Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od honza72 »

Tak to sorry, ale kde je svoboda podnikání a rozhodnutí trhu co chce??? Asi budeme zase v klidu přijímat rozhodnutí "neschopných" shora, jako vše poslední dobou z unie, apod. Jsme jen spotřebáci horních desetitisíc, kteří z nás mají figurky a srandu. -P
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Reklama
 

Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od honza72 »

rudla píše:Tak ještě dva roky a měsíc máme čas na koupi nového Chevroletu :!:
po této zprávě o akci Chevy, si snad už nikdo soudný plus nekoupí
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od slidil »

Amíci potřebujou vyžehlit u Merkelový průser s odposlechama, tak zachráněj Německej Opel před krachem, stažením konkurenčních aut z trhu.
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od honza72 »

Skoro je to na soud nějakého čupr právníka, protože pokud ofiko nekončí = nekrachují, tak nás poškodili a následný provoz - prodej a servis vozů je tak, jako tak na dvě věci... Ať jdou do p...e, hlavně ti nabubřelí prodejci v Česku, kteří si neviděli na konec nosu. :(
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od honza72 »

Česká verze:

http://www.novinky.cz/auto/321276-chevr ... ahuje.html

No nic, dojezdím a shodím ze skály....
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od Dannik91 »

Teď jsem to sem chtěl postnout. Předběhl jsi mě... Poslední dobou nemám moc čas sem chodit, proto jsem o této akci nic nevěděl.. o to víc mě nyní zasáhla jako úvodní zpráva na hlavní stránce.
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
jandaxx
Příspěvky: 78
Registrován: ned pro 17, 2006 14:59
Bydliště: Praha

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od jandaxx »

honza72 píše:Tak to sorry, ale kde je svoboda podnikání a rozhodnutí trhu co chce??? Asi budeme zase v klidu přijímat rozhodnutí "neschopných" shora, jako vše poslední dobou z unie, apod. Jsme jen spotřebáci horních desetitisíc, kteří z nás mají figurky a srandu. -P
Vždyť trh svobodne rozhodl. Neumíš číst? Na trhu se uplatní málo vozů na to, aby byl prodej profitabilní. Trh rozhodl, že o tato auta nestojí. A podnikatel se svobodně rozhodl, že za této situace nebude tento produkt nadále nabízet.
honza72 píše:Skoro je to na soud nějakého čupr právníka, protože pokud ofiko nekončí = nekrachují, tak nás poškodili a následný provoz - prodej a servis vozů je tak, jako tak na dvě věci... Ať jdou do p...e, hlavně ti nabubřelí prodejci v Česku, kteří si neviděli na konec nosu. :(
A jaký taragraf bys na to asi tak "narouboval" Máš v kupní smlouvě nějakou klauzuli, že zastoupení nesmí ukončit prode do xx.xx.xxxx? Je to jako jakýkoliv produkt. Prostě se prodejce/zastoupení rozhodne, že ho dále nebude nabízet. Oprosti se od citů, kdy máš tuhle značku rád a zároveň jsi za auto dal dost peněz. To si jako myslíš, že je nějaká síla, která by zakázala ukončení prodeje? Jo, vlastně je. Ultra levicová vláda a odbory. Ale to už jsme skoro u břehů Severní korei nebo Kuby. Nebo možná na Ostravsku, kde horníci chtějí rozhodovat, že se nezavře nerentabilní důl.

Já už dlouho korejce nemám, sedlám jinou rejži. Třeba Cruze se mi hodně líbí. Je ale třeba na to koukat pragmaticky, bez emocí. Prodává se tohoto produktu dost? Ne? Tak holt zavřeme krám.
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od honza72 »

Tak to sorry, podruhé. Já jsem tím poškozen jen málo, ročník auta 2009, ale lidé, kteří v těchto dnech provedli koupi, či objednání a prodejce trvdil, že vše bude OK, tak ti jsou poškozeni a říkej si co chceš a do horníků se nenavážej, protože jím nejsem...
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
jandaxx
Příspěvky: 78
Registrován: ned pro 17, 2006 14:59
Bydliště: Praha

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od jandaxx »

Nemyslel jsem to s horníky zle. Byl to jen příklad, kdy lidé, kteří o tom mnoho nevědí, chtějí rozhodovat.

S tím "poškozením" je to stejné, jako když koupíš auto za cenu A a za měsíc přijde masivní sleva a auto bys koupil o 50 000,- levněji. Také lidé prodejcům nadávají do zlodějů, že je auto najednou levnější a je to stálo 50 000,- Nebo když najednou přijde rozhodnutí, že se konkrétní model okamžitě vyřadí z trhu i když ještě před měsícem o tom nikdo nevěděl. Také okamžitě klesne cena, protože "to je auto, které už se neprodává". Stejně to platí u mobilu, který koupíš za desítku a najednou cena spadne o dva tisíce. také u toho "tvého" ihned spadne cena, kdybys ho dal do bazaru. Sorry, ale takto to prostě je. Život není spravedlivý.
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od honza72 »

A já Ti opakuji, že vše chápu! Pokles ceny nového auto po vyjetí ze salónu, apod. To bych nebyl naivní a nekoupil si už několikáté v pořadí, ale pokud na podzim t.r. někdo vlezl k Chevroletům a nebyl na to upozorněn, tak byl podveden a basta. Konec. Je to to tak. Pokud by byl oprávněně a třebna i na webu chevrolet.cz upozorněn, že končíme = výprodej, tak nic nelze namítat. Ale koukněme se na ceníky, které i teď platí a jsou zveřejněny --- žádná sleva, žádný výprodej. Prostě ždímat. Je to sice kapiltalistické chování, ale není na úrovni slušných. Toť vše a končím polemiku!!!

Až teď je na webu info: viz. citace z webu chevrolet.cz:

Na základě tohoto oznámení dojde okamžitě ke snížení hodnoty vozu, který jsem si nedávno koupil? Jak mi to nahradíte
? Plány na kompenzaci zákazníků nebudou zavedeny. Ze současných příkladů značek, které odešly z trhu, nevyplývá,
že by došlo k výraznému poklesu zůstatkové hodnoty v průběhu času.

= opravdu jsme skončili

Právě jsem kontaktoval svého dealera Chevrolet / servisní místo Chevrolet, mám dojem, že nemají k dispozici
veškeré informace o stávajícím prohlášení společnosti Chevrolet.
Proces kontaktování všech našich dealerů k projednání všech možností jsme zahájili teprve nedávno. Tento proces
bude trvat několik příštích dnů. Další aktuální informace a zprávy o nabídkách nových vozů a služeb v ČR se dozvíte
při následující návštěvě těchto webových stránek.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
jandaxx
Příspěvky: 78
Registrován: ned pro 17, 2006 14:59
Bydliště: Praha

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od jandaxx »

1. Na stránkách Chevroletu je zcela jasná informace.

2. Je otázka, od kdy o tom prodejci vědí. To by musel napsat někdo, kdo tyto auta prodává. Třeba o tom nevědí o moc déle, než běžný motorista.

3. Ano, máš pravdu. Obchod je o tom, co nejdráže prodat. Prodejce vždy vyzdvihne kladné vlastnosti a upozadí informace, které nejsou úplně lichotivé. To platí u každého zboží, které se prodává.
wormix
Příspěvky: 20
Registrován: úte říj 23, 2012 15:54

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od wormix »

Tezko rict jak se to vyvine...... podle me to je ted prvotni hysterie....
Nicmene: "Předpokládáme, že náhradní díly budou dostupné po dobu alespoň deseti let." takze teoreticky by je meli dodavat do roku 2025 a to uz muj Cruze bude stara ojetina.
Navic pokud bude poptavka po dilech, tak trh si je zajisti sam a zacnou se sem tahat dily z Ruska nebo z Ukrajiny kde Chevy dale pokracuje.
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od 357 »

To jsem zvědavej, jak nám Opel přejmenuje Orlando... :o)
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
jandaxx
Příspěvky: 78
Registrován: ned pro 17, 2006 14:59
Bydliště: Praha

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od jandaxx »

Ačkoli tuhle značku už nejezdím, tak si myslím, že toto rozhodnutí je chyba. Lidi, kteří kupují Chevrolety, nebudou kupovat Opely. Půjdou koupit Dachnu, Hyundai, Kiu, Suzuki. Prostě jinou levnější alternativu k evropským značkám. Čili si tím GM potažmo Opel vůbec nepomůže. Spíš si prodeje poškodí, protože jsou prodejci, kteří prodávají Opel a Chevy. Ať zákazník koupit to, nebo ono, zisk skončil u GM. Teď budou prodejci chtít zaplnit prázdnou prodejní plochu a místo Chevy budou prodávat tu Kiu, Hyundai, Suzuki. Takže místo aby zisk z prodeje a dílů končil u GM nebo GM, bude končit u GM, nebo Hyundai, Suzuki atd. Prostě podle toho, co tam budou prodávat za alternativní značku. Navíc to budou prodejci brát jako podraz od zastoupení, stejně jako zákazníci, takže se na jinou značku přeorientují třeba ještě dříve než koncem roku 2015 a prodeje půjdou do kopru totálně. Nehledě na to, že ceny budou muset jít dolů, aby se vůbec něco prodalo u značky, která končí. Na tom ale paradoxně mohou vydělat noví zákazníci.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Situace GM - vzájemná konkurence vozů Chevrolet a Opel

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak s tímto plně souhlasím a GM si uškodí více zánikem Chevroletu :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „POKEC“