Ložiska předních kol

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
lanos98
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 20, 2013 11:59

Ložiska předních kol

Příspěvek od lanos98 »

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s výměnou ložisek předních kol na lanose 1.6, htch, r.v.98, popřípadě co vše je potřeba koupit nebo to dát raději do servisu? Chtěl bych si to vyměnit sám, ale prakticky nemám žádný vybavení. Myslím, že už je to docela akutní, auto hrozně hučí, a zřejmě jen od předních kol. Pneumatiky to nedělají, ty jsou nové a dělá to jak na zimních tak letních.

Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Ložiska předních kol

Příspěvek od Richard »

No potřebuješ na to lis a nějaký vybavení, každopádně s nějakou obyčejnou golou ani nepovolíš tu středovou matku..... potřebuješ aspoň 3/4 golu s aspoň metrovou trubkou (1/2" golu ohneš) , nebo pořádnej trhák , lis a možná i elektrickou svářečku na navaření housenky do kroužku ložiska když nepůjde vylisovat z těhlice. Asi před měsícem jsem to dělal na Nubi a bez svářečky s tím kroužkem v těhlici nehnul ani 10t lis...... Když to budeš montovat z5 chce to lisovat a ne do toho mlátit kladivem ..... hrozí riziko, že to nakurvíš a za chvíli to budeš dělat znova....
A udělal bych to co nejdříve, s ložisky nejsou žerty....... za ložisko originál jsem v czdrafelu dal tuším 250,- nic jinýho není třeba.... Odkud jsi ? Hod si to do popisu jako to mají ostatní
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
henrik35
Příspěvky: 52
Registrován: sob dub 06, 2013 19:00
Bydliště: Ružomberok

Re: Ložiska předních kol

Příspěvek od henrik35 »

ja som lisoval loziska tak ze som doma do pivnicneho okienka dal hydraulicky zdvyhat a pomalicky to nalisovaval.to len taka poznamka ak by si si nevedel dat rady s tym nalisovanim.ale pravdepodobne skoncis uz pri odtacani matice.skor zlomis golu ako to odtocis.ak nemas naradie daj to radsej do servisu
Daewoo Lanos 1.5 , 63kw LPG
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Ložiska předních kol

Příspěvek od Richard »

copak o to, když povolíš tu středovou matku na poloose , náboj z toho ložiska dostaneš, ono se ti to ložisko rozpadne, ten vnitřní kroužek z náboje taky, stačí flexa a opatrně říznout a pak majzlík a praskne, ale ten vnější kroužek co je v těhlici ten je někdy zarezlej a i ta ségrovka co ho drží na pozici taky dá chvilku práce...... nejlepší je elektrikou zevnitř navařit housenku a ona ti ten kroužek po vychladnutí stáhne a v klidu ho vyndáš.... jak jsem psal nehnul s ním 10tunovej lis ...... takže pokud nemáš nářadí a zkušenosti raději si to nech udělat, jestli jsi z Prahy a okolí doporučuju Palikxe.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
lanos98
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 20, 2013 11:59

Re: Ložiska předních kol

Příspěvek od lanos98 »

Já jsem z Vysočiny, Do Prahy občas jezdím, ale v nejbližší době ne.

Byl jsem ve dvou servisech, v jednom chce za ložisko 1200,- a 500,- za práci. To se mě zda hodně když na netu stojí cca 250,- a v druhým servisu říkali něco o 3000,- a za práci taky 500,-. Když jsem řekl, že na netu jsou za 250,-, tak říkal, že by to nemuselo pasovat. To ložisko má mít snad taky v sobě čidlo pro ABS a ty levný ložiska co jsou na netu ho mít asi ani nebudou že? Mě ABS stejně už svítí několik let, takže bych ložisko s čidlem nepotřeboval.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Ložiska předních kol

Příspěvek od Richard »

já si nevymýšlím..... http://www.czdrafel.cz/lozisko-predniho ... asob-p3887 origo je za 290,- a OEM (neoriginál za 233,-) žádný čidlo abs v něm není daewoo mělo ještě kroužky na polose... takže kecy v kleci ;-) je to opravdu originální díl..... tak jim řekni že si dodáš original GM ložisko a ať ti to udělají za 500,- já bych to za 500,- asi nedělal něco nepovolíš s strávíš s tím půl dne.... ;-)
A pokud bys něco v czdrafel potřeboval mají i e-shop a pošlou ti to.... jen pozor na ty OEM díly to jsou náhrady ostatní bez značení je original Daewoo
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „LANOS“