Zlý zábeh Avea.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
corrado
Příspěvky: 17
Registrován: sob kvě 03, 2014 20:12

Zlý zábeh Avea.

Příspěvek od corrado »

Vplyvom defenzívenej jazdy pri zabiehaníbAvea bývalím majiteľom došlo k tomu, že auto je pocitovo slabšie ako na papieri. Je možné zlý zábeh motora odstrániť častejším vytáčaním? Motor 1.2. 16v 2008, 30 000 km. Ďakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Zlý zábeh Avea.

Příspěvek od Richard »

o vymetení pavučin je možné a mělo by se projevit ..... častěji řaď , vytáčej motor přes 5000 , šlapej na plyn a po pár kilometrech by se to mělo zlepšit
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: Zlý zábeh Avea.

Příspěvek od frezzi »

presne tak , tým vytáčaním by sa to malo zlepšiť :PP: -i ale zase všetko s mierou -i :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Zlý zábeh Avea.

Příspěvek od lomngi »

ja by som ešte k tomu dodal že dopln palivo s 99 oktánovým benzínom aspoň pol nádrž. v meste jazdi na 2ke a na 3ke pri vyšších otáčkach.
Dalej neboj sa to vytáčať do 5000 -5500 otáčok a v tedy radiť. pár sto km a auto ožije.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zlý zábeh Avea.

Příspěvek od Boeing737 »

Keď som kúpil nové Auto ja,tak som "zabehával" auto i napriek radám zo servisu,že motor je už zabehaný a pod. zabehával som ho podľa starej "školy".
Plynulá jazda /ako bez brzdy/, radil som pri 2500 otáčok,jazdil som čo najviac okrsky, mesto,rôzny režim jazdy, tempomat som nezapínal. Potom som ho pomaly zaťažoval,občas vytočil na 3500 otáčok,zabehával som aj brzdy a to všetko do nájazdu 2000 km. Tankoval som od prvého natankovania OMV /Maxx/.

Výsledok:

Vzhľadom na motorizáciu 1.2 je auto nadpriemerne živé /skúšal som aj iné/,na 3-ke ho teraz vytiahnem až po obmedzovač /1 x týždenne/, spotreba: priemer po 43.000 km je 5,5.
Bežne jazdím mimo mesto 2+1 /dieťa/ za 4,8 až 5,2. Potom dotankujem na tej istej pumpe a tej istej stojánke-podľa toho to viem. PC ukazuje +/- 0,3 l

Po naštartovaní sa nikdy hneď nepohnem,ale počkám tých 30s pokiaľ klesnú otáčky do normálu a pozvoľnou jazdou vyrazím.

Takto som to robil aj s predošlými autami a nikdy som nemal problém. Či to bol benzín,alebo diesel.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Zlý zábeh Avea.

Příspěvek od Laco71 »

Oživeniu motora pomože len jazda po dialnici , ustalenými otáčkami 4000 r.p.m

jazda by mala trvať niekolko hodín...

neškodí ani maximálka :lol:

treba sa vybrat do DE a tam to rozkuriť naplno...

motor odvtedy určite startí všetku lenivosť a pojde ako žihadlo....
Perfekcionizmus je choroba /nemoc/ trvanie na perfekcionizme ničí všetky medziĺudské vzťahy !

NIE je reálné zlepšovať niečo z 96% na 98% , prináša to zo sebou abslolutne zbytočne vynaložené usilie a kopec zbytočných problémov !!!
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Zlý zábeh Avea.

Příspěvek od Boeing737 »

corrado píše:Vplyvom defenzívenej jazdy pri zabiehaníbAvea bývalím majiteľom došlo k tomu, že auto je pocitovo slabšie ako na papieri. Je možné zlý zábeh motora odstrániť častejším vytáčaním? Motor 1.2. 16v 2008, 30 000 km. Ďakujem.

Ty to auto musíš naučiť jazdiť podľa seba.
2008 a 30.000 km? Tak vymeň čo sa dá,olej,filtre,sviečky,natankuj 100 oktánový benzín na full a POSTUPNE ho obráť na podobu svoju.
Keď už je zahriaty tak ho vytáčaj,neboj sa pri 120 km/h podradiť do 4-ky...všetko rob postupne.
Aj ty keď ráno vstaneš o 04.00 h tak nemôžeš zabehnúť maratón už o 04.05 :o)

Inak ak je to reálny stav km,tak gratulujem ku kúpe a vitaj na fóre.
Doplň si info a pridaj fotky tátoša.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“