Malé autá v testoch zlyhali (okrem Matiza)

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Malé autá v testoch zlyhali (okrem Matiza)

Příspěvek od misojogi »

Nová séria nárazových testov amerického inštitútu IIHS vystavila jedenásť modelov náročnej skúške s nelichotivými výsledkami.

Americký inštitút pre diaľničnú bezpečnosť (IIHS) zaviedol v roku 2012 nový štandard nárazových testov, vyznačujúci sa malou kontaktnou plochou. Ide o veľmi náročnú skúšku, pri ktorej mnohé zdanlivo bezpečné autá zlyhávajú. IIHS najnovšie otestoval skupinu jedenástich modelov z kategórie malých áut. Výsledky vôbec nie sú lichotivé. Iba Chevrolet Spark dosiahol výsledok „akceptovateľný“, ostatné vozidlá pri bezpečnostnej previerke sklamali.

http://automoto.cas.sk/clanok/194067/ii ... ch-zlyhali
Reklama
 

johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Malé autá v testoch zlyhali (okrem Matiza)

Příspěvek od johns »

Tieto vseliake testy sa daju opakovat dookola so stale rozdielnymi vysledkami. Staci zmenit uhol, smer, rychlost, cokolvek a vysledky su uplne ine. V laboratornych podmienkach sa porovnavat ako tak da, ale na ceste je to viacmenej o okolnostiach a nahode...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Malé autá v testoch zlyhali (okrem Matiza)

Příspěvek od Kristian_PM »

Tieto testy amerických "vedcov" berte s rezervou. Základom americkej ekonomiky je spotreba - točenie peňazí. Tieto malé autá šetria palivo - prírodu, peniaze a preto sú pre americký trh absolútne nevyhovujúce a podľa mňa je výsledkom táto antikampaň, ktoré v postate hovorí: Kupuj VEĽKÉ auto, lebo si z U.S.A. a máš rád VEĽKÉ a DRAHÉ veci, tie sú najlepšie. Samozrejme Lincoln Navigator by iste dopadol na 8 hviezdičiek. Ale ak sa mýlim, vyveďte ma z omylu, ja jednoducho nenávidím poj*bané spojené štáty, každý sa u nás ide posr*ť z amerických vedcov, amerických univerzít, z amerických sviatkov, z amerického štýlu života... :evil:
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“