Lpg srieľa a v 5-prevodovom stupni nema tah

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
trojan3000
Příspěvky: 22
Registrován: stř črc 17, 2013 09:18

Lpg srieľa a v 5-prevodovom stupni nema tah

Příspěvek od trojan3000 »

Zdravim, mam Lanosa, od istej doby mi pri jazde na lpg, ked slapnem na plyn, pocut ako keby vybuchy. Ked idem autom do Kosic a hore Zelenym dvorom v 5tke nevyjdem auto nema tah a zacne strielat (doteraz to problem nebol), musim podradit a v 4ke uz v pohode vyjdem. Nemozem sa ani prudko pohynat, musim plynule a pomali sliapat na plyn. Na benzine mi toto neroby. Uz pri zohriatom motore je to trochu lepsie na lpg. Znamy mi vravel ze je zla membrana. Bol som v servise kde mi povedali ze mam zlu riadiacu jednotku a odisiel mi spinac. Vybral tieto veci a nastavil lpg, no bohuzial auto ma stale take problemy aj ked servisak tvrdil ze uz to bude v pohode. Dodal, ze urcite je chybna lambda sonda. Ma niekto s tymto skusenosti? dakujem za rady a pripomienky
Reklama
 

henrik35
Příspěvky: 52
Registrován: sob dub 06, 2013 19:00
Bydliště: Ružomberok

Re: Lpg srieľa a v 5-prevodovom stupni nema tah

Příspěvek od henrik35 »

cau mne takto strielalo do sania. az tak ze mi casom odtrhlo tie klipsne a musel som vymenit ten airbox na vzduchovy filter.tiez som mal problem s tym ze auto hockedy stracalo tah.mal som len zle nastavenu zmes lpg
Daewoo Lanos 1.5 , 63kw LPG
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Lpg srieľa a v 5-prevodovom stupni nema tah

Příspěvek od johns »

Tu dost zalezi na tom aky mas splynovac, ako je namontovany, ako nastavena RJ, stav membran atd atd... a to nikto z fora nezisti... Niekto tu nedavno pisal ako roky zapasil so svojim splynovacom a nie a nie ho zoladit s autom, nakoniec ho vyhodil a namontoval iny typ ktory od vtedy slape ako ma... V prvom rade sa presvedc ci na benzin jazdi bez akychkolvek problemov, ci sa nezmenila spotreba, vykon, vlastnosti motora. Budes vediet ci to je vylucne zalezitostou lpg.
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Lpg srieľa a v 5-prevodovom stupni nema tah

Příspěvek od Richard »

Jak píše Johns, pokud je nějaký problém je třeba nejdřív zkusit zprovoznit auto tak aby jezdilo perfektně na benzín. Pokud to jezdí, je třeba začít laborovat s plynem, mě např. auto střílelo do sání a poškubávalo na LPG a po výměně kabelů od svíček to zmizelo, tedy nalezl jsem problém, s benzínem nebyl žádný. Takže zkus kabely a nebo zapalovací modul, může být tak trochu načatý a dává pro nějaký válec slabší jiskru, to že se to projeví na plyn je jasné, má vyšší oktanové číslo, tudíž se hůř zapaluje a jakákoli porucha zapalování, která ti ještě u benzínu "projde" se u LPG projeví.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
trojan3000
Příspěvky: 22
Registrován: stř črc 17, 2013 09:18

Re: Lpg srieľa a v 5-prevodovom stupni nema tah

Příspěvek od trojan3000 »

problem je uz vyrieseny, tiez mi zlomilo klipsne na obale, rozmyslam o vymene za hrusku, a chyba bola vo filtroch v lpg, nechal som kompletne vymenit filtre a membranu a auticko ide ako lusk, ale zase s jazdou na benzin je mensi problem, musim to este poriesit
Uživatelský avatar
trojan3000
Příspěvky: 22
Registrován: stř črc 17, 2013 09:18

Re: Lpg srieľa a v 5-prevodovom stupni nema tah

Příspěvek od trojan3000 »

Richard píše:Jak píše Johns, pokud je nějaký problém je třeba nejdřív zkusit zprovoznit auto tak aby jezdilo perfektně na benzín. Pokud to jezdí, je třeba začít laborovat s plynem, mě např. auto střílelo do sání a poškubávalo na LPG a po výměně kabelů od svíček to zmizelo, tedy nalezl jsem problém, s benzínem nebyl žádný. Takže zkus kabely a nebo zapalovací modul, může být tak trochu načatý a dává pro nějaký válec slabší jiskru, to že se to projeví na plyn je jasné, má vyšší oktanové číslo, tudíž se hůř zapaluje a jakákoli porucha zapalování, která ti ještě u benzínu "projde" se u LPG projeví.....

Dakujem za rady, kompletne som menil zapalovaci modul, kable a sviecky, ale aj tak mi na benzin obcas netaha straca otacky az ked sa dostanem za urcite otacky tak vtedy ma tah ako sa patri, lpg bolo menene filtre a membrana a na lpg uz jazdi normalne
Odpovědět

Zpět na „LANOS“