zásadně lepší spotřeba u nafťáku, jen to výrazně hůř jede.

A kolo jsem tam obyč dostal i se sklopenou jen polovinou zadních sedaček (naležato), moji 29" se tam skoro nevejde. 2 kola na sebe (mezi to deku) v běžném rozměru se tam vejdou určitě (když se vyndá přední kolo). Kamarád je dá i do E91 BMW 3er.

Servis Chevrolet není tak zásadní problém, ale ve spojení s tím LPG je potřeba trochu přemýšlet o budoucích problémech.

A přední sedačka sklápěcí byla až u MY2013 a to až u dražších výbav (ale ono se u nás nic moc jiného než LT+ a LTZ neprodávalo) a tam to myslím bylo. MY2013 se k nám dostala podle mě tak v 10-11/2012, takže bez toho sedačka sklápěcí nebude.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Laco71 »

ešte raz : ked svieti kontrolka "check engine" znamená to okrem ineho aj to,že v spaľovacom procese sa vyskytli javy a hodnoty MIMO zadanych parametrov ,ktoré pozná ECU

teda mimo normálu

obyčajne je to indikácia "chudobnej zmesi"

ked som mal 12 ročne Espero tak tam som tu kontrolku nijak neriešil, mal som ju v p....

avšak pri Orlande je situacia iná , jednak je to nový motor a tiež system LPG je na vyššej urovni ako bol v Espere

tam NESMIE svietiť žiaden Check engine !!

Ak zasvieti treba hned zdiagnostikovať aký je problém, obyčajne stačí prejsť niekolko km na benzin hodnoty sa ustalia na normal a kontrolka zhasne.

Tiež podotýkam,že Orlando nema rad etanol !

Tankovať len kvalitný benzín a kvalitny plyn, žiadne s*ačky !!!!
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od inza »

[quote="Laco71"

Tankovať len kvalitný benzín a kvalitny plyn, žiadne s*ačky !!!![/quote]

Naprostý souhlas - vlastně jezdím jen na Benzinu a ten rozdíl neřeším.

Mimochodem i při mé spotřebě to nevychází nijak hrozně a pro řadu lidí je ta cena paliva a spotřeba stále nejdůležitějším údajem.

Najeto 20tis / rok, spotřeba 12,5/100, celkem 2500 litrů LPG, kdyby byl rozdíl mezi kvalitním a špatným palivem (Benzina a noname) 1Kč, tak je to 2500/rok.

Vzhledem ke ztrátě hodnoty auta (např. 50tis), běžnému servisu, pneumatikám atd. mi to přijde jako šetření na nepravém místě.

Stačí jen počítat...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Laco71 »

to "inza" : 12,5 l LPG je strašne veľa , aj ked je to automat

daj si to zoštelovať
alebo zmen štýl jazdy
nemalo by Ti to "cucať" viac ako 10 , 10,5 litr pri automate

ja mam pri manuale spotrebu okolo 9 , max 9,5 !
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od inza »

No já myslím, že to odpovídá - teoreticky je na automat psaná myslím spotřeba ve městě 11,2 benzínu, takže +30% by mělo být v LPG, tedy 14,5 a to tak +- odpovídá - mám tak do 1 litru benzínu a 12,5 LPG.

Jezdím prakticky pouze město / dálnice tempomatových 135-8.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od koniQ »

Zdravim vsetkych

po vsemoznych ziadostiach na individualnu prestavbu, mam uz aj ja od pondelka 19.1.2015 mam uz aj ja namotnovane LPG v Orlande, nechal som ho montovat v autolegas v Pezinku, system tartarini, kabelaz Bosch ( bez nutnosti strihania kablov na vstreky a nasledneho pajkovania) mam tam aj riadene primazavanie ( 1dc / 1000km) , a 54L nadrz, auto ma 3 roky a ma nabehane 72 000 km na benzine, takze do roka na EK, nasledne este papiere odoslat do Ziliny a potom na policiu zapisat do TP, EK si necham ked bude mat auto 4 roky, a budem musiet robit aj TK

realna spotreba je 8,5 hore dialnicou na z BA na sever a dole 8,0 pri tempomate 130 plus nejake predbiehanie, 2 dospely, dieta a vela vela batoziny :D ako rumuni :D

Nubira je tiez na LPG, teraz ma 317 000 km od 80 000 jazdi na LPG, spokojnost, dufam ze orlando bude pokracovat v tradicii nabehania vela vela KM
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Laco71 »

Tartarini pre motor F18D4 v Chevrolet ORLANDO je SCHVALENÁ prestavba podľa EHK 115 !!!

Teda len 60 eur kolky na zaregistrovanie na Urade dopravy a 2x6 eur pre DI

Žiadna skušobňa Žilina !!!!!
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“