Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od Serpico »

...klepot někde, kdesi je veliký problém, napadá mě zkus zkontrolovat dotažení uložení hřídele posilovače u nessí je na dvou šroubech na každé straně kabinové stěny a hlavně blbě se k těm šroubům může, chce to portálový - stojanový zvedák, já jsem to měl povolený a cvakot to právě taky dělalo. No spíš je to jenom další možnost, nic víc. A hlavně pokud to neobjevil palikx, tak stejně nemám nárok.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od ChevyEpica »

Asi tak, Palikx je prostě kapacita a ví kan sahnout, bohužel kam sahal tak tam to bylo dobrý.
Už fakt nevím, Jdu hledat vysokou skálu, pokusím se naučit auto létat :?
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od 18lukin18 »

ChevyEpica píše: Už fakt nevím, Jdu hledat vysokou skálu, pokusím se naučit auto létat :?
Macocha by nestačila :?: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od Richard »

a co výfuk ????? někdy to můžou bejt jen vytahaný gumy na kterejch to visí, mě takhle mlátil výfuk u santa fe o střední ložisko kardanu, jen na dírách v pravý zatáčce..... jinak ticho ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od ChevyEpica »

Tady to klepne - bouchne i na krásně rovné silnici. Prostě vždy když jde auto do záběru a někdy při brždění to udělá ten zvuk
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od Richard »

no a co se stane když přidáš a ubereš???? hne se motor ! takže silentbloky motoru, myslím že jsou 3 a jsou hydraulicky tlumený (kromě toho vzadu), tzn. že je v něm kromě gumy ještě olej, možná jsou natrhlý, unavený atd. projít a důkladně prohlídnout veškeré okolí motoru a výfuku, kde se přibližuje ke karoserii, pokud něco bouchá měl bys vidět odřený lak...... mrkni i na siletbloky předních ramen, můžou být volnější...... dále horní uložení tlumiče, ev. prasklá pružina, kámoš měl prdlou pružinu v prvním závitu nahoře, nebylo to vůbec vidět a sem tam to prostě přeskočilo a bouchlo......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od Petr S. »

ChevyEpica píše:Tady to klepne - bouchne i na krásně rovné silnici. Prostě vždy když jde auto do záběru a někdy při brždění to udělá ten zvuk
Ty tak tohle mi kdysi dělal forman a byl povolený šroub na ramenu. Stačilo jen dotáhnout a nikde na to nepřišli,až jeden starej majstr škodovkář vzal klíč do ruky ozvalo se skříp a bylo po bouchání.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od ChevyEpica »

Richard píše:no a co se stane když přidáš a ubereš???? hne se motor ! takže silentbloky motoru, myslím že jsou 3 a jsou hydraulicky tlumený (kromě toho vzadu), tzn. že je v něm kromě gumy ještě olej, možná jsou natrhlý, unavený atd. projít a důkladně prohlídnout veškeré okolí motoru a výfuku, kde se přibližuje ke karoserii, pokud něco bouchá měl bys vidět odřený lak...... mrkni i na siletbloky předních ramen, můžou být volnější...... dále horní uložení tlumiče, ev. prasklá pružina, kámoš měl prdlou pružinu v prvním závitu nahoře, nebylo to vůbec vidět a sem tam to prostě přeskočilo a bouchlo......
To já mám jiné uchycení motoru, dole od motorem je takový nosník, začíná u nárazníku a končí v podlaze kabiny a na něm jsou dva nastojato gumové silenbloky a v nich drží motor a pak je ještě jeden pod nádržkou chlad.kap. a ten je dobrý. Ramena a vše ostatní Palikx kontroloval se svou dvou metrovou ráčnou a vše bylo dotáhlé
Naposledy upravil(a) ChevyEpica dne čtv kvě 08, 2014 21:17, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od ChevyEpica »

Petr S. píše:
ChevyEpica píše:Tady to klepne - bouchne i na krásně rovné silnici. Prostě vždy když jde auto do záběru a někdy při brždění to udělá ten zvuk
Ty tak tohle mi kdysi dělal forman a byl povolený šroub na ramenu. Stačilo jen dotáhnout a nikde na to nepřišli,až jeden starej majstr škodovkář vzal klíč do ruky ozvalo se skříp a bylo po bouchání.
Tohle Palikx zkoušel a nic.
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od ChevyEpica »

Už sem zase o něco blíže, vypozoroval sem, že ten zvuk je úplně stejný jako když zvednete auto, zařadíte rychlost a pak rukou hýbete kolem, přesně tohle cvakání-klepání to dělá za jízdy při přidání plynu a brždění
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od Serpico »

...no jo ale to seš na začátku u poloos, prostě větší vůle v kloubu, teď jde o to jestli levá nebo pravá, většinou stačí homokinetický kloub vyměnit u kola ( nejvíc trpí, zvlášť, když mu naložíš v rejdu a na konci životnosti se právě v tom okamžiku rozklepe na furt ), to by jsi se mohl u jedneho vejít do desítky v servisu nebo pokud si na to troufneš sám, tak za díl u našeho drafelu seš zhruba okolo 2-3 tisících.

Inu mějte se fajn a bez závad
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od ChevyEpica »

Do zatáček to necvaká. Myslím si že je to na pravé poloose (u spolujezce) v tom místě kde se spojuje tyč z převodovky a tyč od kola, když za to vezmu rukou, tak jde cítit svislá vůle a klepe v tom. Ale podle servisů je to v normě
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Uživatelský avatar
Ivo R.
Příspěvky: 870
Registrován: úte dub 05, 2005 00:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od Ivo R. »

Richard píše:a co výfuk ????? někdy to můžou bejt jen vytahaný gumy na kterejch to visí, mě takhle mlátil výfuk u santa fe o střední ložisko kardanu, jen na dírách v pravý zatáčce..... jinak ticho ;)
Přesně to samé u Nubiry a byli to rány, jako když má uletět kolo a jenom občas.
CHEVROLET AVEO 1.4 16V ( 100 k ) bílá barva
DAEWOO LEGANZA - automat (předáno ml. synovi)
CHEVROLET SPARK
nový FORD S-MAX - bílá barva , automat , pohon 4x4
Člen SK fóra Daewoo http://www.daewooforum.cz/
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od ChevyEpica »

To mě to mlátí na hladké silnici při záběru motoru, v zatáčkách a na nerovnostech to nemlátí
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak jsem málem Palikxe přivedl do blázince...

Příspěvek od ChevyEpica »

ChevyEpica píše:vypozoroval sem, že ten zvuk je úplně stejný jako když zvednete auto, zařadíte rychlost a pak rukou hýbete kolem, přesně tohle cvakání-klepání to dělá za jízdy při přidání plynu a brždění
Dělá tento zvuk uvolněný výfuk?
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Odpovědět

Zpět na „POKEC“