nekonečnej problém vlhkost

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
vojtesko
Příspěvky: 45
Registrován: stř pro 04, 2013 12:04

nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od vojtesko »

v zimě se mi mlží přední sklo ale uplně neskutečně. i za jízdy, když topim, když netopim... zkusil jsem snad všechno. poradíte mi někdo co si s tím počít? fakt už nevim řikejte si že jsem hloupej ale to okno je prokletý hrozně se rosí :((
Daewoo Lanos 1.5, 63kW, 1998 HB-3Dv. 102.000km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od Arendal »

Pokud nemas klimu, tak bud nejake ty pripravky proti mlzeni skel
nebo ryze do puncochy nebo noviny pod sedacky. Prej to vytahuje vlhkost :o)
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od Serpico »

....únik chladící kapaliny ve výměníku, nemusí být ani moc!
Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
martinak
Příspěvky: 76
Registrován: sob říj 23, 2010 10:02
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od martinak »

Noviny a ryze mi neprijde moc efektivní ...skus silicagel nebo odvhlchcovac s tabletou a je po problemu...
M@rtinak
Daewoo Lanos 1.5 8v 63kw
1997
202000 km
litaky R15 195/50 Barum
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od mzprx »

Robi to aj pri pootvorenom okne ?
Klimu mas ? Skusal si ju zapnut ?
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od kesko »

Este taka drobnost, nemas nahodou prepnuté na vnútorný okruh ? Ak ano, tak to nikdy neuschne.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od Petr S. »

Vyměn si filtry. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od kesko »

1,5 sa myslim s klimou nerobila. Ale skus pozrieť či nemas mokro pod kobercom v predu. A ked už bude kuriť tak poriadne vyvetrať.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
vojtesko
Příspěvky: 45
Registrován: stř pro 04, 2013 12:04

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od vojtesko »

díky za rady, koupil jsem si odmlžovač COYOTE tak uvidim jestli pomůže -i
Daewoo Lanos 1.5, 63kW, 1998 HB-3Dv. 102.000km
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od ozzman »

vojtesko píše:v zimě se mi mlží přední sklo ale uplně neskutečně. i za jízdy, když topim, když netopim... zkusil jsem snad všechno. poradíte mi někdo co si s tím počít? fakt už nevim řikejte si že jsem hloupej ale to okno je prokletý hrozně se rosí :((
treba ísť po príčine, zisti si či ti do auta nezateká alebo nepovolila nejaká hadica (klíma, kúrenie...), skontrolovať tesnenia dverí a kufra. Daj dole tapacíre a zisti či ti tam je mokro. Ak ano tak je to jasné a žiadne odmlžovače ti nepomôžu, keď ti dnu bude chcať voda.
apropo
kesko píše:1,5 sa myslim s klimou nerobila. Ale skus pozrieť či nemas mokro pod kobercom v predu. A ked už bude kuriť tak poriadne vyvetrať.
robila sa, kamoš má 1.5-ku 63 kW, sedan, r.v. 2001 s klímou
Uživatelský avatar
martinak
Příspěvky: 76
Registrován: sob říj 23, 2010 10:02
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od martinak »

ozzman píše:
vojtesko píše:v zimě se mi mlží přední sklo ale uplně neskutečně. i za jízdy, když topim, když netopim... zkusil jsem snad všechno. poradíte mi někdo co si s tím počít? fakt už nevim řikejte si že jsem hloupej ale to okno je prokletý hrozně se rosí :((
treba ísť po príčine, zisti si či ti do auta nezateká alebo nepovolila nejaká hadica (klíma, kúrenie...), skontrolovať tesnenia dverí a kufra. Daj dole tapacíre a zisti či ti tam je mokro. Ak ano tak je to jasné a žiadne odmlžovače ti nepomôžu, keď ti dnu bude chcať voda.
apropo
kesko píše:1,5 sa myslim s klimou nerobila. Ale skus pozrieť či nemas mokro pod kobercom v predu. A ked už bude kuriť tak poriadne vyvetrať.
robila sa, kamoš má 1.5-ku 63 kW, sedan, r.v. 2001 s klímou
do auta nemusi zatekat ani mit neco s hadici a topenim...vlhkost se do auta proste dostane...
M@rtinak
Daewoo Lanos 1.5 8v 63kw
1997
202000 km
litaky R15 195/50 Barum
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od johns »

Samozrejme ze vlhkost sa v aute vzdy dostane, ci uz pocas dazdivych dni, ked samotna vlhkost vzduchu je vysoka, alebo snehom na obuvi, nadychanim ci potenim viac-clennej posadky v aute atd... Ak ale ides sam a mas zapnute ofukovanie (vonkajsi okruh) a pootvorene okno a sklo sa nechce odparit, nieco je zle...

Deravy radiator alebo hadicu by myslim bolo citit, chladiaca zmes docela silne zapacha! Pokial auto zacne kurit a pustim priamo prud vzduchu z vonka na celne sklo, prestane sa rosit aj keby som mal v aute bazen!

Ja to vidim na dve moznosti: a/ bud je chyba v obsluhe (nevie ako a naco sluzia nastavovacie prvky vetrania) alebo b/ niektore lanovody ci mechanizmy nepracuju spravne a ostava zavreta niektora klapka vo vzduchovodoch, pripadne moze byt aj tvalo zavrety vnutorny okruh a pod... to sa da ale testom vyskusat...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
vojtesko
Příspěvky: 45
Registrován: stř pro 04, 2013 12:04

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od vojtesko »

:lol:
Naposledy upravil(a) vojtesko dne čtv čer 19, 2014 14:31, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Lanos 1.5, 63kW, 1998 HB-3Dv. 102.000km
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od kesko »

Skus pozriet ci mas v poriadku tiahla ku klapkám, riešili to viacerí chlapci s lanosmi. Použi ikonku ,,Hledat ,, a niečo sa dočitaš. Napr https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... lit=topeni. Prinajhoršom ju preklop ručne a zaisti,aby šiel len vzduch z vonku, a nebude sa rosiť. Čo sa týka oleja, treba zistiť odkiaľ tečie. Ak pod vekom ventilov, može stekat na vyfukove potrubie a potom smrdieť, alebo okolo vane a tam može tiect na výfuk a znova smrad.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: nekonečnej problém vlhkost

Příspěvek od johns »

vojtesko píše:Kurva, teď z toho ještě začal chcát olej a uvnitř smrdí nějaká brzdovka či co...
... dpc cely cas ti tu pisem aby si to auto zobral do nejakeho servisu na prehliadku a ty mi stale tvrdis ake je zachovale, ako sa on v rodine staralo a bla bla... a riesis jednu vacsiu somarinu za druhou... Na co cakas? Az ti bude smrdiet v kabine benzin (co ty asi ani nerozoznas) a za jazdy ti auto blafne? alebo slapnes na brzdu a pedal padne na podlahu bez ucinku?
Si pozri sekciu "LANOS" kolko zbytocnych tem si tam riesil ale ked som sa ta spytal ci mas porobene zakladne veci, ci mas pomenene naplne a filtre, skontrolovane brzdy alebo ci nemas premeskanu vymenu rozvodov - ani si neodpisal!!!

Kuwa nieje hanba ked clovek nieco nevie, alebo sa nevyzna, ale preco si dpc nedas normalne poradit???
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Odpovědět

Zpět na „LANOS“