Lanos špatně startuje

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitrs56
Příspěvky: 27
Registrován: pon bře 10, 2014 19:38
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Lanos špatně startuje

Příspěvek od Pitrs56 »

Zdravím mám další problém, můj lanos špatně startuje, ale jen občas. Většinou mi chytne napoprvé, zřídka pak motor jen dlouho protáčí a pomalu chytá. Auto mam na lpg, takže na benzín jen startuju, když jsem se díval kdy byl naposledy tankovaný benzín tak před 3000km. Nemůže to být příčina?
Prosím pište mi sem své tipy co to může být, sice na opravu budu mít čas až za dva týdny, teď se musím učit na maturitu. Ale po maturitě se na to hned vrhnu.
Předem děkuji.
Daewoo Lanos 1.4 LPG
Reklama
 

johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Lanos špatně startuje

Příspěvek od johns »

Neda sa prepnut trvalo na benzin? ci ma problem len pri startoch alebo aj beznej jazde? Mohlo by ist aj o palivovy filter, pripadne cerpadlo, pravdepodobne ale vstrekovace. Kolko casu je v tvojom pripade 3000km?
Ak sa da jazdit na benzin, vyjazdi ho a natankuj novy a obcas mu dopraj aj jazdu na benzin.
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos špatně startuje

Příspěvek od xidex »

Mám to samé na plynové (mix) Leganze, když je vlhko, nebo jinak "divně", tak se válce někdy chytají jakoby postupně a při prudším přidání plynu auto zdechne, popř. při prošlápnutí plynu se padání otáček nezastaví a auto zdechne. Dělá to jen chvilku po nastartování (když je zima nebo vlhko, tak víc) poslední dva roky a podle vyjádření mechanika "si za to ty vole můžeš sám, já jsem ti říkal, ať s tím občas jezdíš na benzín ať se nezkurví vstřiky". Takže bych tipoval vstřiky a pokud to na plyn jezdí dobře, neřešil bych...mně to začlo dělat po 4 letech a 75tis km v podstatě jen na plyn.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
trojan3000
Příspěvky: 22
Registrován: stř črc 17, 2013 09:18

Re: Lanos špatně startuje

Příspěvek od trojan3000 »

Pitrs56 píše:Zdravím mám další problém, můj lanos špatně startuje, ale jen občas. Většinou mi chytne napoprvé, zřídka pak motor jen dlouho protáčí a pomalu chytá. Auto mam na lpg, takže na benzín jen startuju, když jsem se díval kdy byl naposledy tankovaný benzín tak před 3000km. Nemůže to být příčina?
Prosím pište mi sem své tipy co to může být, sice na opravu budu mít čas až za dva týdny, teď se musím učit na maturitu. Ale po maturitě se na to hned vrhnu.
Předem děkuji.

mne robilo to iste, potom som uz auto nevedel nastartovat vobec, len cez kable od ineho auta, a chybu so zistil v noci, ked som startoval cez kable a som si vsimol ze medzi kablami ktore vedu od sviecok k zapalovaciemu modulu, tak od kabla co ide k 3 valcu skakali iskri krizom krazom, a musel som menit kable sviecky a aj zapalovaci modul lebo cievka v nom odisla. cize skus sa na to pozriet v noci... tod moja rada
Uživatelský avatar
Pitrs56
Příspěvky: 27
Registrován: pon bře 10, 2014 19:38
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: Lanos špatně startuje

Příspěvek od Pitrs56 »

Píšu až teď, jelikož mi nechodili upozornění na email, tak jsem myslel, že nikdo neodepsal. No já nevím, kde je problém, asi ty vstřiky, na benzín nejezdím vůbec a ani majitel předemnou nejezdil, mám v plánu koupit aditivum na pročištění vstřiku prý to pomáhá, tak to koupím a uvidím. Pak si ještě myslím, že to může dělat čidlo teploty chládící kapaliny, jelikož někdy blbě ukazuje, třeba dneska jsem ujel asi 15km a ukazovalo, že motor ještě nebyl zahřáty na provozní teplotu, ručička byla tak v polovině a s tím čidlem by mohl souviset ještě další problém a to ten, že jak dorazím domu odkudkoliv a je teplo tak mi prostě z ničeho nic vyteče chladící kapalina přes zátku od expanzní nádobky a to vůbec nevím jak je to možné, jestli není někde chladič ucpaný nebo něco a to i přesto, že auto nechám nastartované, když vypnu klíček, větráky se zastaví . To by nemělo ne? Budu rád za každé rady.
Děkuji Petr
Daewoo Lanos 1.4 LPG
Odpovědět

Zpět na „LANOS“