Domontovanie klimatizacie - je to mozne?

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
noreply
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 18, 2010 20:02

Domontovanie klimatizacie - je to mozne?

Příspěvek od noreply »

Ahojte, hladal som' ci to uz nie je, ale nenasiel som' tak pisem novy prispevok. Otazka znie - da sa do lanosa ktory nema klimu, domontovat klima z lanosa, co ju mal? Alebo novu, ak sa da zohnat lacno ? Skor mi ide o to, ze podla mna tie lanosy boli od vyroby typizovane' cize v mojom co klimu nema je asi miesto kam sa to da namontovat' rozmyslam spravne? Dakujem za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Domontovanie klimatizacie - je to mozne?

Příspěvek od LordMMX »

ano, je to možné. :) len rataj s tym že budeš zrejme musieť prehodiť aj radiator kurenia
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
noreply
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 18, 2010 20:02

Re: Domontovanie klimatizacie - je to mozne?

Příspěvek od noreply »

Dakujem za odpoved, ale ja ani neviem, co je radiator kurenia. Potrevival by som poradit konkretnejsie. Z coho sa ta klima sklada, kolko a ake veci mi treba kupit a co ma to asi vyjde. Dakujem
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Domontovanie klimatizacie - je to mozne?

Příspěvek od Richard »

jestli nemáš páru ani o tom z čeho se klima skládá a jak vlastně funguje, doporučuji ti raději se tím nezabývat..... Pokud bys chtěl věci na klimu kupovat nové tak budeš na částce několikrát vyšší než tvůj Lanos má..... pokud chceš klimu, je jednodušší prodat auto bez klimy a koupit s klimou . Další možnost je koupit bez papírů Lanos s klimou a věci přemontovat......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
noreply
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 18, 2010 20:02

Re: Domontovanie klimatizacie - je to mozne?

Příspěvek od noreply »

Ano, mas pravdu, kupit auto s klimou. Lenze auto v dobrom stave s klimou ma vyjde aspon na 4000 eur. Lacnejsie auta nie su v stopercentnom stave. Kupim a nieco mi odide po case a menim a platim zas. A kedze tolko nemam penazi, chcel som lacnejsiu alternativu. Myslel som, ze taka komplet klima z buraneho, nepojazdneho lanosa ma vyjde asi na 250 eur. Treba zobrat do uvahy, ze moj lanos je v stopercentnom stave, takze sa mi to oplati. Obrazne povedane polka auta je menena a ma nove suciastky. Menil som tlmice, pruzenie, capy, vyfukovu cast celu, rozvody komplet, alternator, bateria, zapalovacie kable, nedavno nanovo nastriekana karoseria, zadne sklo, precipovana riadiaca jednotka motora, pravidelne menim olej a filtre, nabehanych mam 140 tisic. Motor pradie ako macicka. Nove hlinikove disky+pneu. Teraz idem menit brzdove kotuce a dat nove folie. No skoda sa takeho auta vzdat ked je mozno v lepsom stave ako mnoho aj mladsich aut na cestach, preto som chcel klimu domontovat =) vyjde to lacnejsie ako kupit auto s klimou, na ktorom je vsetko v stopercemtnom stave, cize aspon za 4000 eur. Mohol by som kupit aj nejaku fabiu za 2000 eur s klimou, ale ta urcite nebude mat menenych tolko veci ako moj lanos. To by musela byt drahsia.
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Domontovanie klimatizacie - je to mozne?

Příspěvek od Slam »

Osobně bych cokoliv ohledně klimy přes vrakoviště neřešil, je to citlivé na tlaky, těsnost, neustále tam kondenzuje voda vlivem velkých změn teplot. Chladič klimy prorezne za pár let, když teda nedostane dřív šutrem, protože vepředu je první na ráně hned za maskou a nárazníkem.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Domontovanie klimatizacie - je to mozne?

Příspěvek od LordMMX »

lanos s klimou určite 4000 eur stať nebude :D ani novy toľko nestojí (obrazne, stoji viac)

každopadne, vrakačov je plno, popozeraj na nete v katalogoch dielov ako ej Elit ecat, alebo autokelly čo všetko sa da kupiť na klimu a potom to choď vymontovať z auta čo je na vrakovisku niekde....
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „LANOS“