Lanos LPG - přidušení

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od xidex »

Ahoj všem,
po sedmi letech s Leganzou na plyn bez větších (neřešitelných) problémů jsme pro přítelkyni koupili ještě plynového Lanose. Všechno super až na jednu věc, která jí bohužel poměrně dost trápí. Otáčky na volnoběh trochu houpou, nedokážu říct o kolik, nemáme otáčkoměr. Při přidání plynu z volnoběhu se motor tak na desetinu sekundy snaží jít do otáček, pak se přidusí a následně jde normálně do otáček a všechno celkem funguje. Obvykle čím víc plynu přidám, tím je čas přidušení delší (nejdéle cca půl sekundy). Teď byl vyměněn reduktor a vstřiky, auto pocitově celkem obživlo, ale problém trvá. Ještě navíc k tomu přibylo houpání volnoběhu občas až do chcípnutí, ale jen když je auto studené. Jakmile se ohřeje, je celkem pokoj a je tam jen to přidušení. Vzhledem k tomu, že na Harfě mi řekli, že s tím pravděpodobně víc neudělají, bych chtěl poprosit o jakékoli nápady, tipy apod., co bych mohl udělat a co by mohlo pomoci.

Jinak Lanos je 1500 SOHC, plyn je sekvence Stag.

Zkoušel jsem odpojit krokový motorek a když byl odpojený, auto se projevovalo stejně co do přidušení i na benzín. Má smysl se pokoušet o nějaké rozebírání, číštění motorku/klapky (nikdy jsem to nedělal a celkem z toho mám hrůzu). A co vlastně ovládá (nebo má ovládat) motorek? Dělá to na LPG přimo plynová ŘJ, nebo ECU motoru?

Předem se omlouvám za možná hloupé dotazy, stejně tak i za to, pokud to tu někde je řešené a já to nenašel.

Díky

Edit: Check nesvítí, rozsvítí se když odpojím klapku (myšleno ten kabel s třemi piny, co je zezadu klapky), když odpojím krokáč, tak nesvítí nic. Jinak na benzín jede auto pěkně, akorát mě zaráží, jak zvláštně padají otáčky, když zastavím, jsou na 1000 (odhadem podle ucha) a po nějaké době stání spadnou na cca 800 a tam trochu houpou (občas se auto začne chvět).
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Reklama
 

Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od mzprx »

Lanosy mali vzdy po par rokoch problemy s volnobehom. Skus vymenit vzduchovy filter a vycistit vsetko okolo klapky.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od xidex »

Vzduchovy filtr novy, dneska vycistena klapka a prostrikany motorek (+snaha o nauceni ECU) a vysledek stale stejny. Motorek pravdepodobne funguje - kdyz ho povytahnu, jdou otacky nahoru a behem chvilky dorovna. Kdyz ho pak zastrcim, motor se udusi a citim, ze se motorek hybe. Takze v tomhle asi bohuzel problem neni.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od Vypravca »

Nestaci len prestriekat. Treba riadne vycistit.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od xidex »

Byla cela venku, vycistena je rekl bych velmi dukladne vcetne dosedaci ploch motorku atd. a stejne nic...
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od xidex »

Takze vycistena klapka, proveden reset ecu, novy motorek, novy reduktor, nova LPG vstrikovaci lista, jsem v tom v tuhle chvili za 8k a vysledek je nula. Takze - nevedel by nekdo prosim o dobrem plynari v Praze a okoli? Na Harfe ze me vytahli dost penez a vysledek zadnej. Diky moc
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
trojan3000
Příspěvky: 22
Registrován: stř črc 17, 2013 09:18

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od trojan3000 »

na niektorych lpg sa da nastavit davkovanie lpg...mozno mas nastavene na malu davku a preto ti to roby
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od xidex »

Takže díky všem zúčastněným, po 7 měsících sr*ní se se sekvenčním plynem jsem ho vytrhal ven, dal tam starý systém z Felicie s mixem a dvěma škrticími šrouby a světe div se, auto se chová naprosto perfektně. Takže pro mě závěr = Lanos + STAG 4 prostě nefunguje.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od Krtek »

Mně hlavně zaráží ten tvuj volnoběh na LPG za studena. Vždyť auto má na plyn přepínat až po zahřátí motoru. Tvuj provozní stav by asi neměl vůbec nastat.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od xidex »

V tomhle případě jsem se asi nevyjádřil dost přesně - za studena znamená mezi 40st (bod přepnutí na LPG) a těmi cca 90st, které pak auto drží jako provozní teplotu. Ale říkám, těch problémů tam bylo fakt víc než dost, nevím, jestli ten původní majitel (plynař, co to montoval) tam něco podělal, nebo jestli STAG 4 je prostě pomalejší a pro tohle auto už to bylo za hranou a nefungovalo to (tenhle systém jsem už i v pár autech viděl a nezdálo se mi, že by fungoval úplně blbe). Byly tam zkoušeny doteď celkem patery vstřikovače, poslední byly Magic FX, na ty se s tím skoro dalo jezdit, ale motor v určitém spektru otáček běžel nepravidelně a občas to dostalo záchvat škubání při brždění motorem...od té doby, co je tam mix do sání, tak zmizely všechny problémy a auto na plyn běží tak, jak jsem si představoval. Každopádně všichni plynaři se dušovali, že když tam nefunguje vstřikování, tak to předěláním na mix nevyřeším. Kdybych je neposlouchal, ušetřil jsem pár tisíc a spoustu času za nepovedené pokusy...smutný je, že i ve Strakonicích, kam jsem jel podle všech "na jistotu" to sváděli na všechno možný (klapka, TPS, krokáč volnoběhu - vše vyzkoušeno nové a nic)...ale haleluja, po 8 měsících to auto konečně funguje :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

mmch. kdyby někdo potřeboval vstřikovače, tak mu rád prodám :-D zbyly mi Magic FX (koupeny v HL Propan, v autě cca 3 týdny - v podstatě nové), Hana 2000 (stáří neznámé, použité) a Stella Verde IG1 3Ohm (zelené), vypadají jako nové a v autě byly asi týden a nefungovaly v něm, plynaři se dušovali, že jsou nepoužité.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od Petr S. »

xidex píše:V tomhle případě jsem se asi nevyjádřil dost přesně - za studena znamená mezi 40st (bod přepnutí na LPG) a těmi cca 90st, které pak auto drží jako provozní teplotu. Ale říkám, těch problémů tam bylo fakt víc než dost, nevím, jestli ten původní majitel (plynař, co to montoval) tam něco podělal, nebo jestli STAG 4 je prostě pomalejší a pro tohle auto už to bylo za hranou a nefungovalo to (tenhle systém jsem už i v pár autech viděl a nezdálo se mi, že by fungoval úplně blbe). Byly tam zkoušeny doteď celkem patery vstřikovače, poslední byly Magic FX, na ty se s tím skoro dalo jezdit, ale motor v určitém spektru otáček běžel nepravidelně a občas to dostalo záchvat škubání při brždění motorem...od té doby, co je tam mix do sání, tak zmizely všechny problémy a auto na plyn běží tak, jak jsem si představoval. Každopádně všichni plynaři se dušovali, že když tam nefunguje vstřikování, tak to předěláním na mix nevyřeším. Kdybych je neposlouchal, ušetřil jsem pár tisíc a spoustu času za nepovedené pokusy...smutný je, že i ve Strakonicích, kam jsem jel podle všech "na jistotu" to sváděli na všechno možný (klapka, TPS, krokáč volnoběhu - vše vyzkoušeno nové a nic)...ale haleluja, po 8 měsících to auto konečně funguje :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

mmch. kdyby někdo potřeboval vstřikovače, tak mu rád prodám :-D zbyly mi Magic FX (koupeny v HL Propan, v autě cca 3 týdny - v podstatě nové), Hana 2000 (stáří neznámé, použité) a Stella Verde IG1 3Ohm (zelené), vypadají jako nové a v autě byly asi týden a nefungovaly v něm, plynaři se dušovali, že jsou nepoužité.
Já mám v Leganze stag 4 a funguje bez potíží,ale za studena se stím jet nedá.To co tam bylo předtím bylo BRC FLAYCO a to za studena jelo,ted co to mám na 4 vstřiky by se to muselo nejprv ohřát a pak to jede. Na lpg mi to přepíná tak při 40-50 stupních a v pohodě.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
xidex
Příspěvky: 158
Registrován: úte kvě 08, 2007 10:12
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od xidex »

V Leganze mám mix na dva šrouby Lovtec, funguje 100% i při teplotách kolem nuly (nastartuju, hned přepnu a jedu). Do Lanose jsem místo Staga dal to samé a chová se zatím stejně jako Leganza. Stag se přepínal kolem 40st a paradoxně pak než se ohřál na těch 90, tak fungoval s Magic FX vstřikama jakž takž. Po ohřátí na 90st pak nic moc. Někdo mi tvrdil, že Lanos má hodně krátké časy vstřiků a díky tomu některé LPG nestíhají, což obvykle jde dohnat rychlejšími vstřiky (na polských fórech bylo něco o extra rychlých vstřkách Matrix, u nás jsem je našel za cca 7tis)...nevím, ale každopádně Stag mi stejně zůstane, protože papírově v autě pořád je, tak uvidíme, třeba až pořídím jiné auto, tak fungovat bude.
Rezzo 2,0 CDX LPG, r. 2006, černá | 4/2015-????
Lanos 1,5 SOHC LPG, r. 2000, červená | 10/2013-????
ex Leganza 2,0 CDX LPG, r. 1997, hnědá-základní | 5/2007-9/2014
Uživatelský avatar
trojan3000
Příspěvky: 22
Registrován: stř črc 17, 2013 09:18

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od trojan3000 »

Krtek píše:Mně hlavně zaráží ten tvuj volnoběh na LPG za studena. Vždyť auto má na plyn přepínat až po zahřátí motoru. Tvuj provozní stav by asi neměl vůbec nastat.
To je blbost s tym prepinanim az po zahriati, ja nastartujem studene auto a hned po pridani otacok nad 2,500 mi prepne na lpg a jazdim, zalezi od typu lpg.. Kolega ma v audi 100 2,3l lpg a startuje len na lpg aj jazdi, pretoze mu zhorela elektrika pre cerpadlo benzinu, vsetko zalezi od druhu lpg ktore je v aute.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od Krtek »

Tak to je u starýho podtlaku a monovstřiku LPG. Od dob sekvenčního vstřikování cca roky 2002 se už přepínání řeší po zahřátí.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
trojan3000
Příspěvky: 22
Registrován: stř črc 17, 2013 09:18

Re: Lanos LPG - přidušení

Příspěvek od trojan3000 »

Krtek píše:Mně hlavně zaráží ten tvuj volnoběh na LPG za studena. Vždyť auto má na plyn přepínat až po zahřátí motoru. Tvuj provozní stav by asi neměl vůbec nastat.

U starších systémov lpg je možné prepnúť lpg hned po štarte aj za studena. Napr ja mám Landi renzo v lanose 1,5 63kw a hned po starte prepínam na lpg, kolega ma v audi 100 2,3 93kw urobené tak, že štartuje už na lpg
Odpovědět

Zpět na „LANOS“