Zadní mlhovky na DAEWOO TACUMA

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
kar1
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 27, 2012 20:25

Zadní mlhovky na DAEWOO TACUMA

Příspěvek od kar1 »

Zdravím všechny.Na TK jsem měl problém se zadní mlhovkou.Občas se dá zapnout,ale většinou nesepne.Asi by to mohlo být relé,ale nevím kde ho hledat.Přívod na mlhovky je v pořádku.
Reklama
 

Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Zadní mlhovky na DAEWOO TACUMA

Příspěvek od blackjohn »

Je nad pojistkovou skříní u řidiče pod palubkou. Jsou tam např. i relé pro stěrače nebo blinkry.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
kar1
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 27, 2012 20:25

Re: Zadní mlhovky na DAEWOO TACUMA

Příspěvek od kar1 »

Dík za radu.Až nyní jsem se dostal k opravě.Nové relé mi připadalo drahé(asi 600 Kč),tak jsem propojil vývod z tlačítka(modrý) s modrým drátem z patice relé spínačem.
Po sepnutí mlhovky svítí, včetně kontrolky na palubce.
Kei
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 05, 2013 20:36

Re: Zadní mlhovky na DAEWOO TACUMA

Příspěvek od Kei »

Jasně, krátkodobě vyřešeno, ale zaděláno na další opravu.
To relé je tam proto, že spínáš poměrně velký proud a potřebuješ jednak eliminovat ztráty (aby mlhovka taky svítila, jak má) a jednak netahat silný vodič do ovládací části.
Za pár sepnutí Ti může odejít spínač, protože nemusí být připravený na ten proud.

Relé by mělo jít rozdělat a opatrně, jemným smirkovým papírem pročistit kontakty. Uvnitř, ty spínací. A podle stavu uvidíš, jestli náhodou nejsou už úplně KO. Obvykle stačí pročistit.

Další šance je najít vrakoviště a vzít relé tam. Nebude tak drahé, ale nemusí být v perfektním stavu.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Zadní mlhovky na DAEWOO TACUMA

Příspěvek od Richard »

No mlhovky až zas tolik neberou djem tomu pokud máš 2 tak 2x 21W tj. 40:12 = přibližně 3,5 A to by ten spínač měl zvládnout a pokud jednu tu pravou vyndáš a necháš svítit jen tu levou je to polovina
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Kei
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 05, 2013 20:36

Re: Zadní mlhovky na DAEWOO TACUMA

Příspěvek od Kei »

Rozdělej relátko a zjisti stav kontaktů. Jestli jsou oprskané, tak i 3,5 A je dost.
Relátko tam nedali proto, aby zvedli cenu vozu.
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Zadní mlhovky na DAEWOO TACUMA

Příspěvek od prcek1 »

kar1 píše:Dík za radu.Až nyní jsem se dostal k opravě.Nové relé mi připadalo drahé(asi 600 Kč),tak jsem propojil vývod z tlačítka(modrý) s modrým drátem z patice relé spínačem.
Po sepnutí mlhovky svítí, včetně kontrolky na palubce.
Já si pamatuju, když jsem měl ještě Citroen, taky chtěli za relátko asi 500. Zjistil jsem si parametry a rozložení vývodů (tolik možností zase není, ostatně co vynalézat na obyčejném relé) a koupil ho v prodejně s dílama na škodovky za stovku...
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“