Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Asphalte
Příspěvky: 222
Registrován: čtv lis 21, 2013 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od Asphalte »

Už vím, co si dám dozadu na auto za nálepku. Fuck OPEL! :D
BATMOBILE
MY13, Chevrolet Orlando LT+, 1.8i, 5MT, Black Carbon, 17"
Diagnóza: Doživotní úpravce, bez možnosti vyléčení!

www.ABOUTTUNING.cz ... o tuningu víme vše
Reklama
 

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od ladinek »

Tak já osobně bych už do Chevroletu nebo Opelu vůbec nešel. Dnes toho je už hodně jinýho a hlavně motoricky živějšího na výběr :mrgreen: A ten jejich garanční servis pro milionáře je taky super -P
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od Krtek »

Když to tak vezmu, mohli nechat v Evropě Daewoo jako Daewoo a neoblbovat lidi na pár let a měli by to krásně diverzifikovaný. Levnej aušus Daewoo, drahej aušus sOpel.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
ChOrlando
Příspěvky: 84
Registrován: úte lis 19, 2013 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od ChOrlando »

V listopadu jsem si poridil Orlando a ted tohle to zamrzi, ne ze bych si ho neporidil, ale ceny i navzdory horsimu kurzu € diky CNB pujdou dolu a ne nahoru jak se dalo cekat. To je jedine co mne na tom mrzi mohl jsem usetrit, uz ted co jsem koukal prodejci o 10000 zlevnily. Jinak jsem rad, ze budu mit auto ktery zas tak moc videt nebude :lol:
Orlando 1.8 Benzin
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od 357 »

Mně je tedy celkem fuck, jakou značku auta mám. Rozhodující je poměr cena/výkon, dobré reference a levné díly a servis. Takže příště třeba hopla do Opla, tedy pokud budou soudný a nebudou za to chtít nesmysly...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
wormix
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 23, 2012 15:54

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od wormix »

Blbe je, ze za rekneme tri roky od nakupu uz clovek nebude prodavat slusnou ojetinu po prvnim majiteli, ale auto ktere nema uz v evrope zastoupeni. Takze na to budou hodne bazarnici tlacit a cena bude hodne, dole.
Uživatelský avatar
Asphalte
Příspěvky: 222
Registrován: čtv lis 21, 2013 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od Asphalte »

ladinek píše:Tak já osobně bych už do Chevroletu nebo Opelu vůbec nešel. Dnes toho je už hodně jinýho a hlavně motoricky živějšího na výběr :mrgreen: A ten jejich garanční servis pro milionáře je taky super -P
Já jsem si pořídil Orlando, protože jsem u konkurence nenašel obdobný typ vozu s takto bohatou výbavou, slušným atmosférickým motorem a cenou 360 tis. A Dacii Lodgy opravdu NE! Všechno ostatní je 400 tis. v základu. A navíc se mi líbí "chlapský design" Orlanda.
BATMOBILE
MY13, Chevrolet Orlando LT+, 1.8i, 5MT, Black Carbon, 17"
Diagnóza: Doživotní úpravce, bez možnosti vyléčení!

www.ABOUTTUNING.cz ... o tuningu víme vše
Uživatelský avatar
petrisek.pistolik
Příspěvky: 41
Registrován: pát zář 30, 2011 17:59
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od petrisek.pistolik »

Tak, teď už mě je jasný proč autosalon Dědek plynule přechází z Chevroletu na Opel. V Rychnově už je dominantní Opel a Chevrolet už je jen pouze vedlejšák, tak asi museli něco tušit?
Alfa Romeo 33
Citroën BX
Škoda Favorit
Citroën Xantia
Opel Corsa
Chevrolet Cruze HB LT+, 1.6, béžová met., 2011
Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od Pivson »

Pánové oficiálně nikdo nevěděl nic do čtvrtka 5.12. cca do 10 hodin. Ještě ve středu se planovala výroba, všechno dále. A pak ráno jako blesk z čistého nebe ....
Nikdo nic nevěděl, nikdo nic netušil ani přímo na CHEVROLETU.
Opel si mně ruce a když jsem viděl jaké poslal prohlášení ( ihned po oznámení CHEVROLETU ) tak bych jim jel rozbít hubu.
Každopádně si myslej že když nebude CHEVY, tak budou více prodávat a zvětší obrat. Omyl kdo koupil či chtěl koupit CHEVY tak nechtěl Opla a obráceně. Pár lidí mě přešlo z Opla na CHEVY a mile je to překvapilo, nebo když se nekomu na servise s Oplem půjčil CHEVY tak byl tak překvapen.
Lidi od CHEVY utečou KIA, Hyundai, Dacia, Renault .... atd...
To přeci Opel nemůže dopustit .....

Každopádně o servis či díly se bát nemusíte. Prodej aut, výroba, servis, náhradní díly, pořád jede dále.
Utlumí se a pomalu zanikne oficiální prodej, jinak servis a díly jedeme i za dva roky dále.

Moc mě to mrzí, něco budujeme a pak tohle.
Uživatelský avatar
Pedro77
Příspěvky: 56
Registrován: stř led 18, 2012 13:54
Bydliště: Sečovce

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od Pedro77 »

Chlapi serte na to, treba chevy čím skôr kúpiť , lebo ked sa prestane predávať tak to bude na ceste výnimočné auto, ktoré nestretneš len tak hoci kedy :D :D :D
Aveo 1,2 sedan LT, 63kw, r.v 2012, strieborná metalíza - aktual
Fiat Palio Weekend r.v 99 - excars
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od Serpico »

...já jenom nechápu proč jste všichni tak překvapený, už před dvěma měsíci psali v HN o přesunutí výroby Chevy z J. Koreje do Číny a toto je jenom důsledek obchodního záměru manažerů. Nakonec GM Daewoo koupila a může si s ním tedy dělat co chce. Jestli jsem dejvák samozřejmě a mrzí mě to ale kolik už světových skvělých značek zaniklo. Trh není o sentimentalitě ale o penězích a tím to je nezvladatelné.

Mějte se fajn a zas tolik se nechmuřte, kdoví ten nám to třeba poví - napíše
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od pekrtek »

Pivson přesně vystihl realitu. Jestliže se prodalo za letošek po Evropě 200 tis. Cruzů, jen člověk žijící v iluzi může být přesvědčen, že o tolik více se prodá Aster. Když jsem si cca před dvěma měsíci přečetl, že Opel má problémy s odbytem, bylo jasné, že se něco "stane". Navíc, jestli se nepletu, německá vláda před několika se před několika lety podílela (půjčkou) na záchraně GM a tím i výroby v Německu. Nevím, kolik lidí je v Německu zaměstnáno v továrnách Opel a kolik lidí je na to ještě navázáno, ale myslím si, že je to spíše politické, jak ekonomické rozhodnutí. Astra i Cruze se vyrábí od roku 2009 a zajímal by mě počet vyrobených kusů. Přečetl jsem si, kolik bude stát utlumení prodeje v Evropě (náklady sice odepíší), ale i tak je to darda.
Uživatelský avatar
Asphalte
Příspěvky: 222
Registrován: čtv lis 21, 2013 14:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od Asphalte »

Pivson píše:Pánové oficiálně nikdo nevěděl nic do čtvrtka 5.12. cca do 10 hodin. Ještě ve středu se planovala výroba, všechno dále. A pak ráno jako blesk z čistého nebe ....
Nikdo nic nevěděl, nikdo nic netušil ani přímo na CHEVROLETU.
Opel si mně ruce a když jsem viděl jaké poslal prohlášení ( ihned po oznámení CHEVROLETU ) tak bych jim jel rozbít hubu.
Každopádně si myslej že když nebude CHEVY, tak budou více prodávat a zvětší obrat. Omyl kdo koupil či chtěl koupit CHEVY tak nechtěl Opla a obráceně. Pár lidí mě přešlo z Opla na CHEVY a mile je to překvapilo, nebo když se nekomu na servise s Oplem půjčil CHEVY tak byl tak překvapen.
Lidi od CHEVY utečou KIA, Hyundai, Dacia, Renault .... atd...
To přeci Opel nemůže dopustit .....

Každopádně o servis či díly se bát nemusíte. Prodej aut, výroba, servis, náhradní díly, pořád jede dále.
Utlumí se a pomalu zanikne oficiální prodej, jinak servis a díly jedeme i za dva roky dále.

Moc mě to mrzí, něco budujeme a pak tohle.
Pokud jsi dealer chevroletu, tak tím jsi myslím dost lidí trochu uklidnil.
Osobně si myslím, že to nebude tak hrozné, jak to na první pohled vypadá. Myslím, že to je taková ta prvotní hysterie. Chevroletů se za tu dobu prodalo dost, a nejen u nás, ale i v západní evropě, takže si GM nemůže dovolit jejich majitele odstříhnout.
Co se týče vize GM s Opelem, tak pořád chtějí dělat z Opelu prémiovou značku, jenže zákazníci mají jiný názor a tímto tak akorát přijdou o zisku Chevroletu a nezvýší se jim zisky z Opelu.
Myslím, že hlavním důvodem nebyl špatný prodej Chevroletu, ale to, že Chevrolet byl kvalitově podobný za výrazně nižší cenu a Opel nedokázal obhájit cenu svou kvalitou.
BATMOBILE
MY13, Chevrolet Orlando LT+, 1.8i, 5MT, Black Carbon, 17"
Diagnóza: Doživotní úpravce, bez možnosti vyléčení!

www.ABOUTTUNING.cz ... o tuningu víme vše
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od vado »

V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od Pivson »

Asphalte píše:
Pivson píše:Pánové oficiálně nikdo nevěděl nic do čtvrtka 5.12. cca do 10 hodin. Ještě ve středu se planovala výroba, všechno dále. A pak ráno jako blesk z čistého nebe ....
Nikdo nic nevěděl, nikdo nic netušil ani přímo na CHEVROLETU.
Opel si mně ruce a když jsem viděl jaké poslal prohlášení ( ihned po oznámení CHEVROLETU ) tak bych jim jel rozbít hubu.
Každopádně si myslej že když nebude CHEVY, tak budou více prodávat a zvětší obrat. Omyl kdo koupil či chtěl koupit CHEVY tak nechtěl Opla a obráceně. Pár lidí mě přešlo z Opla na CHEVY a mile je to překvapilo, nebo když se nekomu na servise s Oplem půjčil CHEVY tak byl tak překvapen.
Lidi od CHEVY utečou KIA, Hyundai, Dacia, Renault .... atd...
To přeci Opel nemůže dopustit .....

Každopádně o servis či díly se bát nemusíte. Prodej aut, výroba, servis, náhradní díly, pořád jede dále.
Utlumí se a pomalu zanikne oficiální prodej, jinak servis a díly jedeme i za dva roky dále.

Moc mě to mrzí, něco budujeme a pak tohle.
Pokud jsi dealer chevroletu, tak tím jsi myslím dost lidí trochu uklidnil.
Osobně si myslím, že to nebude tak hrozné, jak to na první pohled vypadá. Myslím, že to je taková ta prvotní hysterie. Chevroletů se za tu dobu prodalo dost, a nejen u nás, ale i v západní evropě, takže si GM nemůže dovolit jejich majitele odstříhnout.
Co se týče vize GM s Opelem, tak pořád chtějí dělat z Opelu prémiovou značku, jenže zákazníci mají jiný názor a tímto tak akorát přijdou o zisku Chevroletu a nezvýší se jim zisky z Opelu.
Myslím, že hlavním důvodem nebyl špatný prodej Chevroletu, ale to, že Chevrolet byl kvalitově podobný za výrazně nižší cenu a Opel nedokázal obhájit cenu svou kvalitou.
Přesně tak, začínal pro ně být větší konkurencí než čekal a kvalita nám šla nahoru a prodávalo se více aut.
Mokka a Trax stejné auto ze stejné linky - jenže TRAX o 50 tisíc levněji, to samé Antara a Captiva.
Ale jak píšeš první bublina co splaskne.
Jak jsem psal o servis a díly se není třeba vůbec bát a prodej taky pojede dále.
Třeba budou super výprodeje skladovek :-)
Odpovědět

Zpět na „POKEC“