Termostat ?

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
caapo1
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 31, 2014 21:29

Termostat ?

Příspěvek od caapo1 »

Ahojte, mám zaujímavý problém. Keď štartujem motor za studena tak nie a nie naštartovať. Chytí sa akoby na 2 - 3000 otáčok a zhasne. Nakoniec síce chytí, ale prvých 200 metrov sa dusí. Potom šlape ako hodinky. Za tepla štartuje hneď. Čo je zaujímavé pri otočení kľúča do polohy 3 ihneď ukazuje teplota na budíkoch zhruba 50 stupňov (hovorím o studenom motore, keď idem napr. ráno do roboty). Chyba sa prejavila, keď som skúšal či auto kúri (bolo kúpené nedávno). Vtedy začala ručička teplomera skákať hore dole. Keď som kúrenie stiahol preplo na chlad asi až po piatich minútach. Lacetti pred kúpou stálo približne 2 roky, takže podobné problémy som čakal, len ma zaujíma či sa môže závada termostatu takto prejavovať.

Dik za odpoveď
Reklama
 

Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Termostat ?

Příspěvek od Honza K. »

To je spíš problém teplotního čidla než termostatu...
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
caapo1
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 31, 2014 21:29

Re: Termostat ?

Příspěvek od caapo1 »

Akurát pozerám diskusie na túto tému. Môže to byť aj teplotné čidlo. Schválne som bol motor naštartovať (ráno som prišiel o 7.00 po nočnej, teraz je 10.30). Štartovanie bez problému. Keď som odchádzal z roboty ešte to blblo, tak som kúrenie pridával aj uberal. Všetko fungovalo normálne. Ručička teplomeru už nelietala. Sám som zvedavý čo to bude.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Termostat ?

Příspěvek od Richard »

myslím že tam jsou 2 čidla teploty jedna pro budík a jedna pro ř.j. ten pro budík je nezajímavej, ale jestli si jednotka myslí že má motor 50°C a on je zmrzlej nastaví chudou směs a to samo nejede ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
caapo1
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 31, 2014 21:29

Re: Termostat ?

Příspěvek od caapo1 »

Takže bolo to teplotné čidlo.
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“