spínací skříňka

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
LikeableBoy
Příspěvky: 31
Registrován: čtv bře 26, 2009 23:04
Bydliště: Telnice (severní čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od LikeableBoy »

Tak už jsme měli také problém se spínací skřínkou. Nejdříve šel jen ztuha otočit klíč ve spínačce a po pár otočeních nešel skoro vůbec (jen velkou silou) a navíc elektrika zůstávala stále pod napětím.
Demontáž spínačky se mi povedla částečně. Zkontroloval jsem oříšek, vyndal jsem fabku ze spínačky a všechno řádně namazal. Potom u odstrojené spínačky (stále přišroubované v autě) jsem zjistil, že patent, který má zaskočit po vytažení klíče nemůže zaskočit a překáží mu úlomky ze spínačky. Takže komplet vyčistit a aby jsem mohl vrátit fabku, tak jsem musel lehce vypáčit taková malá dvířka zespodu spínačky, pak už jsem se ke všemu potřebnému dostal, stačilo zase promazat styčná místa a složit celé dohromady. Spínačka se teď otáčí krásně volně a vše ostatní funguje jak má. Je zvláštní, že ulomené součásti nemají vůbec vliv na funkčnost. Každopádně do budoucna se kouknu po nějaké jiné (nové?) spínačce a uvidí se jak tato dlouho vydrží.
Toyota Corolla E11 Liftback 10/2001 1,4VVTi/71kW - servo, 1xA-Bag, klima, CZ s dálkou a alarmem (400 tis. km)
Daewoo Matiz SE 2000 0,8/37kW - ABS, servo, 2xA-Bag, 2x elektr.okna, (116 tis. km)
Reklama
 

time2have6
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 20, 2011 18:34

Re: spínací skříňka

Příspěvek od time2have6 »

Dobrý den, zrovna dnes také řeším to, že se mi nevrací klíček při startování. Tak se chci zeptat, jestli se dá někde sehnat ta část spínací skříňky pod volantem, která ten klíček vrací zpět.
O pár příspěvků výš jsem našel odkaz na toto: http://www.czdrafel.cz/?chapter=detail&id=93741069
Ale to asi nebude ono, že?
V servisu mi řekli, že se to zvlášť sehnat nedá a že potřebuju celou tu soustavu (okolo volantu) za cca 5 tis....strašný :(

Děkuju předem za odpověď.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Vypravca »

Servis ta oj ebal.
Uz v popise mas napisane: kontakty spínací skříňky RACER, NEXIA, ESPERO, MATIZ,
Neries to, kup to a vymen si to sam.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
time2have6
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 20, 2011 18:34

Re: spínací skříňka

Příspěvek od time2have6 »

Myslím, že jsi to trefil :D oni někdy nahodí takovou cifru, že ti pak 2 tisíce přijdou jako nic...OK, koupím...pokusím se...moc do toho nedělám.


...dneska to přišlo, tak uvidíme :)


Tak jsem to rozebral (překvapilo mě jak těžce šel ten váleček (na obr. vlevo nahoře) s klíčkem vyndat), vysypalo se z toho nějaký drobný želízko, takže to bude asi tím (počítám, že ten vrací ten klíček, protože jsem měl v ruce to samý z žigula a to to vracelo)...takže pořídit asi něco takovýho (viz obr):
spínací.jpg
spínací.jpg (33.7 KiB) Zobrazeno 3361 x
Mmch, jak jste oddělali ten "oříšek"?...ten nechce ven ani za boha.
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: spínací skříňka

Příspěvek od TurboČmelda »

Zdar chlapi chci se zeptat jak poznám, že mám imobilizér nebo nemám ? Mám matize 98 motor 0,8
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: spínací skříňka

Příspěvek od Mikeš »

Máš ho určitě páč se montoval sériově od začátku výroby.
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“