Piskanie a zvuk ako pri treni

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
feroxx
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 13, 2013 11:12

Piskanie a zvuk ako pri treni

Příspěvek od feroxx »

Caute, nie som vobec technicky tip, takze si sam neviem rady. Matizek zacal obcas piskat akoby lave predne koleso, co by ma netrapilo, ale pri vyssich rychlostiach niekedy pocut zvuk ako ked nieco (mozno niektory remen) trie o nejaku cast auta. Niekedy to zacne pri cca 50km/h, inokedy 70km/h. Niekedy mam pocit, ze by to mohlo byt spojkou, ked ju stlacim ako keby to pomohlo a obcas prestane, no je to skor vynimka. Moze to tiez suvisiet s tym, ze som sa musel rozbiehat z kopca bez nastartovaneho motora, vybila sa mi bateria a bol som mimo civilizaciu.

Za kazdy tip vopred dakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Piskanie a zvuk ako pri treni

Příspěvek od Kristian_PM »

Cawko, vitaj a odporúčam ti zaregistrovať sa, lebo tu na fóre sa dá všetličo poriešiť. :D Odkiaľ si?

Ľavé predné koleso, to myslíš pri vodičovi? Na tej strane viac-menej nič nie je, čiže to bude len nejaké obtekanie vzduchu alebo (to mám akurát teraz ja) koleso sfukuje a keď je podhustené začne vydávať zvuk. Alebo žeby geometria!?

Kámo a henten zvuk pri vyšších rýchlostiach je chytanie ducha, ale neverím, že by to súviselo s tým štartovaním z kopca - pri tom sa podľa mňa dá max. odstreliť katalizátor. :?
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
feroxx
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 13, 2013 11:12

Re: Piskanie a zvuk ako pri treni

Příspěvek od feroxx »

Ahoj, som z TN.

Sfukovanie kolesa to nebude, ale s tou geometriou si mozno trafil. Pri mojom style jazdy a nasich cestach by ma skor prekvapilo, keby bola uplne OK, aj ked spotreba je stale do 5,5. Pri jazde na spotrebu tesne nad 4,5.

Chvilu som uvazoval nad kardanom, lebo som mal pocit, ze obcas ma volant vacsiu volu, ale za tyzden som na nom presiel 1500km a ruky su OK a aj tie zvuky by boli pri cca rovnakej rychlosti a triaslo by to, tak tam problem asi nebude.

Skor sa obavam klinoveho alebo rozvodoveho remena, to neviem ako sa prejavuje na jazde :-) Ale po tvojom prispevku sa mi zda najrealnejsia ta geometria, takze vdaka za radu.
Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Piskanie a zvuk ako pri treni

Příspěvek od Kristian_PM »

Počuj, klinové remene a rozvoďák skontroluj, či sú dosť napnuté, to je najmenej. To sa pri jazde neprejavuje :D
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“