Spotřeba Orlanda

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od smire666 »

Dámy a páni, v sobotu zatiaľ rekord... cestou na chalupu priemer 5,8... žiadny "klobúk" štýl, nikoho som nezdržiaval ale ani žiadne "bejkárny."
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Reklama
 

Uživatelský avatar
Orlando Tour
Příspěvky: 51
Registrován: pon pro 10, 2012 20:58
Bydliště: Brno okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Orlando Tour »

Ta spotřeba je reálná nebo podle PC? Vedeš si záznamy podle doplňování paliva? Mě například vycházela spotřeba podle PC 7,2 ,ale po dotankování stejně vyšla na 8,2. I když u mě je to i tím,že mám lpg a nevím jak to Pc překousává. Dlouhodobě mě vychází podle PC cca 7,6 a reálně 8,2 lpg a cca 0,8 benzin. Ale i kdyby jsi měl o 1 l víc tak aspiruješ na vítěze ekojízdy.
VW Caddy 1,4 i LPG 402 000 km jezdí dosud
Škoda Fabia 1,4 Mpi LPG 140000 km jezdí dosud
VW Caddy 1,4 i LPG 130 000
Chevrolet Orlando LTZ bílá 1,8 , LPG od http://www.autolpg.cz/
spotřeba: https://www.spritmonitor.de/en/detail/547386.html
www.brnolowcost.com
www.dobresyry.cz
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od smire666 »

1. tankovania si nezapisujem
2. PP zrejme na kratších trasách príliš neskresľuje, lebo z času na čas som si prepol na okamžitú spotrebu a tá bola mimo obcí do tých 6 litrov ( pri 100 km/h )...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
luneb
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 01, 2013 23:54
Bydliště: t.č.Ostrava

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od luneb »

čaute.
od maja som majiteľom olika.Najazdene mam cca 2 400km.
Spotrebu som meral kazdych cca 1000km a potom som resetol palubny pc.
takze 1.od 36-1000km priemer 7.5 (pomer dialnice-okresky-mesto 60-30-10),
2. od 1001-2000km priemer 7.1 (pomer 50-30-20)
3.2001-2400km priemer 10.6 (jazdim zvacsa mestskym obchvatom do prace cca 10km tam 10 spat a raz som ho musel vziat vyvencit koli vypalovaniu filtra na dialnicu)
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi, 120kW, bežová daydream
+ Renault Clio 1,6 79kW
.............................................................................
ex. Škoda fabia 1,4 MPi, Opel Astra 1,7 CDTi
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Joztar »

ten posledny priemer si sa neuklikol ? 10.7 ? nejak moc ne ? to ani ja som taku nemal pri surovom motore po kupe auta ...

spotrebu som mal podobnu a ono sa to potom postupne bude znizovat ... ako da sa ist aj za 5.5 ale po okreske 70-80 :D normalny styl je tak 6.5 ... samozrejme plati cim dlhsia trasa tym lepsia spotreba ..

ja si spotrebu stale zapisujem do aplikacie v telefone ... no teraz som si spravil aj profil na spotreby . cz ale nejde tu dat do podpisu odkaz na priemerku co je skoda .... priemer od kupy auta mam 7.2 ale je v tom zabehavanie motora vtedy zral aj tak 8 a cez zimu to iste cca 8

smire: to mas mensiu spotrebu jak dizel ... to iny eko styl musis davat :D
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
luneb
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 01, 2013 23:54
Bydliště: t.č.Ostrava

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od luneb »

neuklikol som sa fakt to mam aktualne 10,6. Problem je ze niekolko krat sa mi stalo, ze po vypnuti motoru mi bezal ventilator, takze bola zapocata a nedokoncena regeneracia.Az potom ked som si tu na fore precital, ze to vypaluje filter vzial som ho ked bol nahriaty motor na dialnicu a vypalil to. To ze som dpf vypalil som si odsledoval na palubnom pc. Aktualnu spotrebu som mal pri 80-90tke asi okolo 16l a trvalo to asi 15 min.Odvtedy si nastavujem na pc aktualnu spotrebu,aby som vedel ked to bude vypalovat znova.Spotreba mi od vypalovania postupne klesa.Po vypaleni som mal tusim 11,3.
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi, 120kW, bežová daydream
+ Renault Clio 1,6 79kW
.............................................................................
ex. Škoda fabia 1,4 MPi, Opel Astra 1,7 CDTi
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Joztar »

ten priemer na PC treba brat s rezervou ... nie je to aktualna priemerna spotreba ... ale dlhodoba priemerna spotreba tzn. od posledneho resetu priemerky ... mne napriklad uz asi 4 tankovania svieti 6.9 a po vypalovani mi to nestupne ale zasa ani neklesne ... max mi to stupne na 7.0 a potom znova klesne na 6.9 ale realne auto jazdi za 6.6 6.7 6.8 ... podla zapisovania ... ale nie je v tom az taky brutal rozdiel, ci mi auto zere 6.6 alebo 6.9 mi je jedno.

na tie regeneracie si daj pozor ... tiez jazdim na akutalnu spotrebu a priebezne to sledujem. to je zivot s dpf pokial nejazdis naozaj velke vzdialenosti.

asi zajtra budem tankovat :cry: plnu .. nemam rad ten den -P ale do nadrze budem davat jedno aditivum na vypalovanie filtra pri nizsich teplotach tak potom dam vediet moje skusenosti ci sa to oplati (stoji cca 16-18e), alebo je to len marketing ...
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
Orel
Příspěvky: 96
Registrován: pát dub 13, 2012 21:25
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od Orel »

kousek pod 80tis km a průměrná spotřeba je 6,8l.
ORLANDO LT+ bílá diesel 163 k (120 kW) manuál ,
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od majkii »

smire666 píše:Dámy a páni, v sobotu zatiaľ rekord... cestou na chalupu priemer 5,8... žiadny "klobúk" štýl, nikoho som nezdržiaval ale ani žiadne "bejkárny."
smire, tak von stým, ako to robíš? 5.8 l/100 km to je u mňa scifi, aktuálne spotreba mesto podľa pc 10.9, keďže pc ukazuje o cca 6% nižšiu spotrebu tak reál 11,6 l/100 km :shock:
toto už asi nebude normálna spotreba, čo myslíš?
Přílohy
primerná spotreba podľa PC v meste cca 250 km
primerná spotreba podľa PC v meste cca 250 km
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 108
Registrován: pát zář 23, 2011 13:11
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od slunce »

Pokud jezdíš jen město tak je to v celku normální vem si kolik je oficiální spotřeba ve městě +1l. Spiš mi přijde absurdní u benzinoveho orla průměr pod 6l!!!!! Jedině když resetneš pc a pak pojedeš opravdu na spotřebu a to pouze z kopce s zařazenou rychlostí. Buď v klidu ja jezdím po městě cca 9.5-9.7 v momentě kdy vyjedu ven tak to sleze na cca 7,6-7,8 dálnice znamena 8.3-8,5 podle zastižení auta.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ + 18" bílá
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od smire666 »

No bola to spotreba na jednej ceste. Ráno som nuloval, na chalupe bolo spomínaných 5,8 V BA obchvat a okresky...... dlhodobá je cca 7 litrov
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od majkii »

slunce píše:Pokud jezdíš jen město tak je to v celku normální vem si kolik je oficiální spotřeba ve městě +1l. Spiš mi přijde absurdní u benzinoveho orla průměr pod 6l!!!!! Jedině když resetneš pc a pak pojedeš opravdu na spotřebu a to pouze z kopce s zařazenou rychlostí. Buď v klidu ja jezdím po městě cca 9.5-9.7 v momentě kdy vyjedu ven tak to sleze na cca 7,6-7,8 dálnice znamena 8.3-8,5 podle zastižení auta.
Ak by som mal spotrebu v meste 9.5 alebo uvádzanú v techničáku 9.7 ani neriešim, v mojom prípade 11.6 je už mimo normál. zajtra idem diaľnicu ZA - BA, po Blave predpokladám cca 100-150 km a v utorok späť, tak ma celkom zaujíma spotreba po diaľnici. Ak sa spotreba nezlepší budem pri servisnej prehliadke reklamovať pretože rozdiel cca 20% proti deklarovanej spotrebe je pomaly na žalobu.
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od luke1 »

Nejak to nechapu - vzdyt mas dlouhdobou spotrebu 8 litru se divam, to je preci naprosto v pohode :) Pokud jedes usek 150 km po dalnici a jedes jej rychlosti 130 km/hod nebo rychleji, tak bych spotrebu pod 9l urcite necekal...
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od majkii »

To áno, dlhodobá priemerka je okolo 8.1 , ak si však pozrieš profil, tak tam je vidieť, že podstanú časť km jazdím mimo mesto tak tých 8.1 si nemyslím, že je v pohode
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Spotřeba Orlanda

Příspěvek od luke1 »

Mrkni napr. zde:
http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2

Prumer z 44 evidovanych benzinovych Orland je skoro 9 l. Nemyslim si, ze 8l vyreklamujes :)
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“