Servisna prehliadka

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od TIBI77 »

Caute.Tak 30tis. km serviska za mnou :PP:
Cena 250€
Vymena olej(ich)+filter,pelovy filter,vzduchovy,cistenie brzd,vymena brzdovej kapaliny,cistenie klimi,novy softver riadiacej,premazanie gum podvozku.
:PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Reklama
 

Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Laco71 »

TIBI77 píše:Caute.Tak 30tis. km serviska za mnou :PP:
Cena 250€
Vymena olej(ich)+filter,pelovy filter,vzduchovy,cistenie brzd,vymena brzdovej kapaliny,cistenie klimi,novy softver riadiacej,premazanie gum podvozku.
:PP:
Z akeho dovodu bol nahrany nový softver do ECU , ak smiem vedieť ???
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od TIBI77 »

Laco71 píše:
TIBI77 píše:Caute.Tak 30tis. km serviska za mnou :PP:
Cena 250€
Vymena olej(ich)+filter,pelovy filter,vzduchovy,cistenie brzd,vymena brzdovej kapaliny,cistenie klimi,novy softver riadiacej,premazanie gum podvozku.
:PP:
Z akeho dovodu bol nahrany nový softver do ECU , ak smiem vedieť ???
Dobra otazka :o)
:?: :?: :?:
Tiez neviem?Napisem ci su niake zmeny? :PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od nahox »

TIBI77 píše:Caute.Tak 30tis. km serviska za mnou :PP:
Cena 250€
Vymena olej(ich)+filter,pelovy filter,vzduchovy,cistenie brzd,vymena brzdovej kapaliny,cistenie klimi,novy softver riadiacej,premazanie gum podvozku.
:PP:
to kde ta takto paradne osklbali ?? ja som v ZA platil aj s vymenou platniciek pri tretej serviska
okolo 270€
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
Uživatelský avatar
Hana
Příspěvky: 79
Registrován: pon dub 18, 2011 09:13
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Hana »

Ahoj Všichni, byl už někdo prosím na třetí servisní prohlídce a kolik stojí. Už jsem dlouho na fóru nebyla a nechce se mi vše pročítat. Předem děkuji za info.
Favorit LPG
Renault Mégane 1,6
Kia Sorento-to byl opravdu MAZLIK
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Tsoenami »

Byl jsem už na 3 servisce a platil 7500 Kč v Moto Morava Olomouc.Prodlouzil jsem si "záruku :roll: a dále uvidím.Cena se vždy odvíjí od domluvy....a servisu...mě naposled přetěsňovali vanu a měnili přední znak a plasty před světly proto Jsem tam vlastně šel se nechat"okrást " :lol:
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Laco71 »

Naposledy som bol na prvej servisnej prehliadke cca pred rokom ....

STAČILO...

Olej si mením sám, dekel prevodovky som pretesnil sám + výmena prevodoveho oleja...

teraz sa chystám vymeniť peľový filter , samozrejme že SÁM .. je tu aj téma
volá sa "výmena kabínového filtra" ĎAKUJEM za uvedenie presných čísiel, ako nahradného dielca...

a ešte 2000 km a vymenim aj motorový olej a filtračnu vložku , samozrejme tiež SÁM:::

SAMOOBSLUHE ZDAR !

Orlando bolo dodané v 3/2013 teraz ma nabehané 40 000 km, LPG bolo namontované v X/13 pri stave tachometra 22 200 km.
Naposledy upravil(a) Laco71 dne ned čer 08, 2014 14:31, celkem upraveno 1 x.
Perfekcionizmus je choroba /nemoc/ trvanie na perfekcionizme ničí všetky medziĺudské vzťahy !

NIE je reálné zlepšovať niečo z 96% na 98% , prináša to zo sebou abslolutne zbytočne vynaložené usilie a kopec zbytočných problémov !!!
Hamin
Příspěvky: 57
Registrován: úte črc 12, 2011 00:29
Bydliště: Trutnov

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Hamin »

Zdravím kolegové,
momentálně mě čeká 3 servisní prohlídka a řeším,jestli má vůbec cenu tam jezdit,když na auto je záruka 36 měsíců.Co si o tom myslíte?Auto prodávat nechci,takže by mě snad nemuselo trápit,že auto má jen 2 servisní prohlídky.Olej si vyměním sám :-)
Škoda 105 3x
Ford Mondeo 1,8 r.v.1994
Renault Scenic
a teď funglovka Orlík
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od vasek »

Také jsem to chvíli řešil, ale pak jsem koupil olej, filtry a udělal si prohlídku sám. Záruka je stejně v háji, alespoň jsem ušetřil 3.000,-- Kč.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Laco71 »

Ono to je len také blúznenie ,že aaaaaaaach zááááruka....

Ale v skutočnosti je to o*eb na ľudí, aby chodili do autorizovaných servisov a PLATILI
za predražené oleje, material,súčiastky a hlavne predraženú PRÁCU, ktorá často nezodpovedá urovni značky , ktorú ma ten servis vycapenú nad dverami.

Ja uznavam autorizovaný servis ale len na takej urovni ako má napr.FERRARI

kedy pride mechanik aj s pojazdnou dielňou ku stanovisku /garáži/ kde vozidlo stoji

vykoná potrebné servisné ukony ,dá podpisať papiere a odide zasa svojou cestou....

Nie taký servis aby ja som kontroloval všetko po "mechanikoch" či dobre utiahli šruby, či vymenili všetok olej, ap.
A ešte im platit nehorázné pálky, tak toto nie, to radšej si bežnu udržbu porobím sám a viem,že mám ušetrené napr. na 3 mesiace PHL miesto toho aby som podporil nejaký "servis"
Tam nech robia buračky, atakto nech si zarábajú ....
Perfekcionizmus je choroba /nemoc/ trvanie na perfekcionizme ničí všetky medziĺudské vzťahy !

NIE je reálné zlepšovať niečo z 96% na 98% , prináša to zo sebou abslolutne zbytočne vynaložené usilie a kopec zbytočných problémov !!!
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Damek »

Keby si za ten servis bol ochotny platit tolko, co majitel ferrari, tak by ti urcite aj chevrolet rad ponukol podobne sluzby :lol:
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Joztar »

Ahoj,

caka ma druha servisna prehliadka na 30tis. 120kw dizl, ale planujem si kupit vsetko svoje teda aspon
olej
olejovy filter
vzduchovy filter

aky olej pouzit na dizel s DPF? bude stacit origo GM?5w30 dexos2?a kolko l?
meni sa este nieco na druhej serviske?

+ budem reklamovat vrzgajuci pedal spojky, osuchane zadne dvere o plasty, trhanie motora ked je vonku nad 20stupnovC,
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od TIBI77 »

Joztar píše:Ahoj,

caka ma druha servisna prehliadka na 30tis. 120kw dizl, ale planujem si kupit vsetko svoje teda aspon
olej
olejovy filter
vzduchovy filter

aky olej pouzit na dizel s DPF? bude stacit origo GM?5w30 dexos2?a kolko l?
meni sa este nieco na druhej serviske?

+ budem reklamovat vrzgajuci pedal spojky, osuchane zadne dvere o plasty, trhanie motora ked je vonku nad 20stupnovC,
Cau.Rozpis + ceny 2 kontroli:
mechanicke prace 1,5h 36€
Diagnodtika+reprogram ECM 1h 15€
cistenie zadnych brzd 1h 16€
Dezinfekcia OZON 1h 12,5€
Material:
Viro Automatic 1x 10,83€
Siprem 1x 4,5€
Filter klimi 1x 25,91€
Brzdova kapalina DOT4+ 1x 6,26€
Filter vzduchu Cruze 1x 14,11€
Olej GM Dexos2 5 41,25€
Olej filter 25,25€
Spolu 210,47 + DPH 42,09 =252,56€
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od TIBI77 »

Podla rozpisu v servisnej knizke,mala by sa menit brzdova kapalina + klasika serviska 30tis.Ale moc to servisi nerobia :?:
Daj si aj precistit zadne brzdy,striekaju sa sprejom pre lepsie chodenie platniciek.
Po precisteni a vymene brzdovej Orlik brzdil ako blazen :D Zo zaciatku mi to vadilo,ale uz som si zvykol :o)
Daj si vicistit klimu+vymenu oleja kompresra+novu napln!
Najprv si zisti cenu materialov a ukonov!Lebo dopadnes ako kolega v Poprade.Ked porovnal cenu materialov a roboty,tak 2servisna bola drahsia oproti prvej(tie iste ukony a material)!A to len preto ze na 2 servisku si doniesol vlastne veci!
Mas vypis s prvej servisky?Tak nech ti rozpisu a vytlacia 2 servisku!Potom ked ti budu chcet uctovat viac(za to ze mas vlastne veci),tak im stym vytri zrak! :PP:
Alebo na nich tlac aby dali nizsiu cenu,a nemusis nic zhanat! -i
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od vasek »

TIBI77 píše:
Joztar píše:Ahoj,

caka ma druha servisna prehliadka na 30tis. 120kw dizl, ale planujem si kupit vsetko svoje teda aspon
olej
olejovy filter
vzduchovy filter

aky olej pouzit na dizel s DPF? bude stacit origo GM?5w30 dexos2?a kolko l?
meni sa este nieco na druhej serviske?

+ budem reklamovat vrzgajuci pedal spojky, osuchane zadne dvere o plasty, trhanie motora ked je vonku nad 20stupnovC,

Ahoj,
když chceš něco reklamovat, tak bych je raději příliš neštval s tím, že si přineseš všechny díly z domu. Do hospody taky nechodíš s pivem koupeným v samošce. Raději se ptej, proč to, či ono je tak drahé, když jinde to stojí méně. Někdy to pomůže, když vidí odborníka a něco sleví ;)
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“