cukání motoru

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Domas
Příspěvky: 46
Registrován: úte dub 15, 2014 22:55

cukání motoru

Příspěvek od Domas »

ahoj, když jedu z práce tak se rozjíždim do kopce motor studenej ale jak se rozjíždim normálně tak jakoby motor ztratil výkon a skoro stojí, šlapu na plyn a nic moc až po pár sec se to chytne, pak už to jde OK když to je zahřátý, svíčky sem měnil před 2 dny, ale že by byly v řiti vstřiky se mi při 104k nechce věřit, nevíte někdo co s tim? na starých svíčkách to bylo o dost horší a motor cukal ikdyž byl zahřátý a já dal plný plyn, i ted to malinko pocukává když mu dám plnej, nevim co s tim, vyměnim oleje,filtry a pak se uvidí. :(
Reklama
 

papin
Příspěvky: 32
Registrován: ned zář 29, 2013 20:41
Bydliště: Milovice

Re: cukání motoru

Příspěvek od papin »

Cus,tenhle problem tady ma vice lidi,takze klasicky jev.Ja mam pul roku stare sw 1.8 a dela mi to taky.Sere me to,ale nic s tim neudelam.Obcas se mi stane i pri studenem motoru,ze se rozjizdim na 1 a preradim na 2 a najednou auto uplne bez vykonu,hlavu mam na celnim skle jak to cukne a jakoby nouzovy rezim a po chvili se chytne a vystreli.Dela to pri studenem,jinak ne.A to pocukavani pri akceleraci no hnus velebnosti.A pak si clovek ma koupit nove auto za skoro 400tkc.No ja si porad nemuzu zvyknout na benzin,predtim jsem mel naftu a ten kroutak je tam proste znat..
Škoda Fabia 1.4MPI r.2000 - bylo
Kia Pro_ceed 2.0crdi r.2008 - bylo
Volvo v50 2.0d r.2008 - bylo
Chevrolet Cruze sw 1.8 LTZ,LPG r.2013 - prodáno
Volvo XC90 D5 Summum r.2003 - je
Domas
Příspěvky: 46
Registrován: úte dub 15, 2014 22:55

Re: cukání motoru

Příspěvek od Domas »

mě to cuká fakt jen minimálně, auto mám totiž 3 týdny tak hledám každou kokotinu :mrgreen:
papin
Příspěvky: 32
Registrován: ned zář 29, 2013 20:41
Bydliště: Milovice

Re: cukání motoru

Příspěvek od papin »

Jo,no ma to svoje mouchy,ja taky hledam a slysim vsechno mozne co jiny clovek neslysi a nevidi,moje baba uz je z toho na prasky :D .Jinak auto dobre za ty prachy,co bys chtel.Chtel jsem oktavku,ale za to co mam cruze v plne vybave,tak skodovka v zakladu no hnus.Je sice mensi ne octavka,ale rodinu nemam,jsme dva a nase dva male cokliska co odveze :) .Jinak ale chtelo by to neco silnejsiho,kdyz se nalozi lidmi,tak uz se mu moc nechce.Mam vyhlidnuteho Chryslera 300C kombi,ale to uz je jina pisnicka...Tak uvidis,jak dopadnes s cukanim,ja jsem si na to uz zvykl,kdyz se podivas po googlu,tak tahle nemoc netrapi jenom tuhle znacku a nikdo nevi co stim.
Škoda Fabia 1.4MPI r.2000 - bylo
Kia Pro_ceed 2.0crdi r.2008 - bylo
Volvo v50 2.0d r.2008 - bylo
Chevrolet Cruze sw 1.8 LTZ,LPG r.2013 - prodáno
Volvo XC90 D5 Summum r.2003 - je
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: cukání motoru

Příspěvek od Laco71 »

Pri praci motora je jedna veĺmi špecifická oblasť keď motor sa začal zohrievať nie je už studený a ešte nedosiahol prevádzkovú teplotu, vtedy nefunguje už na sytič , no chyba signál z lambdy a RJ začína dávkovať zmes tak, akoby bol motor už zohriaty s ohĺadom na emisné limity , trochu priškrtený

tento jav trva len možno 2 minuty a vtedy sa odporúča ist na vyššie otáčky tak okolo 3000
vtedy cukanie necitiť ,nakoĺko RJ dávkuje mierne obohatenú zmes

pri dosiahnutí prevádzkovej teploty motor bude pracovat normálne bez cukania
Domas
Příspěvky: 46
Registrován: úte dub 15, 2014 22:55

Re: cukání motoru

Příspěvek od Domas »

pravda je že i při ohřátym motoru mi to nepatrně cukne nějak cca na 2750 otáčkách
Uživatelský avatar
dominic7
Příspěvky: 56
Registrován: pon dub 22, 2013 20:41
Bydliště: Trnava

Re: cukání motoru

Příspěvek od dominic7 »

ako som čítal, tak stáva sa to skoro všetkým. Mne sa to v poslednom čase stáva menej. Z jednotky preradím na dvojku pri vyšších otáčkach a nepociťujem to ako keď som preradil pri nižších otáčkach, vtedy auto stratilo výkon a po chvíli sa prebudilo. Ale na cruza nemôžem povedať krivé slovo, po roku jazdy som s ním spokojný a nemenil by som.
Chevrolet Cruze SW 1,8 LT+, black carbon
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“