Teče z klimatizace?

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
maiki1
Příspěvky: 36
Registrován: stř led 14, 2009 23:36
Bydliště: Ostrava-Poruba

Teče z klimatizace?

Příspěvek od maiki1 »

Zdravím, mám dotaz zda se někomu stalo, že by mu od někud teklo do interiéru, přesněji pod palubní deskou u spolujezdce. Docela z toho nechápu, ikdyž předpokládám, že to má něco společného s klimou, jelikož vím, že v tom místě je filtr klimy. Před cca měsícem jsem byla nechávat čistit a plnit klimu v chevrolet servise...klima se začala opět používat ve velkém...nejdříve jsem si všimla sem tam nějaké kapky, ale minulý týden už to valilo při každé prudší zatáčce jak vodopád. Takhle to dělalo asi dva dny a teď už tam neteče nic. Fakt nechápu, čím by to mohlo být! Napadá někoho něco? :?
daewoo lanos 1.5 S sedan, r.v.99 alias "lienka"
chevrolet nubira 1.6 kombi, r.v. 2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Teče z klimatizace?

Příspěvek od honza72 »

Na stopro kondenzát z výparníku klimatizace, který vlivem přicpané odtokové hadice, nemohl odtékat pod auto. Po x-tém použití se hadice uvolnila. Většinou se na tuto hadici při čištění klimatizace zapomíná...
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Teče z klimatizace?

Příspěvek od Richard »

přesně tak, tu odpadní hadici je třeba najít a pořádně vyčistit, je obvykle na čelní stěně kabiny (za motorem) někde dole..... většinou vypadá jako gumové kolínko..... z toho by měl kondenzát z topení vytékat...... Klimu je dobré při kratších jízdách (nákupy atd.) vůbec nezapínat, při delších ji odhadem 5-10minut před koncem jízdy vypnout aby se prostor topení vysušil a nebyl tak prostor pro bujení plísní a jinejch vetřelců ! ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
maiki1
Příspěvky: 36
Registrován: stř led 14, 2009 23:36
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Teče z klimatizace?

Příspěvek od maiki1 »

Aha, díky. Takže výparník... a čím to teda pročistit? Stačí se k tomu dostat od motoru nebo lépe přes ten filtr v kabině? Ráda bych to udělala sama ať je od toho pokoj, jelikož se vsadím, že v servisu to budou zase řešit min. dva dny a účtenku pak nebudu chtít vidět! :shock:
daewoo lanos 1.5 S sedan, r.v.99 alias "lienka"
chevrolet nubira 1.6 kombi, r.v. 2006
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Teče z klimatizace?

Příspěvek od Hanzy »

Pokud je to slušný servis zajeď tam v rámci reklamace ti to vyřeší jinak hadička by měla jít vidět ze spoda auta tak ji zkusit pročistit...
Ktery sevis ti to dělal OV Pavlas?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Teče z klimatizace?

Příspěvek od Boeing737 »

Mne sa to stávalo v Audi A4 Avant. Na vine bola aut.klíma, ktorá sa zapla vždy pri naštartovaní.
Pri krátkej trase to výparník nezvládal a vylial mi to pred spolujazdca :((
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
maiki1
Příspěvky: 36
Registrován: stř led 14, 2009 23:36
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Teče z klimatizace?

Příspěvek od maiki1 »

Hanzy píše:Pokud je to slušný servis zajeď tam v rámci reklamace ti to vyřeší jinak hadička by měla jít vidět ze spoda auta tak ji zkusit pročistit...
Ktery sevis ti to dělal OV Pavlas?

Ne, byla jsem s tím v Opave u Schroma. Měli tam zrovna akci na plnění klimy... Já jsem hnedka uvažovala, že s tím tam půjdu v rámci reklamace, jenže jakou má k nim mít člověk důvěru? Spíš bych čekala, že to zase odfláknou. Navíc jsem zjistila, že mi ulomili z části odkládací kastlík co je pod tím filtrem, prostě se to někdo snažil sundat na sílu...by mě z toho kleplo, fakt! :evil:
daewoo lanos 1.5 S sedan, r.v.99 alias "lienka"
chevrolet nubira 1.6 kombi, r.v. 2006
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“