Lanos - kopání motoru

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Lanos - kopání motoru

Příspěvek od xidex »

Zdravím,
vím, že jsem na auto strašně zlej, ale v rámci mých pokusů s LPG jsem zpozoroval jedno poměrně zvláštní chování. Když při provozu NA BENZIN vytočím motor do omezovače a držím ho tam, tak motor šíleným způsobem kope (roztřese se celé auto) a zvuk motoru připomíná štěkání (prostě nepravidelné). Předpokládám, že to může i souviset pak s tím, že na plyn při brždění motorem kope občas taky atd. Kabely nové, svíčky nové, cívka vyzkoušena jiná a bez úspěchu - pořád to dělá to samý. Netušíte někdo, jestli je tohle normální a co by to případně mohlo způsobovat? Jinak auto na benzin jezdí dobře, jediná divná věc je to kopání při otáčkách nadoraz.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Lanos - kopání motoru

Příspěvek od lomngi »

videl som už všeličo . kocúra čo naháňa pitbula koňa jesť zmrzlinu , ale motor čo kope ( hrá futbal) to teda ešte nie.
Nepravidelný chod- kolísáníe otáčok, stráta výkonu , skús vybrať niečo s toho. to kope neviem si predstaviť.
A neviem na čo vytačaš do obmedzovača.
Alebo Ho odpoj. A keď sa pri obmedzovača motor má nepravidelný chod - vyčisti palivových systém a vZduchový filter daj lepším priechodom. Možno to pomôže Alebo pre istotu skontroluj silenbloky či Ten motor nechce vyskočiť od radosti s auta.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Lanos - kopání motoru

Příspěvek od johns »

V prvom rade by som pozrel (vymenil) filtre, funkcnost EGR (alebo skusit zaslepit), tlak a prietok paliva, stav znecistenia klapky. Tiez nevidim dovod tocit to do obmedzovaca, pokial v normalnom rezime slape ok, neriesil by som to. Svoj pokus mozes zopakovat so zhodenim sanim, resp vybrat filter vzduchu ci to nieje nedostatkom vzduchu. Na LPG to moze mat suvis, ale nemusi, taktiez nove sviecky nemusia byt ok, alebo nemusia byt vhodne. Vstrekovace mozu byt znecistene, pripchate a teda niesu plne priechodne atd... chce to skusat, testovat a vylucovat...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos - kopání motoru

Příspěvek od xidex »

Nepravidelný chod, rychlé kolísání otáček na omezovači a pocitově jako by mi do toho auta někdo fakt tak 3x-4x za sekundu kopnul. Nejde o to, že bych takhle potřeboval jezdit, jde mi o to, že jinak to na benzín jezdí dobře (neřešil bych to), ale na plynu se mi to stává taky, když ho držím kolem 2tis, tak prostě takhle zakopává a tam mi to už trochu vadí. Nicméně plynaři tvrdí, ať si to nejdřív dám do kupy na benzín, tak proto se snažím přijít na to, jestli je tohle normální, nebo jestli je to příznak nějakého problému. Protože u Leganzy když udělám to samé, ať benzín, nebo plyn, tak se auto nijak neklepe a zvuk motoru je pořád stejný.
Jinak klapka vyblejskaná, EGR zaslepený, filtry nové, svíčky už tam mám celkem třetí, pořád beze změny....
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
rolt
Příspěvky: 103
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:31
Bydliště: Bytca

Re: Lanos - kopání motoru

Příspěvek od rolt »

Ja ked si na peugeote nastavim obmedzovac na 50 v meste nekope ma nikto. :lol:
Ten tvoj prispevok je len vtip, ze?
Vytocis motor po obmedzovac a myslis, ze co bude robit? Aj nove skodovky skacu na obmedzovaci max. otacok. Tak benzin ti skace na obmedzovaci a vadi ti to a na plyne pri 2000 tiez a to ti vadi trocha :?: :o)
Na plyne mas problem v plyne. Aky mas system? Podtlak ci sekvencne, to len tak mimochodom?
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos - kopání motoru

Příspěvek od xidex »

No podle reakcí se to pokusím trochu osvětlit: Mám v Lanosu LPG, bylo to u asi pěti plynařů, kdy ten poslední to docela zprovoznil, nicméně ten motor při provozu na plyn občas zakopává. A plynař tvrdí, že vyčerpal všechny možnosti a už s tím nemá co udělat, protože je všechno správně, že může být problém v autě. Auto se na benzín chová normálně a já hledám dle rady plynařů "Když tam je problém, který benzínu nevadí, pak plynu vadit bude" drobnost, která se projeví v naději, že to bude ono.

Jinak co dělá auto na omezovači, je mi jinak celkem jedno, jen jsem si toho všiml a moje původní otázka byla jenom to, jestli je to normální.

LPG je vstřikování Stag, mám tam třetí vstřikovače (aktuálně MagicFX, na které se to konečně chová skoro normálně) a bylo to u asi pěti plynařů (včetně Strakonic a HL Propanu).

Skutečným mým problémem je to, že auto při provozu na plyn při brždění motorem občas (vždy ve stejných otáčkách) začne zběsile cukat, to mi při jízdě vadí, ale jak jsem psal, hledám drobnosti při provozu na benzín a snažím se zjistit, co je normální a co ne.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
rolt
Příspěvky: 103
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:31
Bydliště: Bytca

Re: Lanos - kopání motoru

Příspěvek od rolt »

Ked je to len obcas...
To cukanie nie je len pri slabom plyne, miernom ubrati, alebo pri rovnomernej jazde so slabou nohou, okolo tych 2000 ot?
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos - kopání motoru

Příspěvek od conpet »

V červeným poli omezovače RJ vypíná vstřiky , proto to štěkání :roll: a cukání na 2000 při ustálené rychlosti třeba ve městě dělává egr ventil , případně poškozené podtlakové hadičky v okolí klapky :roll:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
rolt
Příspěvky: 103
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:31
Bydliště: Bytca

Re: Lanos - kopání motoru

Příspěvek od rolt »

conpet píše:V červeným poli omezovače RJ vypíná vstřiky , proto to štěkání :roll: a cukání na 2000 při ustálené rychlosti třeba ve městě dělává egr ventil , případně poškozené podtlakové hadičky v okolí klapky :roll:
Njn len on pise, ze egr ma zaslepeny :roll: a lanos nema elektroniku aby zistila, ze je zaslepeny. A myslim, ze hadicky urcite popozeral. Pise, ze na benzin to ide dobre a tieto neduhy by sa ukazali
aj na benzin. :roll:

Robia ti to 2 veci ak to robi na zohriatom motore. Bud nespravne nastavenie lpg, alebo vstreky. Mas ich zasrane, pomale, nevhodne. Nemusia byt vsetky zle, nevhodne. Nedokazu ukrojit maly cas. Aj ked mozu byt vhodne pre dane kW na valec, vykazuju trochu ine odchylky. Bohuzial nie vsetci plynari tomu v plnom rozsahu rozumeju a hlave maju snahu opravit. Vacsina chce len namontovat, pridi na vymenu filtrov a membran a viac sa neukazuj. A to ti mozu ist bezproblemovo v plnom rozsahu otacok a drzat tlak.
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos - kopání motoru

Příspěvek od xidex »

rolt: jak jsi psal, dělá to nejvíc u zahřátého motoru, když jedu fakt s hodně lehkou nohou a nebo když jedu setrvačností (bez plynu). A nebo když stojím na místě a držím motor ve zvýšených otáčkách (kolem těch 2tis.), tak je slyšet i cítit, že občas vynechá.

Ohledně LPG vstřikovačů (těch jsem pár už taky zkusil) - byl tam 3Ohm Stella IG1 (stav neznámý, na pohled nové, pak zkoušeny i 1Ohm cívky), pak Valtek 30 také 3Ohm (fungl nové), původně tam byly 3Ohm Hana 2000 a teď aktuálně tam mám nové Magic FX. Všichni plynaři se dušovali, že Lanos není nijak výjimečné auto a že už je dělali a musí fungovat na běžné komponenty. Na všechny to mělo nějaký problém (Valtek/Stella neudržel za studena volnoběh a houpal v rozmezí 300-900ot plus občas z ničeho nic při vyřazení chcípnul, Hany měly šílenou prodlevu po přidání plynu, než šel motor do otáček (nedalo se s tím rozjet) a na ty Magicy to dělá tohle. Četl jsem na PL fórech, že doporučují vstřiky Matrix, ale ty mi nikdo na zkoušku nepůjčí a cena nových je kolem 6-7tis., což se mi zdá na vyzkoušení poměrně dost. A všichni plynaři u nás tvrdí, že je to nesmysl. Proto už spíš hledám problém v autě.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Odpovědět

Zpět na „LANOS“