Pomoc so snímačom otáčok

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
mmarkoo
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 16, 2005 21:37
Bydliště: Košice

Pomoc so snímačom otáčok

Příspěvek od mmarkoo »

Zdravím všetkých nubirákov.

V prvom rade som rád, že môžem pokračovať s právoplatným členstvom na tomto fóre, hoci v inej sekcii. Presedlal som z Esperka na Nubi II Wagon. Vymenil staršie a menšie za novší korábik.

Teraz k problému. Moju nubirku som kúpil od majiteľa, ktorý ju bohužial viac ako rok nepoužíval. Teraz sa prejavujú rôzne známky jej hybernácie ;) (hoci bola počas odstávky viac menej garážovaná). Odniesli si to hlavne kontakty, ktoré sú všade značne zoxidované. Začalo to tým, že v jeden pekný deň som zostal visieť na parkovisku, kedy mi nepretočilo štartér pre hrdzu na kontaktoch. Po vyčistení znova štartuje.

Ďalšou závadou je problém s budíkmi (otáčky a rýchlosť), kde sa niekedy stáva, že ručičky si robia čo chcú. Podľa mňa to budú znova tie zradné kontakty. Dnes sa dokonca stalo, že auto nechcelo štartovať, hoci čerpadlo po otočení aj pri štartovaní bolo počuť a štartér točil bez problémov.

Tu na fóre som našiel indície, že na vine môže byť snímač otáčok. Preto by som rád vedel, kde nájdem snímač otáčok, aby som sa skúsil pozrieť na kontakty a prečistil ich.
Tu na fóre som nenašiel žiaden príspevok s jeho umiestnením alebo dokonca fotkou umiestnenia.

Za každú radu budem veľmi vďačný, prípadne ak mal niekto podobný problém budem rád ak sa podelí s jeho vyriešením :)

Rovnako sa budem snažiť aj ja prispieť svojou troškou do tohto fóra. Tak nech nám tie naše krásavice jazdia :PP:
Reklama
 

Petronelek
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 15, 2013 17:53
Bydliště: špindlerův Mlýn

Re: Pomoc so snímačom otáčok

Příspěvek od Petronelek »

ahoj chci se zeptat jestli ti to hlásí chybu, závadu snímače otáček? Mám Cruze a byl jsem na výměnu snímače otáček.
Chevrolet CRUZE LS 1.6 94kw 2010
mmarkoo
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 16, 2005 21:37
Bydliště: Košice

Re: Pomoc so snímačom otáčok

Příspěvek od mmarkoo »

Petronelek píše:ahoj chci se zeptat jestli ti to hlásí chybu, závadu snímače otáček? Mám Cruze a byl jsem na výměnu snímače otáček.
no chybu mi to nehlási, aspoň myslím že to nie je ono...lebo niekedy sa mi stáva že sa mi objaví check motora, no predošlý majiteľ vravel, že by trebalo vymeniť lambda sondu, objaví sa mi check motora iba pri jazde na plyn...Ale nedával som auto na diagnostiku, takže s určitosťou ti to neviem potvrdiť. Ja skúsim pozrieť tie kontakty, prípadne ich premerať, uvidíme či to bude práve to, čo si myslím.
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Pomoc so snímačom otáčok

Příspěvek od slidil »

Třeba ti to pomůže.
Je tam Nubira 2006-2009.

http://www.autocats.ws/manual/chevrolet ... START.html
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“