nefunkčný EGR ventil

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Palo2222
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 08, 2014 14:48

nefunkčný EGR ventil

Příspěvek od Palo2222 »

Dobrý deň. Na fóre som nenešiel uvedenú tému. Má niekto skúsenosti s nefunkčným EGR ventilom Captiva LT 2. 0 diesel 150 koní ? Dá sa vyčistiť svojpomocne, alebo si vyžaduje odborný zásah Ď.
Reklama
 

Uživatelský avatar
ogi
Příspěvky: 18
Registrován: pon srp 26, 2013 10:24

Re: nefunkčný EGR ventil

Příspěvek od ogi »

ja sem EGR vymontovaval na svoji captive ale 2008cce a tam se knemu sice muze dost blbe, takze vyndas z motoru dost casti docela, ale pak uz vycistit jde v pohode docela, jediny co, tak je dobry vozkouset ten chod toho ventylku nahore, staci ho jakoze nasavat aby se otviral spravne a nezasekaval. Kdyz je tohel v pohode, tak uz to vycistis, sou na to nejaky spesl cistici sragory taky.
Palo2222
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 08, 2014 14:48

Re: nefunkčný EGR ventil

Příspěvek od Palo2222 »

ogi píše:ja sem EGR vymontovaval na svoji captive ale 2008cce a tam se knemu sice muze dost blbe, takze vyndas z motoru dost casti docela, ale pak uz vycistit jde v pohode docela, jediny co, tak je dobry vozkouset ten chod toho ventylku nahore, staci ho jakoze nasavat aby se otviral spravne a nezasekaval. Kdyz je tohel v pohode, tak uz to vycistis, sou na to nejaky spesl cistici sragory taky.
Dík, zajtra idem na to, snáď sa mi to podarí, sprej na EGR už mám pripravený. Popíšem postup.
Palo2222
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 08, 2014 14:48

Re: nefunkčný EGR ventil

Příspěvek od Palo2222 »

Palo2222 píše:Dobrý deň. Na fóre som nenešiel uvedenú tému. Má niekto skúsenosti s nefunkčným EGR ventilom Captiva LT 2. 0 diesel 150 koní ? Dá sa vyčistiť svojpomocne, alebo si vyžaduje odborný zásah Ď.
Po vymontovaní EGR ventilu som zistil, že je aj po najazdení 190 tis. čistý. Minimum karbónu. Môj problém to nevyriešilo. Diagnostika mi vypisu závadu na EGR, svieti ESP a ťažko štartuje, obmedzený výkon - neťahá, do 80 km /h. Po otočení kľúčika signalizuje poruchy ( viď foto ) Má niekto skúsenosti s takou závadou?
Uživatelský avatar
ogi
Příspěvky: 18
Registrován: pon srp 26, 2013 10:24

Re: nefunkčný EGR ventil

Příspěvek od ogi »

foto teda nevidim, ale ja jsem vymontoval kvuli chybam co hlasilo prave EGR, bylo trochu spinavy tak sem ho vycistil, coz nepomohlo, ale nakonec jsem zjistil, ze to jsou zpuchrely trubky privodu vzduchu do turba, sou to takovy gumovy hadice a byly vnich normalne diry, auto se chovalo tak ze jelo a najednou ztratilo vykon, uplne bylo slyset jak si jakoze lokne/hamtne po vzduchu... mozna bych to zkontroloval, je to viditelny hned po otevreni kufru, v horni prostredni casti motoru.
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“