Mám problém s Nubirou Vagon 1,6 při zatáčení - poraďte

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Petr Čada
Příspěvky: 12
Registrován: sob zář 25, 2004 22:32
Bydliště: Karlovy Vary

Mám problém s Nubirou Vagon 1,6 při zatáčení - poraďte

Příspěvek od Petr Čada »

Při zatáčení do levotočivé zatáčky pohnu-li volantem asi o 30 stupňu při rychlosti nad 60 km mě jakoby najednou začne ujíždět zadek vozu tak, že musím zpětně zatáčku korigovat vrácením volantu zpět. Čím vyšší rychlost, je toto ustřelení znatelnějsí. Na stranu druhou (do pravotočivé zatáčky) nic takového vůz nedělá. Na Nubiře rv. 1999 mám najeto 37.000 km, nebyla bourána, geometrie je prý v porádku silenbloky jsou v pořádku na obou stranách nápravy, gumy jsou nahuštěny na předepsaný tlak. Disky jsou plechové, nové gumy zimní zn. Barum. Tlumiče jsem otestoval na stolici, jsou v normě u obou dvou skoro stejná křivka. Nemá někdo zkušenost čim by to mohlo být?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Petře, Nubira má zadní nápravu víceprvkovou a ona když zatáčíš tak se natáčí i zadní kola (trochu o pár stupňů) tím víc, čím razantněji zatáčíš. Chce to trochu cvik, když jsem jel s Nubirou poprvé rodina nadávala, že je přesejpám, pes v kufru měl drápy v koberci :lol: :lol: ale ten zadek je fakt dobrej, jede jak po kolejich :D Ale jestli to dělá nějak moc a jen na jednu stranu, tak to chce zkouknout silentbloky na nápravě, v kterejch se to trochu natáčí. Fotka zavěšení zadních kol je http://richard555.wz.cz/nubi_z_brzdy/za ... z_kola.jpg
Další fotky zadní nápravy jsou v Nubira - Zadní brzdy
Podívej se i do manuálů, nebo do tý poský příručky o Nubiře tady na foru
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Richarde s Nubirou už jezdím víc jak rok, ale tohle mi začala dělat tak před dvěmi měsíci, byl jsem s tím u mechanika ten mi řekl, že je zbytečné kupovat nové silenbloky nebo celé nové, že jsou naprosto v pořádku. Jinak na Nubiru nedám dopustit, ale už jsem kvůli tomu ustřelení měl nepěkné hodiny na namrzlé krajnici kam mě to hodilo. Proč to potom nedělá na druhou stranu?
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

mohlo by to byt horni ulozeni zadnich tlumicu
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Brainman píše:mohlo by to byt horni ulozeni zadnich tlumicu
no , mohlo , ale to se dřív vytlučou spodní silentbloky. Já bych dal celej zadek na špalky a hejbal bych kolem na všechny strany , někde ta vůle musí být , ale je otázka , zda se to projeví , když budou kola svěšený :?
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Nesjíždí se ti blbě ta pravá guma? Nebouch si tím pravým zadkem někde o obrubník třeba ve smyku, jestli tam není něco ohnutýho těhlice atd. ??????, zkus zkouknout geometrii ale např. na laseru a zkouknout i ostatní parametry, odklon, ev. záklon Mc.persnu a horní uchycení tlumiče? :?:

Já osobně bych typoval něco urvanýho, ohnutýho, prasklýho, nechci strašit,
ale radši bych s tím moc nejezdil, a doufám, že až se najde závada, hodíš to sem, dík i za ostatní :shock:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Petře ještě jsem vyštrachal hodnoty nastavení geometrie , tady jsou

Obrázek
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: Mám problém s Nubirou Vagon 1,6 při zatáčení - poraďte

Příspěvek od maledivy1967 »

Zdravím vás, mám vybité silenbloky na zadnej náprave, vzákrutách to vynáša. V obchode mi nevedia vytypovať silenbloky. Môžte dať mi link na ten polský manuál alebo niečo aby som si to mohol pozreť a vytypovať, Ďakujem
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Mám problém s Nubirou Vagon 1,6 při zatáčení - poraďte

Příspěvek od lomngi »

Napiš do carmaxu daj vin číslo a on Ti pošle aj s fotom aj s cenou.


https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 17&t=18789
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“