Biely dym s vyfuku, oneskorena akceleracia

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Biely dym s vyfuku, oneskorena akceleracia

Příspěvek od danny29 »

Tak som tu znova:)
Pre istotu s niecim inym, pretoze cim dlhsie mam matiza, tym je toho viacej do prace a asi skrachujem skoro..
Tak matiz dymi na bielo, moze to byt bohatou zmesou, pretoze tiez kvapka s vyfuku ale neviem co to je ci voda alebo benzin...
Dalej to auto je uplne pribrzdene :D
Dupnem na plyn =nic po niekolkich sekundach ozije a pili jak dabel, potencial neskryva..
MOze to byt aj predzapal ale ja to neviem nastavit, keby to bola skodovka tak hej.
Fakt uz ma nic neudivi na tom prevazadle.
Podotykam ze spotreba je v meste teraz uz nejakych 8litrov!!!!!
Dnes som vymenil sviecky, palivovy filter, olej, vzduchovy filter tak sa necham prekvapit.

Uvitam kazdu radu vasu
Reklama
 

johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Biely dym s vyfuku, oneskorena akceleracia

Příspěvek od johns »

Biely dym je zvycajne voda, ale v zime to moze byt normalne, neviem ako moc to dymi. Treba skontrolovat ci neubuda chladiaca zmes, ci nieje znecistena a nebuble v nadrzke, ci nema nabeh na prehrievanie a rychlo nestupa teplota... Spotreba v zime v meste na kratke trasy moze byt v norme, pricina straty vykonu moze byt rozna. Zapalovanie je hadam uz elektronicke, nenastavuje sa. Tazko povedat bez blizsich priznakov...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Biely dym s vyfuku, oneskorena akceleracia

Příspěvek od kesko »

Za studena to robi aj moj matizko, pri pridani sa najprv trochu pridusi, ale potom uz ide. Z vyfuku to moze byt kondenz, pokial nedymí stale, aj v otackach po zahriati. Obcas pridaj do benzinu pripravok na precistenie ,, fuelinjektor cleaner,,. Matiz je haklivy na kvalitu benzinu/ vstrekovače/. A zimnu spotrebu na trase 9 tam a 9 späť mesto mavam tak 6,5 /100km
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: Biely dym s vyfuku, oneskorena akceleracia

Příspěvek od danny29 »

presne to je moj problem.Za studena to trosku dymi, ked je zohriaty je fajn, tak skusim precistit este tie vstreky a uvidime co na to povie motor.
Inac ja mam do prace 2km, takze som sa zmieril s tou spotrebou uz.Motor sa nestihne ani zohriat a uz vystupujem.
Dik za radu
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Biely dym s vyfuku, oneskorena akceleracia

Příspěvek od kesko »

V tom pripade sa s tou spotrebou naozaj musis zmierit.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“