trhanie motora

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
michal77
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 26, 2013 18:38
Bydliště: Sečovce,SVK

trhanie motora

Příspěvek od michal77 »

Zdravím všetkých Orlanďákov.Vyskytol sa mi "menší" problém.Mám Orlando 1,8 benzín,2013 a pri zapnutí ofukovania,nie klímy mi s autom začne trochu "cukať".Neviem,či je to bežný jav,alebo to odoberá s výkonu motora,ale to si myslím,že by nemal byť problém.A ešte,ručička teploty chladiacej kvapaliny sa mi dostane 1,5 dieliku pred polovicu ukazovateľa.V predajni mi povedali,že to nie je problém.Máte s tým niekto skúsenosti?
Reklama
 

Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: trhanie motora

Příspěvek od lord_maxx »

Ahoj,

zapnutí ofuku u vyšších výbav s automatickou klimatizací může znamenat automaticky zapnutí klimatizace, což může být ono trhnutí. Ale "trhnutí" v případě, že se projeví, by mělo být pouze jednou, při sepnutí klimatizace, nikoliv opakovaně.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: trhanie motora

Příspěvek od smire666 »

Benzín trhá, pokiaľ narábaš s plynom a spojkou ako bez klímy. Pokles krútiaceho momentu je potom citeľný. Treba trošku citu, hlavne pri rozbiehaní...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
michal77
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 26, 2013 18:38
Bydliště: Sečovce,SVK

Re: trhanie motora

Příspěvek od michal77 »

smire666 píše:Benzín trhá, pokiaľ narábaš s plynom a spojkou ako bez klímy. Pokles krútiaceho momentu je potom citeľný. Treba trošku citu, hlavne pri rozbiehaní...
ja si myslím,že cit na plynový pedál mám dostatočný,skôr ide o to,že keď zapnem ofuk a idem konštantnou rýchlosťou (či idem 50,60 alebo 80-bez tempomatu !!!),tak cítim,ako s autom jemne "cuká".
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: trhanie motora

Příspěvek od Poky Ul »

ještě k té teplotě tu mám myslím stejnou jako ty tak že to je normalní -i
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
michal77
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 26, 2013 18:38
Bydliště: Sečovce,SVK

Re: trhanie motora

Příspěvek od michal77 »

dnes som bol v Chevrolete a objednal som sa na stredu,tak uvidím,čo na to povedia.Tvrdil,že je to automatickou klímou,ale aj tak si myslím,že keď idem konštantnou rýchlosťou,tak by to nemalo robiť.Nie je to nejaké veľké trhanie,ale keď sa na to zameriam ,tak mi to začína dosť vadiť.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: trhanie motora

Příspěvek od Laco71 »

michal77 píše:dnes som bol v Chevrolete a objednal som sa na stredu,tak uvidím,čo na to povedia.Tvrdil,že je to automatickou klímou,ale aj tak si myslím,že keď idem konštantnou rýchlosťou,tak by to nemalo robiť.Nie je to nejaké veľké trhanie,ale keď sa na to zameriam ,tak mi to začína dosť vadiť.
Podobné javy som zaregistroval aj ja a myslím si,že sa s tým nedá nič robiť... :cry:
Cuká pri jazde napr.na IV.prev stupeň ,ked prepnem smer ofukovania okna...
Tiež jemne cuká pri jazde do kopca,ked je motor dosť zaťažený...
Po namontovaní LPG , a jazde na LPG cukanie sa zmiernilo ale je tam...

Domnievam sa ,že za to može CAN-Bus zbernica po ktorej idu elektronicky všetky zaznamenavané udaje a komunikacia medzi jednotlivými čidlami,prepinačmi a riadiacimi systémami vozidla,
skrátka, ide o vzajomné rušenie sa elektronických systémov,ktorých je v aute spusta...
A tiež prácu RJ motora,ktorá prisposobuje pracu motora ,prísnym emisným limitom a trochu "uberie"
výkon ked motor je zaťažený a produkuje viac emisii...

Nie som elektrotechnik,preto sa k tomu veľmi nechcem vyjadrovať...

No všimol som si,že pri ladení LPG počítačom,mechanik vypol ventilator ofukovania okna,ktorý mam stale nastavený v prvej polohe,lebo mu chod ventilatora ovplyvňoval sledované hodnoty.
Naposledy upravil(a) Laco71 dne stř lis 20, 2013 02:34, celkem upraveno 1 x.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: trhanie motora

Příspěvek od Laco71 »

Poky Ul píše:ještě k té teplotě tu mám myslím stejnou jako ty tak že to je normalní -i
Orlando ma veľmi dobre nastavené tepelné hospodárstvo motora,
pomerne naddimenzovaný chladiaci systém a tym pádom,
značné rezervy v chladení motora,
dokonca by som povedal,že motor pracuje najidealnejšie pri vonkajšej teplote +28 a vyššej

nespozoroval som podstatné výkyvy ani pri jazde v horucom lete,ked teplomer na displeji ukazoval teplotu +38°C

sotva postrehnuteľné vykyvy tam sú , ale to je práca termostatu.

Páči sa mi aj to,že ani pri jazde dolu kopcom , na neutráli ,veĺkou rýchlosťou
teplota motora nepadá drasticky dolu , aj ked by sa to dalo logicky očakavať
vzhľadom na obrovské chladenie náporom vzduchu a voĺnobežné otáčky motora.
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“