Dušení a cukání auta

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
lanos98
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 20, 2013 11:59

Dušení a cukání auta

Příspěvek od lanos98 »

Zdravím, nedávno jsem tu řešil vysoké otáčky na volnoběh. Zatím je všechno v pořádku, ale narazil jsem na jiný problém.

Pokud sešlápnu plyn na podlahu, auto se začne dusit, cukat. Zřejmě to dělá na každý převodový stupeň, dnes jsem to zkoušel na 4 i 5. Auto je zahřátě, jedu 90km/h na 5 stupeň, dám nohu na podlahu a auto se dusí, škube. Pokud nepotřebuji razantně zrychlovat tak to ani nepoznám, ale jakmile přidám ten plyn až na podlahu tak je něco špatně a je to velice nepříjemné při předjíždění. Dnes mi to dělalo na i na 4 stupeň, když jsem sešlápl pedál při 60kh/h.

Jedná se o Lanos 1,6 benzín. Najeto 155tis. km.

Nevíte čím to může být?

Děkuji za odpovědi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dušení a cukání auta

Příspěvek od Arendal »

Me cukala Nubira 1.6 pri nizsich rychlostech, kdyz jsem chtel zrychlovat.
Ale po vymene zapalovacich kablu uz jezdi v pohode.

Mozna nefunguje spravne klapka v sacim kolektoru. Ta by se mela otevirat pri otackach nad 3000 a davat motoru dost vzduchu.
Jeste si vsimej pri jakych otackach ti to dela ;)
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Dušení a cukání auta

Příspěvek od pejee »

Může to být i prokotina, nebo nějaký nákladnější problém. Mě nalil známý do felicie co jsem mu pujčil nějaký nekvalitní benzín (u Benziny prý) možná ethanol zrovna, nevím. Auto nejelo, cukalo, dusilo se po přidání plynu..katastrofa, nešlo do otáček. Taky na každou rychlost. Vyměnil jsem palivový filtr, natankoval 100 oktan, pořádně to protáhl a je po problému. Někdy to může být i prkotina, jak říkám ;)
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dušení a cukání auta

Příspěvek od Arendal »

Hm ... taky moznost :o)

Zas kdyz tak premyslim, kdyz by se neotevrelo sani, tak by to nemelo vykon, ale nekuckalo by to :mrgreen:
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Dušení a cukání auta

Příspěvek od conpet »

A je normální dávat plnej až na podlahu ? Ani se moc nedivím že se to uchlastává a cuká .
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
lanos98
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 20, 2013 11:59

Re: Dušení a cukání auta

Příspěvek od lanos98 »

conpet píše:A je normální dávat plnej až na podlahu ? Ani se moc nedivím že se to uchlastává a cuká .
Co to je za odpověď? Při přejíždění, na dálnici apod je snad potřeba občas dost výkonu a s lehce stlačeným pedálem to asi není možné. Je to podstatná chyba auta, která se začala projevovat až v poslední době.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Dušení a cukání auta

Příspěvek od conpet »

:-) nikdy jsem neměl potřebu dávat plnej , nevím jak lanos reaguje na plyn , mám 2.0 a tam stačí polechtat a jede jak střela , tak asi tak -i

ps : jen si vzpomínám ze svého mládí , moje první auto š105 , tam dal člověk plnej a nic se nestalo :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
lanos98
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 20, 2013 11:59

Re: Dušení a cukání auta

Příspěvek od lanos98 »

conpet píše::-) nikdy jsem neměl potřebu dávat plnej , nevím jak lanos reaguje na plyn , mám 2.0 a tam stačí polechtat a jede jak střela , tak asi tak -i

ps : jen si vzpomínám ze svého mládí , moje první auto š105 , tam dal člověk plnej a nic se nestalo :lol:
Sice je to 1,6 78kw ale výkon nic moc. Samozřejmě, že při nižších rychlostech není třeba šlapat na podlahu, ale ve vyšší rychlosti je prostě občas potřeba.. předjíždění, dálnice. Jde o to, že to dřív nedělalo a to mám auto 6 let, proto mě to znepokojuje.

Srovnávat š105 s lanosem není moc na místě, stejně tak jako třeba i felicii, tam dáš plnej a taky to nejede. Tady je lanos motorově snad jinde.

Uvidíme jak se oteplí, buď se to srovná, nebo budu hledat příčinu.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Dušení a cukání auta

Příspěvek od mzprx »

lanos98: Skus vymenit, alebo vycistit vzduchovy filter. Alebo bordel v EGR ventile.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dušení a cukání auta

Příspěvek od vado »

lanos98 píše: Pokud sešlápnu plyn na podlahu, auto se začne dusit, cukat. Zřejmě to dělá na každý převodový stupeň, dnes jsem to zkoušel na 4 i 5. Auto je zahřátě, jedu 90km/h na 5 stupeň, dám nohu na podlahu a auto se dusí, škube. Pokud nepotřebuji razantně zrychlovat tak to ani nepoznám, ale jakmile přidám ten plyn až na podlahu tak je něco špatně a je to velice nepříjemné při předjíždění. Dnes mi to dělalo na i na 4 stupeň, když jsem sešlápl pedál při 60kh/h.

Jedná se o Lanos 1,6 benzín. Najeto 155tis. km.

Nevíte čím to může být?

Děkuji za odpovědi.

Lanos ma pri 60kmh a stvorke tak 2200 ot/min. Vtedy po slapnuti na plyn motor jednoducho netaha. Lanos nie je dizel, nizke otacky mu nesedia.
Ak chces vykon, motor musis tocit najmenej na 3500 ot/min. Vtedy taha. Mozes ho kludne pustit aj do 5500. Vydrzi.
Podla tebou udavanych priznakov je motor asi zakarbonovany a ECU je naucena jazdit "na spotrebu". Chcelo by to prejst tak 50 km v rezime, ked otacky neklesnu pod 3000. Jednak sa motor zbavi usadenin a ECU si uvedomi, ze ma trochu viac tahat.
Pri predbiehani (teda pokial nejde o stav, ze mam pred sebou aspon 2 km volnej cesty) som ja vzdy podradil tak, aby motor tocil aspon 3200. Inak netaha a mas pocit, ze sa dusi.
Pokial aj pri vysokych otackach motor netaha, tak skontroluj vsetky hadicky okolo nasavania, vzduchovy filter, kable k svieckam a sviecky (v danom poradi)
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
lanos98
Příspěvky: 14
Registrován: stř úno 20, 2013 11:59

Re: Dušení a cukání auta

Příspěvek od lanos98 »

Problém zcela vyřešen. Stačilo vyměnit zapalovací svíčky.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“