objem nadrze + spotreba

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
deffri
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 20, 2013 16:54
Bydliště: Bratislava

objem nadrze + spotreba

Příspěvek od deffri »

Zdravim, po probleme so svetlami mam dalsi problem.

Prednedavnom som mal cestu na stredne slovensko za lyzovackou a naslednym pohybom medzi hotelom a svahom a potom cesta naspet do BA

Ide o to, ze sa mi zda ze auto ma niak velku spotrebu mimo mesta a celkovo. Je udavane ze nadrz ma 60litrov, ale ked som tankoval plnu a mal som skoro na nule palivo (dalsi problem, ktory mam, ze mi nesvieti dioda paliva, a orientujem sa podla rucicky) tak som dal plnu a nechcelo ma to pustit viac ako 45 litrov cize ked ratam, ze 5 litrov tam mohlo este ostat, tak mi to vychadza na 50litrov, nie 60.

Tato cesta ma vysla na +-600 kym sa zase palicka zase ,,dotykala´´ cerveneho policka.

Ide mi len o to, ze niesom si isty, kolko litrova je ta nadrz, a preco mi nesvieti napriklad kontrolka paliva ani pri startovani, kde svietia vsetky kontrolky okrem palivovej. Ci to moze ist este nizzsie ako je empty, ci je chyba v budikoch, alebo preco mi to neda viac ako 50l ked je udavana 60l.

Pri 60l by to zralo 10l/100 km na dialnici pri 130km/hod co sa mi zda strasne vela
Pri 50l by to zralo+- 8l/100km na dialnici pri 130km/hod co sa mi zda tak normalne, kedze som bludil este v meste a je zima a sneh atd.

Tak ci onak sa mi ta spotreba niak nezda, bol by som rad za rady, Dakujem
Majitel Chevrolet Lacetti 7/05 1,4
Reklama
 

Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: objem nadrze + spotreba

Příspěvek od Honza K. »

Tak spotřebu zjistíš snadno při příštím tankování, pokud bude do plna. Pak je jedno, jak velká je nádrž a kolik tam zbylo.

Já mám 1.8 automat, nádrže budou stejné. Teď si přesně nepamatuji, ale myslím, že kontrolka paliva nesvítí ani při zapnutí zapalování. Svítí jen, když je tam málo benzínu. Auto mám asi 3 měsíce a o vánocích jsem zjistil únik benzínu z hadice od hrdla do nádrže, takže spotřebu vlastně zjišťuju až nyní. Ale orientačně se palivoměr u mě chová tak, že interval mezi čárkami je cca 10 litrů, pak rafika spadne do červeného pole (to se do nádrže vejde asi 44 l), pak se rafika přestane hýbat a za chvíli se rozsvítí kontrolka. Takto jsem dal auto do servisu (když se řešila ta děravá hadice, nevěděl jsem, zda nebude muset nádrž dolů). Nalili tam 2 kanystry (40 litrů) a odhadem by se tam tak 8 litrů ještě vešlo.

Ostatní snad napíšou víc. Já se svítící kontrolkou jezdit nevydržím a tankuju. Že má nádrž 60 l věřím.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: objem nadrze + spotreba

Příspěvek od Richard »

No mám Nubi I ale myslím, že systém kontrolky dojetí v nádrži se moc nezměnil. Jsou tam vlastně 2 systémy, jeden s plovákem a ten ukazuje stav na měřáku a pak potopený odpor, který když se vynoří z benzínu způsobí rosvícení žluté kontrolky. Ale aby se kontorlka vůbec rozsvítila je třeba jet s ručkou na doraze v červeným tak 50km a pak se začne teprv pomalu rozžínat. V té době je v nádrži tak 5-6 litrů ..... jinak je běžné, že je dlouho plná a pod půlkou rychleji padá ručička měřáku k nule. Takže o lineární zobrazení určitě nejde. Např. já na plnou do půlky najedu tak 400km a od půlky k červenému tak 150 -200 ......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: objem nadrze + spotreba

Příspěvek od Honza K. »

Hmm, já to mám mnohem lineárnější... Tak do 100 km po natankování plné se rafika moc nehýbe, pak to ale rychle skočí na první čárku zprava a dále to jede cca lineárně. Když mám rafiku vlevo na poslední bílé čárce, vejde se mi do nádrže cca 40 litrů. Když mi začala problikávat kontrolka benzínu, tak asi 44-45 litrů. No že by tedy nádrž byla 50 l když se všude uvádí 60, to se mi moc nezdá... Ale dobrovolně to zkoušet nebudu :)
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Uživatelský avatar
Marous
Příspěvky: 32
Registrován: úte srp 17, 2010 19:26

Re: objem nadrze + spotreba

Příspěvek od Marous »

Objem nádrže je určitě 60l - mnohokrát odzkoušeno, tohle se řešilo tady https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=52&t=20808 ... neboj se jezdit i když to vypadá, že v nádrži nic není pořád tam máš +- 10l -i
deffri
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 20, 2013 16:54
Bydliště: Bratislava

Re: objem nadrze + spotreba

Příspěvek od deffri »

no dakujem za rady/postrehy, ale ajtak sa mi to zda niake divne.

Vecer odparkujem auto a palicka je tesne za ciarkou, a rano nastartujem a palicka je medzi ciarkami. niekedy mam chut ten motor nevypnut, lebo sa mi zda, ze kazdym nastartovanim sa to posunie ... ;)

kazdopadne, ako to mate vy so spotrebou tuto zimu? Alebo v com by mohla byt chyba, ze to zere tak vela?
Majitel Chevrolet Lacetti 7/05 1,4
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: objem nadrze + spotreba

Příspěvek od Honza K. »

No jestli ti to mizí jen z plné nádrže, tak abys neměl to co já. Nechápu jak se to stalo, ale měl jsem proděravělou hadici od hrdla do nádrže a v závislosti na parkování (do kopce/z kopce) mi mizel benzín z nádrže (a ověřil jsem si, že kape pod auto), když byla plnější... Od opravy jsem chování nestihl ověřit, v servisu to nechali stát nakloněné heverem a prý už je vše OK.
Mě benzín opravdu kapal, resp. při tankování tekl pod auto. Jak jsem si toho všiml, vyjel jsem nádrž a hurá do servisu...

Ale takovou poruchu bych vůbec nepředpokládal, to je opravdu divnost. Hadice navíc byla proštíplá shora, nemáme vůbec představu, jak se to stalo. Ale koupil jsem to tak.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
deffri
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 20, 2013 16:54
Bydliště: Bratislava

Re: objem nadrze + spotreba

Příspěvek od deffri »

tak toho vytekania sa nebojim, lebo zvyknem tankovat za jednu sumu a tu som tankoval asi 6x a furt som presiel 160km za 13.5l v meste coz je na zimu celkom dobra spotreba, ale na dialnici aby som mal horsiu, niak mi to nejde do hlavy
Majitel Chevrolet Lacetti 7/05 1,4
palo116
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 24, 2010 16:56

Re: objem nadrze + spotreba

Příspěvek od palo116 »

s vypoctom je to uplne jednoduche treba natankovat pred cesou uplne do plna az po uzaver trva to trochu dlhsie lebo pa doplneni do plnej idu este dost dlho bubliny ktore treba vytlacit benzinom potom vynulovat kilometre jazdit kolko potrebujes potom zas dotankovat tymto sposobom a vypocitat a co sa jedna o litre v nadrzi tak mi to tymto sposobom vychadza 80L-lacetti sedan
juraj72
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 24, 2010 19:00

Re: objem nadrze + spotreba

Příspěvek od juraj72 »

Ahojte.Teraz mam 1.6tku Lacetti r.2006.Mal som pred tym Lanosa a mal nadrz na 48l.Mam taky blby dojem, ze napriek tomu co pisu v tej blbej prirucke ma to rovnaku nadrz, alebo 50litrov.Pri objednavani suciastok v carmaxe v Bratislave, musi objednavat podla VIP cisla nakolko v tom roku boli odlisne dve verzie Lacetiek.Mne papka v meste nech robim co robim 10l a pri 130 nalozeny na Dov 8l.Vtedy vsak tankujem kvalitnejsi, aby aj pri plnom aute slapal, ako sa patri.Bohu zial, nemecke dialnice 160-170, 10-12l. Som rad, ze ho mam a nemusim sa bat pri predbiehani, ci to stihnem.
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: objem nadrze + spotreba

Příspěvek od Honza K. »

Nádrž má 60 l, už jsem tankoval asi 54-55 l ...
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Uživatelský avatar
Pavlas92
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 25, 2014 15:53

Re: objem nadrze + spotreba

Příspěvek od Pavlas92 »

Také mám Chevrolet Lacetti SW 1.6 16v 80 kW. Objem nádrže je udávaných 60 litrů. (57 litrů jsem už tankoval)
Co se týče spotřeby, tak kombinovanou mám 6,8 l/100km. Členitý terén... Slušné stoupání, obce, mimo obec... Kromě dálnic, po těch nejezdím. :)
Chevrolet Lacetti SW 1,6 16v 80kW
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“