Problém z elektrikou lanos

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
jackous
Příspěvky: 28
Registrován: pát kvě 31, 2013 14:56

Problém z elektrikou lanos

Příspěvek od jackous »

Zdravím přátele, už nějaký den se potýkám u svého miláčka z problém. Běžný stav. nastartovat zapnutí světel hodiny mírně ztmavnou rozvíti se palubka apod. Poslední dobou se mi ale stává že mi zaschne palubka,hodiny jsou světlejší a nesvíti zadní osvětlení auta SPZ apod. Sešlápnutí brzdy ok. Přední světla ok. směrovky ok. S toho se to samo během jízdy někdy zapne. A nebo se ten problém neobjeví po celý den. Nevíte prosím kde začít hledat? Moc dík.
Reklama
 

johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Problém z elektrikou lanos

Příspěvek od johns »

Skontroloval by som v prvom rade rele osvetlenia pristrojov pripadne spinac a konektor osvetlenia. Konektory treba rozpojit, osetrit (kontox) a riadne dotlacit, rovnako rele, vytiahnut, skontrolovat a ocistit, pripadne vymenit na skusku. Skontrolovat ukostrenie uvedeneho rele... Casto je len vytraseny konektor alebo oxidacia (moze byt aj na poistkach), presne miesto uz treba najst, vela stastia!

Obrázek
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
vojtesko
Příspěvky: 45
Registrován: stř pro 04, 2013 12:04

Re: Problém z elektrikou lanos

Příspěvek od vojtesko »

mám stejnej problém, když mi svítí interierový světlo a nastartuju tak to problikne a veškerý ostatní osvětlení taky. Hodiny mi přestaly svítit - je to tak tři dny zpátky - předtim vždy svítily (při startování taky problikly ale pořád svítily) :cry:
Daewoo Lanos 1.5, 63kW, 1998 HB-3Dv. 102.000km
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Problém z elektrikou lanos

Příspěvek od johns »

To neznie ako "stejny problem". Ty mas problem s hodinami, ked otocis klucik a rozsvietia sa kontrolky, hodiny by sa mali rozvietit tiez, ak nie, treba ich vybrat a zistit ci do konektora "prudi" vsetko potrebne a ci su hodiny vobec funkcne (napojit napriamo na bat).
A to preblikavanie pri startovani, neviem co tym presne myslis, skus napisat presnejsie, ale pri startovani kontrolky aj svetla VZDY pohasnu, kedze starter vtedy stiahne vacsinu "stavy" z baterie, to je normalny jav. Ked uz motor bezi, tak uz nic nepreblikava, ci ano? Z tvojho popisu nieje celkom zrejme aky mas vlastne problem.
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
vojtesko
Příspěvky: 45
Registrován: stř pro 04, 2013 12:04

Re: Problém z elektrikou lanos

Příspěvek od vojtesko »

hodiny funguji ale bliká strop a vsechno celkove pohasne kdyz startuju neviem ci je to baterii nebo necim inym. resim to tak ze startuju a pak rozsvitim.
kdyz neni nastartovano hodiny sviti na max. ale jakmile nastartuju hodiny snizi intenzitu svitu.

jeste k tem hodinam - nekdy ukazuji nesmyslny cas a ja musim po kazdem startovani serizovat hodiny, nevis kde muze byt chyba kdyz si to ten cas nezapamatuje? je to ale zase jen někdy.
Daewoo Lanos 1.5, 63kW, 1998 HB-3Dv. 102.000km
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Problém z elektrikou lanos

Příspěvek od johns »

To ze vsetko "pohasne" ked startujes je normalne, ako som uz pisal, to nieje zavada a pohasne to aj pri novej baterii. Niektore spotrebice su dokonca pocas startovania ked otocis klucik, odpojene automaticky. Samozrejme netvrdim ze tvoja bateria je ok, ale ked uz bude zla, zistits to tak ze uz nenastartujes - nepretoci starter a po dobiti vydrzi znova len kratko...

Hodiny svietia plnym svitom a po rozvieteni svetiel sa stlmia asi o tretinu, takze ak nastartujes a motor bezi a svetla mas vypnute, hodiny by mali svietit naplno (jedine ze mas nejaku dalsiu upravu na lanose). To ze sa hodiny vynuluju nahodne, moze byt zlym kontaktom alebo ukostrenim hodin, ak sa to deje vylucne pri startovani, teda pred startom je cas ok a po nastartovani je vynulovany, moze to byt aj starou bateriou ktora pri starte straca uz privela napatia a napajanie hodin sa prerusi. Ake je minimalne napatie pre napajanie hodin netusim. Aku mas staru bateriu, startuje spolahlivo na prvy krat?

Ked nebierieme do uvahy funkcnost hodin a pohasinanie svetiel pri startovani, ine prejavy problemov s elektrinou nemas?
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
jackous
Příspěvky: 28
Registrován: pát kvě 31, 2013 14:56

Re: Problém z elektrikou lanos

Příspěvek od jackous »

Díky,vyčistil sem konektory a zem k relé tam byla docela hodně z oxidovaná. Už vše funguje jak má.
Uživatelský avatar
vojtesko
Příspěvky: 45
Registrován: stř pro 04, 2013 12:04

Re: Problém z elektrikou lanos

Příspěvek od vojtesko »

johns píše:To ze vsetko "pohasne" ked startujes je normalne, ako som uz pisal, to nieje zavada a pohasne to aj pri novej baterii. Niektore spotrebice su dokonca pocas startovania ked otocis klucik, odpojene automaticky. Samozrejme netvrdim ze tvoja bateria je ok, ale ked uz bude zla, zistits to tak ze uz nenastartujes - nepretoci starter a po dobiti vydrzi znova len kratko...

Hodiny svietia plnym svitom a po rozvieteni svetiel sa stlmia asi o tretinu, takze ak nastartujes a motor bezi a svetla mas vypnute, hodiny by mali svietit naplno (jedine ze mas nejaku dalsiu upravu na lanose). To ze sa hodiny vynuluju nahodne, moze byt zlym kontaktom alebo ukostrenim hodin, ak sa to deje vylucne pri startovani, teda pred startom je cas ok a po nastartovani je vynulovany, moze to byt aj starou bateriou ktora pri starte straca uz privela napatia a napajanie hodin sa prerusi. Ake je minimalne napatie pre napajanie hodin netusim. Aku mas staru bateriu, startuje spolahlivo na prvy krat?

Ked nebierieme do uvahy funkcnost hodin a pohasinanie svetiel pri startovani, ine prejavy problemov s elektrinou nemas?
díky, díky, ne už iný problem nemam :PP:
teď mám na bocích na kufru modrý led pásek a svítí to jak hovado :lol: jsou to led diody takže ty při nastartování uplne zhasnou a zase se rozsvítí :idea:
Daewoo Lanos 1.5, 63kW, 1998 HB-3Dv. 102.000km
Odpovědět

Zpět na „LANOS“