120kw dizel trhanie motora ?

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Mne to robi zas.Presiel som 900km,natankovany rakusky Shell???Ked sa rozsvieti kontrolka vypalovania filtra,tak to bude PDF.Potom len vypalit a bude na cas pokoj :o)
2.0 VCDI LT+ 2013
Reklama
 

Velda
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 10, 2013 23:24

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Velda »

Vypalil se filtr a nic, tankuju jen Agip, ted jsem bral premiovy OMV a nic nepomaha... Myslim, ze je to neco softwarovyho dela to jen pri teplotach nad 20C.... Za 3500km jedu do servisu tak uvidim. Dle fora se to tyka skoro vsech 2.0d
---------------------------------------------------------
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 120 Kw LT+ šedá metalíza
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Joztar »

tiez to budem riesit na serviske s polu s vrzgajucim cidlom na palubovke odierajucimi sa dverami vrzgajuca spojka :D no a to cukanie ...
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Uz som to riesil v servise!Vsetko bolo OK!Ale ak chcem tak mi prehraju novy soft???Vsetko ostatne bolo OK tak som ho nemenil.Spravy mi to len 1x za rok.Pockam kedy auto zhasne a potom zavolam servis :PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
Orel
Příspěvky: 96
Registrován: pát dub 13, 2012 21:25
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Orel »

dělá mi to stále , jak je teplý motor a venku nad 20c tak to pri 1800otáčkách cuká a občas je slyšet i divný zvuk jako by nekde ucházel natlakovaný vzduch , s klimou ani PDF to nesouvisí ,v servisu pořád nic nemohou najít , myslím že čekají až mi padne záruka nebo jsou naprosto neschopní , možná obojí . Až se bude vybírat nové auto rozhodně nedoporučím nákup ani servis u nich , přístup je hrozný jen poslouchám že je to Chevrolet a vlastně šmejd , jo to prý Škoda (škodu jsem měl také při 100tis odešla převodovka , pak to začlo neskutečně žrát olej až to zničilo katalyzátor jo a taky se mi prodřelo něco v palivové soustavě a vesele mi z auta stříkalo palivo , jo a neustále praskali žárovky ,tyto závady se opakovali na zhruba stejných km u více aut co jsme měli na firmě )
ORLANDO LT+ bílá diesel 163 k (120 kW) manuál ,
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od luke1 »

No vzhledem k ocekavane dostupnosti novych vozu Chevrolet za rok v CR potazmo v cele Evrope to nikomu zily trhat asi nebude, ze je nedoporucis... :mrgreen: :mrgreen:
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
Orel
Příspěvky: 96
Registrován: pát dub 13, 2012 21:25
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Orel »

nemyslím auto ale prodejce , kupujeme dost aut a dokáži zhodnotit prodejce , další auta budou Škody , postarám se aby se nekupovali tam kde se neumí postarat a mají tak děsný přístup . Jezdíme tam na servis , pro pneu , budu dělat vše proto aby se to změnilo . Když se mi to podělalo tak mi ty buzny nedokázali půjčit náhradní auto , prý mi mohou dát na dopoledne CITIGO které potřebují nutně vrátit a já měl před sebou cestu na Slovensko kde jsem potřeboval zůstat týden . Musíte uznat že citigo na dopoledne je adekvátní náhrada za Orlando v záruce a za to že od nich máme více aut a děláme servis pneu na auta která jsou jiné značky než Škoda a Chevrolet .Nakonec se jim to podařilo opravit tak že se mi po 1000km opět rozsvítila stejná závada .
Navíc jsme potenciální kupci dalších aut a servisu . Na firmě máme ještě Hyundai od jiného prodejce a to je jiný přístup , nestalo se aby neměli auto na zapůjčení , navíc se snaží půjčovat nové modely aby jsme viděli o co jsou lepší a u značky zůstali . Jinak to citigo je děs , nechápu jak nekdo v dnešní době může vyrábět tak špatné auto ,
ORLANDO LT+ bílá diesel 163 k (120 kW) manuál ,
Uživatelský avatar
Orel
Příspěvky: 96
Registrován: pát dub 13, 2012 21:25
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Orel »

nepište sem že je to normální stav , proč to dělaj jen některá auta se stejným motorem , proč to dříve nedělalo , proč to dělá jen při teplotě nad 19C (u mně ) , proč to do 30tis km nedělalo , proč to neustále hlásí nějakou chybu . Takže normální to není leda že ten kdo to tady tvrdí je zaměstnanec autosalonu který se snaží přesvědčit ostatní jak je to v pořádku . Jinak naftu moc rád nemám , benzin je prostě pohodlnější na ježdění , jenže ty benziny jsou prostě u tohoto auta slabší než co jsem chtěl a hlavně ta spotřeba , při mém stylu bych s benzinem jezdil tak za 10l minimálně a pokud najedu za rok 60tis km tak už se nafta prostě vyplatí . A to jestli motor najede/nenajede 500tis mně může být jedno to už bude řešit někdo jiný .
ORLANDO LT+ bílá diesel 163 k (120 kW) manuál ,
Uživatelský avatar
ihonza
Příspěvky: 34
Registrován: čtv čer 07, 2012 11:20
Bydliště: Praha

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od ihonza »

Ahoj mam ten samy problém již jsem to zde psal minulý rok. V servisu u Dojacka nic nenašli nic nevyřešilo prý se jim závada neprojevila. Za 2 měs mi konci záruka takze možná za peníze něco najdou.
_____________________________
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi
from 6-6-12
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Uz som to dal kontrolovat vo 2 servisoch.A nic :!:
Cca za mesiac idem na servis,tak to dam znova pozriet?Keby nieco tak dam vediet? :o)
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Joztar »

som zvedavy kto s tymto pochodi ale mohli by sme sa dohodnut ze to bude riesit kazdy co ma dizla ako sa budu k tomu servisy staviat ... zda sa mi ze pred tym to len tak trosku cuklo no teraz po nastartovani je to neskutocne citelne ... idealne je auto nechad vychladnut a tak ho dat servisakovi posoferovat neexistuje ze potom poprie ze nic take nerobi ... ono ked pridete do servisu na zohriatom aute tak uz to netrha ... a ked im ho tam nechate a idete prec tak aj keby sa triaslo jak trasoritka tak oni nic nepriznaju ...
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
vmako
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 15, 2014 22:16

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od vmako »

Zdravim,

podobny problem zazivam s cruzom 120kw.
pocas jazdy dialnicou, okreskou, na vyssich otackach do kopca.. trhne motor raz, pripadne viac krat v nepravidelnych intervaloch. sprievodnym javom zablikanie kontrolky pdf. extremny pripad je, ze nasledne zhasne motor a mozem uz len ku krajnici. nasledne je problem nastartovat.
problem pretrvava uz dlhsie obdobie, prejavuje sa zvacsa na dlhsie vzdialenosti.
v servise zatial nevedia co s tym.

stalo sa mi to teraz cez vikend, podarilo sa mi prist domov ale vyvrcholilo to narastom v spotrebe paliva (cca 20l/100km).
postupili ste dalej vo vasich pripadoch, viete poradit zo skusenosti, ako riesit problem?

dakujem
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Joztar »

narast spotreby? to skor vyzera na vypalovanie DPF aj ked vravis ze ti blikala kontrolka ...
pocas regeneracie bezne trha motorom je to citelne hlavne ked ides na tempomat ... o tomto sa tu ale nebavime ...

bavime sa o trhani motora ked je vonku cca 20stupnov auto stoji na slnku ja nastartujem a pri zaradeni dvojky na 180 otackach cca to zacne trhat.to iste aj na trojke...
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Velda
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 10, 2013 23:24

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Velda »

Souhlas to bude vypalování filtru pevných částic. Nejlepší si hlídat aktuální spotřebu a pokud za jízdy u cca 2000ot/m a více bez plynu nebude na 0 l/km, tak dochází k vypalování filtru a není dobré vypínat motor. Lepší je se jet ještě chvilku projet a nechat celý cyklus doběhnout. Neníčí se pak tolik olej a nezanáší filtr.
---------------------------------------------------------
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 120 Kw LT+ šedá metalíza
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

vmako píše:Zdravim,

podobny problem zazivam s cruzom 120kw.
pocas jazdy dialnicou, okreskou, na vyssich otackach do kopca.. trhne motor raz, pripadne viac krat v nepravidelnych intervaloch. sprievodnym javom zablikanie kontrolky pdf. extremny pripad je, ze nasledne zhasne motor a mozem uz len ku krajnici. nasledne je problem nastartovat.
problem pretrvava uz dlhsie obdobie, prejavuje sa zvacsa na dlhsie vzdialenosti.
v servise zatial nevedia co s tym.

stalo sa mi to teraz cez vikend, podarilo sa mi prist domov ale vyvrcholilo to narastom v spotrebe paliva (cca 20l/100km).
postupili ste dalej vo vasich pripadoch, viete poradit zo skusenosti, ako riesit problem?

dakujem
Cau.Vsimni si ci sa ti pred tym cukanim rozsvieti kontrolka(ze nastane cistenie filtra).Ak ano,tak ked sa rozsvieti,chod kratku dobu cca na 3.5tis otackach(ja to vypalujem na 2 stupni)Par krat to cukne a po chvili ta kontrolka zhasne.Potom by si mal mat na niaky cas pokoj!To ze ti skapal motor a nesiel nastartovat vidim za dost velky problem!V tom pripade si mal volat servis aby prisli po auto a dali to na pocitac!Lebo ked to rozchodis,potom uz maju problem nieco zistit!Moja skusenost!
Rozoberal som to na serviske s mechanikom!Cudoval som sa ze prejdem po dialnici,nemalo by k niecomu takemu dochadzat!On mi povedal ze musi byt teplota 700stupnou a az potom vypali filter.Ale ak bude stihat sa chladit na dialnici tak ho nevypali!
Ked vypnes motor,bezi ti este chvilu ventilator?Ked to robi mne,tak viem ze za niaky cas nastane vypalovanie(aj bez rozsvietenia kontrolky).
Este som to tu nepisal ale teraz skusam(asi 2 tyzdne) zmenou jazdi,spravanie filtra.
Po precitani viacerych for(fiat,bmw,vw)som zistil ze to maju aj ostatne znacky s filtrom!
Shoduju sa na tom ze to je stylom jazdy!
Takze teraz skusam drzat motor v otackach!Okolo 2000-2500tis!Jazdim tak uz 2 tyzden a pohoda.Ziadne prehrievanie motora,ventilator sa nezapina po vypnuti.Spotrebu neviem povedat-robim kratke trate(5-7km)!
Kolega ma Captivu(2,2 160PS)jazdi svizne a nijake cukanie(o spotrebe radsej pomlcim :o) )
Draha jazdi s Octavia(5rychlosna)a pri jej jazde ziadne trhanie.Jazdil som na VW,Peugeot,Skoda a otacky su bezne 2tis.
Tak teraz cakam kedy sa rozsvieti kontrolka vypalovania,a napisem moje skusenosti.
Tak skus jazdit v otackach (2-2,5tis)niaku dobu a daj vediet!
chevy.jpg
chevy.jpg (3.51 KiB) Zobrazeno 3076 x
2.0 VCDI LT+ 2013
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“