Klepání v motoru při přidání plynu

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Klepání v motoru při přidání plynu

Příspěvek od saamm »

Hele ho potvoru. Takové malé a jak to nasere. Zatím bych ho udělal z klingeritu (černého) než seženeš origo.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Klepání v motoru při přidání plynu

Příspěvek od lomngi »

Napíš di carmaxu určite majú aj celú saduna celý motor. ale uved VIN číslo.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Petr_max
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 02, 2012 14:49

Re: Klepání v motoru při přidání plynu

Příspěvek od Petr_max »

Podařilo se mě zjistit, že by to mělo být číslo dílu 96644476 . Na obrázku v příloze je to díl 11.
Našel jsem to tady: http://autopartmaster.com/en/?action=ca ... _pic=22100

Taková malá mrcha a nemůžu to na českých webech nikde sehnat. V autokelly mě nutily těsnění pro sání, ale to je něco jiného. Nemáte nějakej nápad, kde by to mohli mít?

Ten carmax neznám, zkusím tam zítra napsat, ale jestli mají web http://www.carmax.cz, tak to je divný, protože podle webu dělají jen spedici a pojištění a ne servis na chevy.
Přílohy
Díl č. 11
Díl č. 11
f3.JPG (27.02 KiB) Zobrazeno 4607 x
Chevrolet Captiva 2,4 litru, DOHC, 16V, r.v.2006
Chevrolet Aveo 1,2 litru, SOHC, 8V, r.v.2006
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Klepání v motoru při přidání plynu

Příspěvek od 18lukin18 »

Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Petr_max
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 02, 2012 14:49

Re: Klepání v motoru při přidání plynu

Příspěvek od Petr_max »

18lukin18 píše:http://www.carmax.sk ;-) -i -i
Aha, tak to už je něco jiného. Díky.

Mě se zatím podařilo najít ten díl přes matize tady:
http://autopartmaster.com/en/?action=ca ... _pic=21482

Mělo by to být stejný a tam mají pro 11ku dvě čísla. A to první (96325831) jsem našel tady:
http://www.czdrafel.cz/tesneni-egr-vent ... alos-p2389

Objednal jsem to a zítra tam brnknu, jaká by asi byla dodací doba. Kdyby to bylo dlouho, zkusím ten carmax.SK
Chevrolet Captiva 2,4 litru, DOHC, 16V, r.v.2006
Chevrolet Aveo 1,2 litru, SOHC, 8V, r.v.2006
Petr_max
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 02, 2012 14:49

Re: Klepání v motoru při přidání plynu

Příspěvek od Petr_max »

Takže mám to svépomocí opraveno. Těsnění jsem nikde nesehnal a žádná ze 3 oslovených firem se neozvala. Takže jsem to dopoledne rozdělal, očistil dosedací plochy, vystříhl nové těsnění z těsnícího meteriálu pro výfuky a raznicí vyrazil otvory, namazal to ještě výfukovým lepícím tmelem a složil do původního stavu. A klepání je fuč. Byl jsem to projet a je to OK.

A taky jsem zjistil, proč to původní těsnění prasklo. Ony se totiž povolily ty šrouby, kterýma je celý ten bazmek s EGR přišroubovanej k hlavě. Byly volný oba - spodní i horní. Tak se mrkněte, jestli se Vám taky nepovolili. Ještě fotka těsnění a toho bazmeku - základny pro EGR nebo jak se to jmenuje.
Přílohy
základna EGR - těsnění patří na dosedací plochu spodních dvou děr. Levá je otvor pro šroub a pravou proudí plyny.
základna EGR - těsnění patří na dosedací plochu spodních dvou děr. Levá je otvor pro šroub a pravou proudí plyny.
f5.jpg (44.9 KiB) Zobrazeno 4590 x
nové samo-domo těsnění
nové samo-domo těsnění
f4.jpg (44.6 KiB) Zobrazeno 4590 x
Chevrolet Captiva 2,4 litru, DOHC, 16V, r.v.2006
Chevrolet Aveo 1,2 litru, SOHC, 8V, r.v.2006
marekmělník
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 08, 2012 17:07

Re: Klepání v motoru při přidání plynu

Příspěvek od marekmělník »

Zdravím, Aveo mám od roku 2006 a najeto mám 43 tis., je to asi čtyři měsíce co mi začal od motoru vycházet zvuk připomínající prdění s klepáním, vyměnil jsem pletenec prvního dílu výfuku a těsnění, bohužel výsledek na nule. Našel jsem si tedy tyto stránky a po přečtení jsme sundal víko ventilů a nestačil se divit, vůle jak na tanku. Objednal jsem se tak ke známému mechanikovi a ten to dá do kupy páč sám si netroufám, ale co mě opravdu zaráží, že v servisu chebroletu tvrdili, že to má hydrostav, blbost, motor 1.2 53 kw tedy rozhodně ne, nechápu za co jsem tam 4 roky platil, i v servisní knížce píšou, že po 15 tis. se to má kontrolovat. Jinak kouknu na ten EGR ventil a jeho těsnění, ten mi měnili v záruce a tak bych se nedivil kdybych měl stejnou závadu s těsněním.
Petr_max
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 02, 2012 14:49

Re: Klepání v motoru při přidání plynu

Příspěvek od Petr_max »

Co jsi měl s tím EGRkem?
Chevrolet Captiva 2,4 litru, DOHC, 16V, r.v.2006
Chevrolet Aveo 1,2 litru, SOHC, 8V, r.v.2006
marekmělník
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 08, 2012 17:07

Re: Klepání v motoru při přidání plynu

Příspěvek od marekmělník »

asi před dvěma lety mi začalo auto, a to zrovna v Chorvatsku, poškubávat při přidávání plynu, nejprve to sváděli na benzín, ale nakonec v chevroletu došlo na opravu a při převzetí zpět mi sdělily, že mi vyměnili EGR ventil a rovněž, že byl špatný potenciometr, popravdě dál jsem se o to nezajímal, protože od té doby auto fungovalo bez závad, tedy až do tohohle pazvuku od motoru.
Petr_max
Příspěvky: 17
Registrován: pon črc 02, 2012 14:49

Re: Klepání v motoru při přidání plynu

Příspěvek od Petr_max »

Mě to občas taky lehce poškubává, jenže né při akceleraci, ale při dosažení konstatntní rychlosti - když se nepřidává ani neubírá plyn a auto prostě jede po rovině delší dobu stejnou rychlostí. Dělá to snad od novýho, takže už 6 let. Nijak jsem to zatím neřešil a spíš jsem si na to už zvykl. Dělá to někomu z Vás taky?
Chevrolet Captiva 2,4 litru, DOHC, 16V, r.v.2006
Chevrolet Aveo 1,2 litru, SOHC, 8V, r.v.2006
marekmělník
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 08, 2012 17:07

Re: Klepání v motoru při přidání plynu

Příspěvek od marekmělník »

Tak takhle mi to začalo, ale já to řešil hned, jen to pak začalo i při přidání, zprvu jsem si při konstantní rychlosti myslel, že mám těžkou nohu :D , podle mě stopro potnciometr, ale mění se to kompletně s celou klapkou, jen nevím co to stojí, pravda, je že jsem byl v servisu tak otravnej až to opravili, ale tvrdili, že je to vyjímečné, po čtení zdejší diskuse vidím, že prd.
patricius
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 01, 2013 18:12
Bydliště: Ružomberok

Re: Klepání v motoru při přidání plynu

Příspěvek od patricius »

Čauko, mne robilo toto isté , prdenie strata výkonu a smrad. Tiež tesnenie na EGRku. Keď sa kuknete z boku na motor tak vidno že tam kde je to pripojené k EGR je začiernene od sadzí. Teda pokial máte čistý motor, ja ho sem tam očistím ručne nie wapkou a aspon vidno keď sa dačo kazí. :)

Mám Chevrolet Aveo 1.2 , 2006 , km.: 79000
Chevrolet Aveo 1.2 , 2006
Uživatelský avatar
BoroX
Příspěvky: 694
Registrován: ned zář 22, 2013 20:40
Bydliště: Bratislava

Re: Klepání v motoru při přidání plynu

Příspěvek od BoroX »

Ďakujem za dobrú radu ráno hneď skontrolujem :PP:
Boris
Chevrolet Aveo 1,4 16V SE Elite, 69kW, 2007, 210 tis km,
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“